Lista stanowisk - Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Inspektor w Departamencie Audytu Wewnętrznego

    BANK NOWY SPÓŁKA AKCYJNA   Poznań    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    14 godz.
    Twój zakres obowiązków: Pozyskiwanie, gromadzenie oraz weryfikacja danych niezbędnych do oceny i monitoringu ryzyka kredytowego, płynności, stopy procentowej, kapitałowego. Pomiar i analiza zidentyfikowanych ryzyk, przegląd i walidacja stosowanych modeli. Przygotowywanie propozycji...
  • Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Monitoringu Należności

    CEMEX Polska Sp. z o.o.   Rudniki, k. Częstochowy    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    14 godz.
    Twoje zadania na stanowisku: Monitoring terminowości płatności; Windykacja wewnętrzna (procedura monitowania klientów) – komunikacja z klientami; Raportowanie poziomów należności oraz analiza wskaźników spływu należności – raporty operacyjne oraz zarządcze; Przegląd i realizacja...

Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw ryzyka kredytowego jest członkiem zespołu, powołanego do sprawowania kontroli nad procesem decyzyjnym, w zakresie przyznawania kredytów, oraz analizy ryzyka kredytowego w przypadku nowych wniosków. Specjaliści ds. ryzyka kredytowego sprawdzają, czy w przypadku dotychczas rozpatrzonych wniosków kredytowych nie dopuszczono żadnych nieprawidłowości, jednocześnie weryfikując ryzyko kredytowe obecnie rozpatrywanych wniosków, ewentualnie wnosząc o zmianę klasyfikacji w konkretnych przypadkach. Osoba obsadzona na tym stanowisku analizuje ryzyko kredytowe i sprawdza poprawność dotychczas przeprowadzonych analiz.


WYMAGANIA

Podobnie jak w przypadku innych stanowisk, obecnych w dziedzinie finansów i bankowości, najczęściej spotykane wymagania kwalifikacyjne obejmują konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku takim jak ekonomia, finanse i rachunkowość lub inne, związane z finansami, oraz wieloletnie doświadczenie, pozyskane w instytucji lub firmie, należącej do branży finansowej. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą odznaczać się ponadprzeciętnymi zdolnościami numerycznymi i analitycznymi, a także interpersonalnymi, co ułatwi im efektywną pracę w zespole. Konieczna będzie także znajomość biegłej obsługi komputera, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, występującym w danej instytucji. Spora odpowiedzialność, jaka spoczywa na specjaliście ds. ryzyka kredytowego, a także zakres jego obowiązków może powodować sytuacje stresogenne, a także konieczność zostawania w miejscu pracy "po godzinach", dlatego też istotne są w tym zawodzie cechy takie jak wytrwałość i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw ryzyka kredytowego jest pracą biurową, wykonywaną za pomocą komputera, oraz polegającą na weryfikowaniu dokumentacji, dotyczącej przyznanych kredytów. Miejscem pracy specjalisty jest więc oczywiście przestrzeń jednostki banku, w którym został zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarza branża bankowości.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie, i mogą wzrastać, w zależności od banku i stażu pracownika.

Praca Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Inspektor Działu Kontroli Dokumentacji Kredytowej i Zabezpieczeń

    BANK NOWY SPÓŁKA AKCYJNA   Poznań    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Twój zakres obowiązków: Kontrola i monitorowanie prawidłowości wprowadzonych do systemu zabezpieczeń i parametrów związanych z umowami kredytowymi, zgodnie z regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Ocena prawidłowości ustanowionych zabezpieczeń i parametrów umowy kredytowej....

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?