Lista stanowisk - Programista Sharepoint

Programista Sharepoint

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Microsoft SharePoint jest platformą aplikacji webowych pozwalającą na zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych oraz różnego rodzaju plików i dokumentów importowanych pomiędzy serwerem a klientem. Programista Sharepoint jest osobą, która za pomocą języka .NET oraz umiejętności graficznych zajmuje się tworzeniem, modyfikacją i utrzymaniem odpowiedniego działania stron i portali stworzonych w oparciu o platformę Sharepoint. Pracownik testuje, ocenia i analizuje stworzone przez siebie lub innych pracowników produkty. Do podstawowych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy należą: projektowanie i tworzenie aplikacji w technologii .NET w oparciu o platformę Sharepoint, wdrażanie systemów Sharepoint, przeprowadzanie analizy zgodności funkcjonowania systemu ze specyfikacją techniczną, raportowanie wyników pracy do bezpośredniego przełożonego, uczestnictwo w spotkaniach projektowych i konferencjach, tworzenie specyfikacji wymagań, testów i dokumentacji oraz dbałość o poprawność kodu


WYMAGANIA


Najważniejszym wymogiem kwalifikacyjnym na stanowisko Programisty Sharepoint jest wyższe wykształcenie uzyskane na kierunku informatyka lub pokrewnym. Bardzo istotne jest również dotychczasowe doświadczenie zawodowe na takim samym lub podobnym stanowisku pracy, jednak zdarzają się sytuacje, gdy na stanowisko Programisty Sharepoint zatrudniane są osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w programowaniu. W tym przypadku niezbędna jest wiedza związana z projektowaniem, wdrażaniem i późniejszą obsługą środowiska programistycznego .NET. Wymagana jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca sprawne czytanie i sporządzanie dokumentacji technicznej oraz posługiwanie się angielską terminologią programistyczną. Dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym będzie umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne i umiejętność analitycznego myślenia. Programista Sharepoint powinien być osobą twórczą, umiejącą rozwiązywać niestandardowe  problemy i podejmującą nowe wyzwania.


WARUNKI PRACY


Praca w zawodzie Programisty Sharepoint wykonywana może być na dwa sposoby: zdalnie lub w biurze należącym do firmy zatrudniającej pracownika. Sposób jej wykonywania zależy od polityki firmy oraz ustaleń między pracownikiem a pracodawcą. W praktyce często zdarzają się przypadki, gdy Programista Sharepoint część tygodnia pracy spędza w biurze, a przez pozostały czas pracuje w domu. Jest to praca samodzielna, indywidualna, umysłowa i pod nadzorem. W przypadkach awarii lub goniących terminów mogą występować sytuacje stresujące. Praca programisty jest pracą siedzącą, obciążającą kręgosłup, narząd wzroku i nadgarstki. Przeciwwskazaniami do wykonywania tej pracy są problemy z kręgosłupem, choroby oczu i choroby psychiczne. Normowo, Programista Sharepoint pracuje osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu, jednak specyfika pracy wymaga dyspozycyjności i pracy po godzinach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Programiści Sharepoint mają kilka możliwości wyboru  drogi zawodowej. Mogą pracować w charakterze wolnego strzelca, który na własną rękę poszukuje zleceń, mogą zostać osobą samozatrudnioną lub zdecydować się na objęcie posady w jednej z firm oferujących zatrudnienie dla Programistów Sharepoint. W dzisiejszych czasach możliwości podjęcia pracy dla programistów są ogromne – programiści zatrudnienie znajdą zarówno w największych, jak i najmniejszych miastach kraju


ZAROBKI


Branża informatyczna od kilku lat cechuje się wysokimi stawkami wynagrodzeń, co zachęca młodych ludzi do podejmowania studiów informatycznych. Zarobki w zawodzie Programisty Sharepoint są różne i uzależnione od wielu czynników, jednak z reguły wynoszą od 3,0 do 6,0 tysięcy złotych i wyżej. Najwyższe wynagrodzenie w tym zawodzie otrzymują pracownicy dużych firm i korporacji, posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe.

Praca Programista Sharepoint
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?