Lista stanowisk - Makijażystka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Mistrz Elektroepilacji

    ELEKTROEPILACJA.PL SP. Z O.O.   Warszawa, Ochota    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat   4 242 - 9 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Opis stanowiska: Przeprowadzanie zabiegów elektroepilacji, Indywidualne doradztwo dla klientów w zakresie przeprowadzanych zabiegów, Dbanie o najwyższe standardy obsługi klienta i higieny pracy, Aktywny udział w życiu salonu i jego promocji.

Makijażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Makijażystka, często omyłkowo utożsamiana z wizażystką, stylistką, a nawet kosmetyczką, jest osobą specjalizującą się w przygotowywaniu wyłącznie makijażu. Warto w tym miejscu uściślić także pozostałe pojęcia - wizażystka zajmuje się przygotowywaniem całościowego wyglądu (a więc makijażu, fryzury i garderoby) danej osoby, stylistka skupia się wyłącznie na garderobie, zaś kosmetyczka jest pracownikiem salonu kosmetycznego, zajmującego się tak makijażem, jak i szeregiem zabiegów pielęgnacyjnych. Makijażyści i makijażystki specjalizują się przeważnie w wykonywaniu makijaży okolicznościowych określonego rodzaju, przeznaczonego na wesela, bankiety, spotkania służbowe, pokazy mody, sesje zdjęciowe, etc.


WYMAGANIA

Do zawodu makijażystki prowadzi kilka alternatywnych dróg - pierwszą z nich jest ukończenie jednej z licznych szkół makijażu, wizażu i stylistyki, lub wzięcie udziału w adekwatnym szkoleniu. Jest to okazja to zdobycia praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze zawodowej. Wielu kandydatów decyduje się także na podjęcie praktyk w salonie wizażu, perfumerii lub innym miejscu o podobnym charakterze. Znawcy tematu zwracają szczególną uwagę na konieczność dogłębnej obserwacji i ciągłego rozwoju zawodowego, czerpiącego przede wszystkim z bezustannej praktyki zawodowej. Oczywiście dobrą makijażystką może zostać wyłącznie osoba interesująca się światem mody i wizażu, posiadająca wyczucie smaku i estetyki, pozwalające na opracowywanie makijażu dostosowanego do okoliczności i warunków pogodowych, etc.


WARUNKI PRACY

Zawód makijażystki wiąże się często z nienormowanym czasem pracy, dojazdem do klienta, etc. Przed przystąpieniem do pracy makijażysta przeprowadza analizę upodobań klienta, warunków atmosferycznych i okoliczności do których dana realizacja ma być dostosowana.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Makijażyści mogą zdecydować się na samozatrudnienie, oferując usługi dla osób indywidualnych, z dojazdem do ich miejsca zamieszkania. Mogą także szukać zatrudnienia w salonach kosmetycznych, salonach wizażu, na pokazach mody, w teatrach, a nawet na planie filmowym.


ZAROBKI

Zarobki makijażysty są ściśle uzależnione od umiejętności, doświadczenia i miejsca zatrudnienia. Pensja makijażystki zatrudnionej w salonie rozpoczyna się od kwoty 1600 złotych brutto.

Praca Makijażystka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?