Lista stanowisk - Specjalista ds. Eksportu

Polecane oferty - Logistyka / Dystrybucja

  • Specjalista / Specjalistka ds. eksportu

    JUAN Sp. z o.o.   Warszawa, Bielany    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Koordynowanie i realizacja procesów eksportowych w firmie. Pozyskiwanie nowych klientów na rynkach zagranicznych oraz budowanie długoterminowych relacji biznesowych. Negocjowanie warunków handlowych z klientami zagranicznymi. Monitorowanie rynków zagranicznych oraz analizowanie trendów i...
  • Specjalista ds. Eksportu

    ELEKTRO MED Grzegorz Pałkowski   Niepołomice    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Zakres obowiązków: aktywne poszukiwanie nowych odbiorców i kanałów sprzedaży zagranicznej; nawiązywanie, utrzymywanie oraz rozwijanie relacji biznesowych z partnerami zagranicznymi; sporządzanie ofert handlowych, negocjowanie umów oraz warunków handlowych; pomoc przy weryfikacji wymogów...

Specjalista ds. Eksportu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zakres obowiązków specjalisty do spraw eksportu, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, obejmuje koordynowanie i nadzorowanie całokształtu procesów, związanych z eksportem produktów firmy lub przedsiębiorstwa poza granice kraju. Specjalista, jako jeden z członków zespołu do spraw eksportu, na bieżąco monitoruje rynek w poszukiwaniu potencjalnych zagranicznych kontrahentów firmy. Osoba obsadzona na tym stanowisku opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zmaksymalizować wydajność działań eksportowych przedsiębiorstwa, analizuje także wyniki finansowe firmy w tym obrębie działalności i składa raporty na ręce bezpośrednich przełożonych. Działalność ta jest ściśle związana z polityką celną, dlatego też specjaliści utrzymują kontakty z urzędami celnymi.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań, stawianych przed kandydatami na stanowisko specjalisty ds. eksportu, najważniejszym jest bez wątpienia konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej. Równie istotnym czynnikiem jest posiadane doświadczenie w zakresie organizowania eksportu w firmach, należących do tego samego, lub ościennego sektora rynku. Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku muszą posiadać cechy personalne, pozwalające im na efektywną pracę w zespole, a także zdolności numeryczne, analityczne, czy samoorganizacji pracy własnej. Do objęcia tego stanowiska potrzebna będzie także obszerna wiedza z zakresu prawa celnego, czy rozeznanie w obrębie aktualnego otoczenia rynkowego. Oczywiście osoba, zainteresowana objęciem stanowiska muszą także posługiwać się komputerem na poziomie zaawansowanym, oraz co najmniej jednym językiem obcym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw eksportu jest przestrzeń biurowa firmy lub przedsiębiorstwa, w którym został zatrudniony. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się także z pracownikami urzędów celnych i zagranicznymi kontrahentami przedsiębiorstwa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy, produkujące dobra przeznaczone na eksport.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku specjalisty ds. eksportu rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie, bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na pensje rzędu 5000 złotych brutto.

Praca Specjalista ds. Eksportu
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Logistyka / Dystrybucja

  • Przedstawiciel handlowy ds. Exportu

    KRONOSPAN OSB Sp. z o.o   Strzelce Opolskie    praca mobilna   dziś wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    10 dni
    Twój zakres obowiązków: Obsługa klientów zagranicznych na przydzielonym terenie w celu zwiększenia sprzedaży (przy współpracy z zagranicznymi lokalizacjami Kronospan) oraz pozyskiwania nowych klientów (kraje ościenne Polski, przede wszystkim Niemcy) Przygotowywanie ofert handlowych w...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.