Lista stanowisk - Doradca Podatkowy

Polecane oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Konsultant podatkowy

    Crowe Tax Advisors   Warszawa, Rondo Daszyńskiego    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    23 godz.
    Opis stanowiska: Samodzielne doradztwo podatkowe głównie w zakresie VAT/ CIT, Udział w przeglądach podatkowych, Wsparcie w zakresie podatkowych aspektów projektów realizowanych z innymi zespołami, Przygotowywanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych oraz pism w postępowaniach...
  • Konsultant / Konsultantka - Tax & Legal Consultant Development Initiative

    PwC   Katowice    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Twoja przyszła rola: możliwość pracy w różnych zespołach, zajmujących się doradztwem prawnym i podatkowym (M&A/Corporate, CIT, VAT, PIT, Postępowania podatkowe, nieruchomości, IP itp.), z pomocą doświadczonych kolegów i koleżanek będziesz częścią zespołu dostarczającego...

Doradca Podatkowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zawód doradcy podatkowego należy do grupy wolnych profesji zaufania publicznego. Doradca podatkowy, na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, udziela szczegółowych porad i instrukcji osobom podlegającym obowiązkowi podatkowemu, a także inkasentom zajmującym się poborem tychże należności. Obowiązki doradcy nie kończą się jednak na doradztwie teoretycznym; osoby zatrudniane w tym charakterze wypełniają i składają w imieniu klientów zeznania podatkowe, przygotowują księgi podatkowe i wszelkie inne formy ewidencji podatkowej. Na doradcy spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe i zgodne ze stanem faktycznym rozliczenie zobowiązań podatników; dlatego też mówimy w tym przypadku o zawodzie zaufania publicznego, a dostępu do zawodu bronią liczne wymogi formalne, których spełnienie jest konieczne do podjęcia praktyki.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu doradcy podatkowego, jest konieczność uzyskania wpisu na liście doradców podatkowych, prowadzonej przez Krajową Radę Doradców Podatkowych. Funkcję tę mogą objąć nie tylko osoby fizyczne, lecz także i prawne. W pierwszym przypadku wymagane jest jednak przeważnie wyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze, oraz ponadprzeciętne zdolności analityczne i numeryczne, poparte obszerną wiedzą z zakresu prawa podatkowego i tematyki pokrewnej. Potencjalni pracodawcy zwracają także uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydata.


WARUNKI PRACY

Praca doradcy podatkowego opiera się nie tylko na udzielaniu praktycznych porad i wskazówek, lecz także realizowania czynności w imieniu i na rzecz klientów lub pracodawców.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby wykształcone w tym kierunku mogą poszukiwać zatrudnienia w przede wszystkim w komercyjnych biurach doradztwa podatkowego, lub prowadzić samodzielną praktykę.


ZAROBKI

Średnie zarobki doradcy podatkowego określane są na poziomie 5200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Doradca Podatkowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Księgowość / Audyt / Podatki

  • Główny Księgowy – Członek Zarządu

    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Wymagane kwalifikacje kandydata wykształcenie wyższe magisterskie ekonomiczne (kierunkowe finanse i rachunkowość), co najmniej 10-letni staż pracy, w tym nie mniej niż 3 lata na stanowisku głównego księgowego, dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?