Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Motoryzacja
Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

Lista stanowisk - Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

Polecane oferty - Motoryzacja

  • Sprzedawca

    Inter Cars S.A.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat
    12 godz.
    Jako Sprzedawca będziesz odpowiedzialny za: Obsługa klienta w zakresie sprzedaży; Informowanie klientów o dostępnej ofercie handlowej; Zgłaszanie wniosków dotyczących uzupełnienia oferty;
  • Młodszy Specjalista ds. Sieci Warsztatowych

    Inter Cars S.A.   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid
    6 dni
    Główne zadania: Pozyskiwanie Partnerów do współpracy w zakresie obsługi serwisowej pojazdów i podtrzymanie relacji z siecią Partnerów serwisowych; Analiza parametrów działania sieci, poprawności obsługi, dostępności usług i wypełniania procedur; Szkolenie Partnerów serwisowych z...

Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik techniczny w salonie samochodowym, to osoba odpowiedzialna za przygotowanie oferowanych przez dealera samochodów do wystawienia ich w salonie, a także do przekazania ich potencjalnym nabywcom. Pod tym ogólnym pojęciem kryje się szereg prac, takich jak mycie i sprzątanie wnętrza pojazdów, a także szereg czynności związanych z eksploatacją – wymiana płynów i ogumienia, ładowanie akumulatora, napełnianie zbiornika paliwa, czy sprawdzanie ciśnienia w oponach. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przetransportowanie samochodów, znajdujących się w magazynie do salonu celem ich wyeksponowania lub realizacji konkretnego zamówienia klienta. Pracownik techniczny prowadzi rejestr samochodów znajdujących się zarówno w salonie jak i w magazynie, a także prowadzeniem dokumentacji samochodów sprzedanych.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami, zainteresowanymi pracą w charakterze technicznego pracownika salony samochodowego, najważniejszą pozostaje kwestia posiadanego wykształcenia – preferowane są osoby, legitymujące się średnim wykształceniem technicznym. Doświadczenie w branży motoryzacyjnej, na stanowisku związanym z obsługą techniczną pojazdów, jest wysoce wskazane. Od osób zatrudnionych na tym stanowisku wymaga się także znajomości pojazdów, oferowanych przez danego dealera, ich obsługi i naprawy, zwłaszcza w przeprowadzaniu rutynowych czynności eksploatacyjnych. Konieczne na tym stanowisku będzie także posiadanie szczególnych cech personalnych, pozwalających na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby zaangażowanej w obsługę techniczną pojazdów jest przede wszystkim przestrzeń salonu samochodowego, w którym zostały one zatrudnione. Ponadto, pracownika obsadzony na tym stanowisku przebywa na terenie magazynów dealera i kontroluje transport pojazdów pomiędzy tymi obiektami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w praktycznie każdym salonie samochodowym.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się na poziomie 1500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Pracownik Techniczny w Salonie Samochodowym
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Motoryzacja

  • Doradca Klienta w Warsztacie Samochodowym

    Salony Kanclerz   Przyszowice, k. Gliwic    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Zakres obowiązków: Obsługa klientów warsztatu samochodowego; Budowanie i utrzymywanie relacji z klientami; Realizacja celów sprzedażowych i operacyjnych; Zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta; Analiza potrzeb klientów; Fakturowanie i rozliczanie napraw; Kontrola dokumentacji.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?