Lista stanowisk - Animator Rozwoju Kulturalnego

Animator Rozwoju Kulturalnego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Animator rozwoju kulturalnego, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za krzewienie kultury na podległym obszarze. Osoby wykształcone w tym charakterze zatrudniane są przeważnie przez instytucje i organizacje kulturalno-oświatowe i zaangażowane w organizowanie i koordynowanie realizacji różnorodnych inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych na danym obszarze. Animator rozwoju kulturalnego, na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, czynnie kształtuje i kreuje upodobania i gusty lokalnej społeczności, organizuje występy, koncerty, prelekcje, spotkania autorskie i wiele innych form aktywności kulturalnych przy ścisłej współpracy z licznymi podmiotami uczestniczącymi w ich realizacji. Animator zajmuje się także pozyskiwaniem środków na organizację danych przedsięwzięć, negocjowaniem wynagrodzeń z artystami, zapewnianiem technicznych warunków dla wydarzeń kulturalnych, etc.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do podjęcia pracy zawodowej w charakterze animatora rozwoju kulturalnego jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na jednym z kierunków humanistycznych (na przykład kulturoznawstwo i podobne). Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydata, zdobyte na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać szereg cech personalnych, pozwalających na bezpośrednie doradzanie i wspieranie różnorodnych przedsięwzięć i inicjatyw; muszą być osobami przedsiębiorczymi, komunikatywnymi i kreatywnymi, zaangażowanymi w propagowanie kultury na danym obszarze nie tylko z racji zawodowych obowiązków, lecz także indywidualnej misji społecznej, swoistego powołania.


WARUNKI PRACY

Praca animatora rozwoju kulturalnego opiera się na wykonywaniu szeregu różnorodnych czynności natury organizacyjnej, marketingowej, etc. Animator wielokrotnie kontaktuje się z różnorodnymi podmiotami, uczestniczącymi w realizowaniu danych przedsięwzięć i inicjatyw, mających na celu rozwój kulturalny w danym regionie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano, możliwości zatrudnienia w charakterze animatora rozwoju kulturalnego stwarzają przede wszystkim liczne jednostki oświatowo-kulturalne funkcjonujące na obszarze gminy, powiatu lub województwa.


ZAROBKI

Zarobki animatora rozwoju kulturalnego są trudne do oszacowania i ściśle zależne od charakteru i zakresu wykonywanych obowiązków.

Praca Animator Rozwoju Kulturalnego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?