Lista stanowisk - Programista Sharepoint

Programista Sharepoint

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Microsoft SharePoint jest platformą aplikacji webowych pozwalającą na zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych oraz różnego rodzaju plików i dokumentów importowanych pomiędzy serwerem a klientem. Programista Sharepoint jest osobą, która za pomocą języka .NET oraz umiejętności graficznych zajmuje się tworzeniem, modyfikacją i utrzymaniem odpowiedniego działania stron i portali stworzonych w oparciu o platformę Sharepoint. Pracownik testuje, ocenia i analizuje stworzone przez siebie lub innych pracowników produkty. Do podstawowych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy należą: projektowanie i tworzenie aplikacji w technologii .NET w oparciu o platformę Sharepoint, wdrażanie systemów Sharepoint, przeprowadzanie analizy zgodności funkcjonowania systemu ze specyfikacją techniczną, raportowanie wyników pracy do bezpośredniego przełożonego, uczestnictwo w spotkaniach projektowych i konferencjach, tworzenie specyfikacji wymagań, testów i dokumentacji oraz dbałość o poprawność kodu


WYMAGANIA


Najważniejszym wymogiem kwalifikacyjnym na stanowisko Programisty Sharepoint jest wyższe wykształcenie uzyskane na kierunku informatyka lub pokrewnym. Bardzo istotne jest również dotychczasowe doświadczenie zawodowe na takim samym lub podobnym stanowisku pracy, jednak zdarzają się sytuacje, gdy na stanowisko Programisty Sharepoint zatrudniane są osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w programowaniu. W tym przypadku niezbędna jest wiedza związana z projektowaniem, wdrażaniem i późniejszą obsługą środowiska programistycznego .NET. Wymagana jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca sprawne czytanie i sporządzanie dokumentacji technicznej oraz posługiwanie się angielską terminologią programistyczną. Dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym będzie umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne i umiejętność analitycznego myślenia. Programista Sharepoint powinien być osobą twórczą, umiejącą rozwiązywać niestandardowe  problemy i podejmującą nowe wyzwania.


WARUNKI PRACY


Praca w zawodzie Programisty Sharepoint wykonywana może być na dwa sposoby: zdalnie lub w biurze należącym do firmy zatrudniającej pracownika. Sposób jej wykonywania zależy od polityki firmy oraz ustaleń między pracownikiem a pracodawcą. W praktyce często zdarzają się przypadki, gdy Programista Sharepoint część tygodnia pracy spędza w biurze, a przez pozostały czas pracuje w domu. Jest to praca samodzielna, indywidualna, umysłowa i pod nadzorem. W przypadkach awarii lub goniących terminów mogą występować sytuacje stresujące. Praca programisty jest pracą siedzącą, obciążającą kręgosłup, narząd wzroku i nadgarstki. Przeciwwskazaniami do wykonywania tej pracy są problemy z kręgosłupem, choroby oczu i choroby psychiczne. Normowo, Programista Sharepoint pracuje osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu, jednak specyfika pracy wymaga dyspozycyjności i pracy po godzinach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Programiści Sharepoint mają kilka możliwości wyboru  drogi zawodowej. Mogą pracować w charakterze wolnego strzelca, który na własną rękę poszukuje zleceń, mogą zostać osobą samozatrudnioną lub zdecydować się na objęcie posady w jednej z firm oferujących zatrudnienie dla Programistów Sharepoint. W dzisiejszych czasach możliwości podjęcia pracy dla programistów są ogromne – programiści zatrudnienie znajdą zarówno w największych, jak i najmniejszych miastach kraju


ZAROBKI


Branża informatyczna od kilku lat cechuje się wysokimi stawkami wynagrodzeń, co zachęca młodych ludzi do podejmowania studiów informatycznych. Zarobki w zawodzie Programisty Sharepoint są różne i uzależnione od wielu czynników, jednak z reguły wynoszą od 3,0 do 6,0 tysięcy złotych i wyżej. Najwyższe wynagrodzenie w tym zawodzie otrzymują pracownicy dużych firm i korporacji, posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe.

Praca Programista Sharepoint
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?

Legitymacja potwierdza status studenta i umożliwia skorzystanie z przysługujących studentom uprawnień, takich jak zniżki na przejazd komunikacją miejską, ulgi na wydarzenia kulturalne, dostęp do biblioteki i innych obiektów na terenie uczelni. Wyróżniamy dwa typy dokumentu: elektroniczną legitymację studencką ELS i mLegitymację studencką. Sprawdź, czym się one różnią i jak je wyrobić.

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?

Czy zdarzyło Ci się kilka razy dziennie sprawdzać skrzynkę pocztową albo upewniać się, czy dzwonek w Twoim telefonie działa poprawnie – żeby przypadkiem nie przegapić odpowiedzi po rozmowie o pracę? Stres w czasie przeciągającego się oczekiwania na wiadomość od rekrutera może być nawet większy niż podczas samego spotkania! Jak długo czeka się na wyniki rekrutacji i dlaczego tyle to trwa?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?

– Każdy z nas potrzebuje feedbacku w innej formie – zwraca uwagę coach biznesu Agnieszka Łozińska-Moriak. Dlatego dobry manager powinien znać 7 zasad konstruktywnego feedbacku i na ich podstawie umieć dostosowywać komunikat do pracownika. Co więcej, inaczej wygląda feedback pozytywny i feedback negatywny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o udzielaniu informacji zwrotnej w swojej firmie.