Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Media / Sztuka / Rozrywka
Wydawca Programu Radiowego i Telewizyjnego

Lista stanowisk - Wydawca Programu Radiowego i Telewizyjnego

Wydawca Programu Radiowego i Telewizyjnego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wydawca programów radiowych i telewizyjnych jest osobą odpowiedzialną za finansowanie i organizowanie administracyjnych warunków dla funkcjonowania stacji radiowej lub telewizyjnej. Wydawca jest osobą wnoszącą kapitał niezbędny do rozpoczęcia działalności medialnej i pozyskującą późniejsze zyski z jej funkcjonowania – wydawcą może być zarówno osoba prywatna, jak i firma lub organizacja, spółka, etc. Powód dla którego wydawcę można zakwalifikować do grupy tradycyjnych zawodów jest prosty – z racji wkładu finansowego, jaki wnosi on w dane przedsięwzięcie, ma on znaczący, decydujący wpływ na regulowanie linii programowej redakcji, kwestie zatrudnienia nowych pracowników, pozyskiwanie reklamodawców i sponsorów, decydowanie o zakresie podejmowanych tematów i sposobów ich przedstawienia. Wydawca wyznacza redaktora naczelnego, oraz obsadza pozostałe stanowiska kierownicze, które mają wyręczać go w codziennych obowiązkach.


WYMAGANIA

Osoby zainteresowane wejściem na rynek medialny, otwarcie stacji radiowej lub telewizyjnej, muszą posiadać kapitał niezbędny do rozpoczęcia funkcjonowania na rynku. Zyski pojawiają się dopiero po kilku latach sukcesywnego pozyskiwania odbiorców dla emitowanych treści, reklamodawców i sponsorów. Wydawca musi posiadać szczególne zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, wiedzę z zakresu marketingu, reklamy i promocji, umiejętności negocjacyjne i świadomość budżetową. Wydawca jest w pierwszej kolejności biznesmenem, w drugiej zaś dopiero kierownikiem, dyrektorem dla podległego personelu pracowników redakcji radiowej lub telewizyjnej. Wydawcami zostają więc przeważnie osoby posiadające wyższe wykształcenie ekonomiczne lub humanistyczne, własny kapitał i zdolności, pozwalające na podejmowanie strategicznych dla redakcji decyzji.


WARUNKI PRACY

Praca wydawcy zawiera w sobie szereg czynności należących do różnych dziedzin i wymagających obszernej wiedzy i doświadczenia z pogranicza wielu branży i sektorów rynku.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Wydawcą zostaje osoba decydująca się na założenie stacji radiowej lub telewizyjnej z wykorzystaniem środków własnych, lub pozyskanych od sponsorów. Jak wcześniej wspomniano wydawcą medialnym zostają także podmioty zbiorowe różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki wydawcy są ściśle uzależnione od obrotów redakcji, zysków generowanych przez przestrzeń reklamową, etc. Trudno jest uśrednić zarobki osób podejmujących tego rodzaju działalność, jednak z pewnością pojawiają się one dopiero po dłuższym czasie od jej rozpoczęcia.

Praca Wydawca Programu Radiowego i Telewizyjnego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.