Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Księgowość / Audyt / Podatki
Kierownik ds. Rachunkowości Wewnętrznej

Lista stanowisk - Kierownik ds. Rachunkowości Wewnętrznej

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Zastępca Głównego Księgowego Spółdzielni Mieszkaniowej

    Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Ruda   Warszawa, Bielany    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    24 godz.
    Zakres obowiązków: współpraca z Głównym Księgowym przy sporządzaniu sprawozdań finansowych, analiz, deklaracji podatkowych oraz opracowywaniu projektu planu gospodarczego Spółdzielni. nadzór nad realizacją planu finansowego i dokonywanie okresowych analiz ekonomicznych, kalkulacja i...
  • Zastępca kierownika działu księgowości

    STOKSON Spółka Jawna Henryk Stokłosa i Wspólnicy   Chorzów    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior) / ekspert / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Opis stanowiska: ewidencja dokumentów w systemie finansowo-księgowym, ewidencja środków trwałych oraz wyposażenia ewidencjonowanego, ewidencja środków trwałych w budowie, inwestycji, wsparcie kierownika działu księgowości, współpraca z pozostałymi działami firmy, wsparcie...

Kierownik ds. Rachunkowości Wewnętrznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw rachunkowości wewnętrznej jest osobą, której kompetencje zawodowe są dość ogólne, obejmują wiele obszarów działalności banku. Przede wszystkim, kierownik analizuje realizację planów finansowych banku na każdym etapie, składając szczegółowe raporty, pozwalające ocenić obecną sytuację placówki. Kierownik uczestniczy także w projektowaniu tego planu, oraz ogólnego budżetu banku. Kierownik ds. rachunkowości wewnętrznej wraz z przydzielonym mu zespołem specjalistów, udziela konsultacji pozostałym jednostkom organizacyjnym placówki i całej instytucji, w zakresie docelowych wyników finansowych. Obowiązki kierownika ds. rachunkowości wewnętrznej można ogólnie określić jako działalność analityczną i konsultacyjną.


WYMAGANIA

Osoba aplikująca na stanowisko kierownika ds. rachunkowości wewnętrznej musi legitymować się dyplomem wyższej uczelni ekonomicznej - preferowane kierunki to finanse i rachunkowości i inne, związane z branżą finansową. Niezwykle istotne jest także wieloletnie doświadczenie, zdobyte w instytucjach finansowych, także na stanowisku kierowniczym. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza także konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległych jednostek. Z racji przekrojowego charakteru pełnionych obowiązków, kierownik powinien odznaczać się szeroką wiedzą z pogranicza różnych dziedzin, związanych z branżą bankowości - przede wszystkim stosownych przepisów prawnych i otoczenia rynkowego. Konieczna będzie także znajomość obsługi komputera, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, wykorzystywanym w danej instytucji.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika ds. rachunkowości wewnętrznej jest w przeważającej części pracą biurową, obowiązki kierownika wykonywane są głównie za pośrednictwem komputera. Kierownik kontaktuje się także z pozostałymi komórkami organizacyjnymi instytucji, współpracując ściśle także z kadrą zarządzającą w charakterze doradcy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. rachunkowości wewnętrznej jest obecne przede wszystkim w bankach i instytucjach finansowych.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku innych stanowisk kierowniczych w branży bankowej, rozpoczynają się od kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie i wzrastają proporcjonalnie do stażu i umiejętności.

Praca Kierownik ds. Rachunkowości Wewnętrznej
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Księgowy Spółdzielni Mieszkaniowej / Zastępca Głównego Księgowego

    Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Ruda   Warszawa, Bielany    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Zakres obowiązków: Współpraca z Głównym Księgowym przy tworzeniu sprawozdań, analiz i deklaracji podatkowych. Nadzorowanie realizacji planu finansowego; Ocena efektywności gospodarowania. Opracowywanie propozycji opłat dla mieszkańców. Rozliczanie faktur. Uzgadnianie kont analitycznych....

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.