Lista stanowisk - Konferansjer

Konferansjer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konferansjer to osoba zajmująca się prowadzeniem różnego rodzaju występów publicznych, widowisk, imprez i spotkań, odbywających się w przestrzeni publicznej. Osoba obsadzona na tym stanowisku przede wszystkim zapowiada w możliwie atrakcyjny sposób następujące po sobie elementy programu, często oddzielając je krótkimi formami z pogranicza aktorstwa – anegdotami, rysami historycznymi, etc. Konferansjer w zależności od charakteru imprezy lub wystąpienia może ograniczyć się do nakreślenia historii i kontekstu powstania danego punktu programu, przedstawienia jego autorów lub wykonawców, lub wzbogacać występy o wcześniej wspomniane anegdoty lub formy korelacji z publiką. Różnorodne formy występów publicznych wymagają różnych rodzajów konferansjerki; koncert jazzowy, ze względu na specyficzny, poważny charakter źle komponuje się z „zabawowym” stylem jego prowadzenia, podczas, gdy występ kabaretowy wiąże się z mocno humorystycznym sposobem jego prowadzenia.


WYMAGANIA

Nie istnieją sztywne, formalne wymogi kwalifikacyjne, z którymi zmierzyć musiałyby się osoby zainteresowane pracą w charakterze konferansjera. Luźny statut stanowiska opiera się raczej na indywidualnych cechach, zdolnościach i predyspozycjach osób je obejmujących – muszą one odznaczać się dużą dozą kreatywności, poczucia humoru, umiejętności odnalezienia się w stresujących warunkach scenicznych. Praca konferansjera polega na bardzo aktywnej interakcji z publicznością danego występu, koncertu czy przedstawienia, dlatego też ponadprzeciętna komunikatywność to podstawa do wykonywania obowiązków konferansjera. Zawód ten należy do branży showbiznesu i rządzi się swoimi specyficznymi prawami – jego objęcie rzadko odbywa się na zasadach tradycyjnego procesu rekrutacji, częściej zaś na stopniowym odnajdywaniu się w środowisku i otoczeniu branży artystycznej.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy konferansjera jest przestrzeń publiczna – scena, estrada, obszar klubów, sal koncertowych, teatrów, czy nawet filharmonii. Choć publiczne występy wiążą się z dużym stresem, osoby biorące w nich udział posiadają odpowiednie predyspozycje, cechy charakteru i doświadczenie, pozwalające przezwyciężyć te niedogodności i obrócić je w przyjemność.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zawód konferansjera funkcjonuje w branży artystycznej, rodzimym i zagranicznym showbiznesie, a dostęp do niego, jak wspomniano już wcześniej, nie opiera się na tradycyjnych formach zatrudnienia.


ZAROBKI

Zarobki konferansjera są niezwykle trudne do sprecyzowania i ściśle wiążą się z rozmiarami, prestiżem i charakterem danego przedsięwzięcia artystycznego, którego prowadzeniem ma się zająć. Minimalna stawka to jednak około 3000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Konferansjer
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.