Lista stanowisk - Makijażystka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Mistrz Elektroepilacji

    ELEKTROEPILACJA.PL SP. Z O.O.   Warszawa, Ochota    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat   4 242 - 9 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 godz.
    Opis stanowiska: Przeprowadzanie zabiegów elektroepilacji, Indywidualne doradztwo dla klientów w zakresie przeprowadzanych zabiegów, Dbanie o najwyższe standardy obsługi klienta i higieny pracy, Aktywny udział w życiu salonu i jego promocji.

Makijażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Makijażystka, często omyłkowo utożsamiana z wizażystką, stylistką, a nawet kosmetyczką, jest osobą specjalizującą się w przygotowywaniu wyłącznie makijażu. Warto w tym miejscu uściślić także pozostałe pojęcia - wizażystka zajmuje się przygotowywaniem całościowego wyglądu (a więc makijażu, fryzury i garderoby) danej osoby, stylistka skupia się wyłącznie na garderobie, zaś kosmetyczka jest pracownikiem salonu kosmetycznego, zajmującego się tak makijażem, jak i szeregiem zabiegów pielęgnacyjnych. Makijażyści i makijażystki specjalizują się przeważnie w wykonywaniu makijaży okolicznościowych określonego rodzaju, przeznaczonego na wesela, bankiety, spotkania służbowe, pokazy mody, sesje zdjęciowe, etc.


WYMAGANIA

Do zawodu makijażystki prowadzi kilka alternatywnych dróg - pierwszą z nich jest ukończenie jednej z licznych szkół makijażu, wizażu i stylistyki, lub wzięcie udziału w adekwatnym szkoleniu. Jest to okazja to zdobycia praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze zawodowej. Wielu kandydatów decyduje się także na podjęcie praktyk w salonie wizażu, perfumerii lub innym miejscu o podobnym charakterze. Znawcy tematu zwracają szczególną uwagę na konieczność dogłębnej obserwacji i ciągłego rozwoju zawodowego, czerpiącego przede wszystkim z bezustannej praktyki zawodowej. Oczywiście dobrą makijażystką może zostać wyłącznie osoba interesująca się światem mody i wizażu, posiadająca wyczucie smaku i estetyki, pozwalające na opracowywanie makijażu dostosowanego do okoliczności i warunków pogodowych, etc.


WARUNKI PRACY

Zawód makijażystki wiąże się często z nienormowanym czasem pracy, dojazdem do klienta, etc. Przed przystąpieniem do pracy makijażysta przeprowadza analizę upodobań klienta, warunków atmosferycznych i okoliczności do których dana realizacja ma być dostosowana.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Makijażyści mogą zdecydować się na samozatrudnienie, oferując usługi dla osób indywidualnych, z dojazdem do ich miejsca zamieszkania. Mogą także szukać zatrudnienia w salonach kosmetycznych, salonach wizażu, na pokazach mody, w teatrach, a nawet na planie filmowym.


ZAROBKI

Zarobki makijażysty są ściśle uzależnione od umiejętności, doświadczenia i miejsca zatrudnienia. Pensja makijażystki zatrudnionej w salonie rozpoczyna się od kwoty 1600 złotych brutto.

Praca Makijażystka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Czarny Piątek w Polsce, czyli jak wygląda Black Friday oczami pracownika?

Czarny Piątek w Polsce, czyli jak wygląda Black Friday oczami pracownika?

Nadchodzi długo wyczekiwany przez wielu Czarny Piątek, czyli dzień przedświątecznych obniżek cen. Dla klientów to szansa na złapanie wyjątkowych okazji, dla firm zysk, ale i ogromne wyzwanie logistyczne. Kto najbardziej korzysta na Black Friday? Czy robienie zakupów tego dnia faktycznie się opłaca? Podpowiadamy, jak przetrwać Czarny Piątek i z perspektywy konsumenta, i pracownika sklepu.

Równość to nie odebranie czegoś mężczyznom! Olga Kozierowska o feminizmie w pracy

Równość to nie odebranie czegoś mężczyznom! Olga Kozierowska o feminizmie w pracy

– Cechy takie jak ambicja czy asertywność, które u mężczyzn są cenione, u kobiet potrafią budzić niechęć. Przypisuje się też liderkom stereotypowo męskie cechy, aby uzasadnić ich wysoką pozycję w organizacji – komentuje Olga Kozierowska, prezeska Fundacji WłączeniPlus i twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką. W wywiadzie dla Praca.pl ekspertka wyjaśnia, co współcześnie oznacza feminizm w pracy.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.