Lista stanowisk - Programista Ruby on Rails

Programista Ruby on Rails

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Ruby on Rails jest to program stworzony w celu sprawniejszego tworzenia aplikacji webowych. Umożliwia bowiem szybsze i łatwiejsze pisanie kodu. Zastosowane w nim zostały reguły DRY (Don’t repeat yourself) oraz COE (Convention Over Configuration). Pierwsza z nich polega na unikaniu tej samej pracy, a druga na zastępowaniu samodzielnej konfiguracji poprzez gotowe rozwiązania. W RoR można zwiększać użyteczność aplikacji poprzez dodawanie wtyczek, które wzbogacają ją o dodatkowe funkcje.

WYMAGANIA

Oczekiwanym przez pracodawców, a przy najmniej mile widzianym, jest posiadanie wyższego wykształcenie o profilu informatycznym.

Podstawa do pracy na tym stanowisku jest jednak doskonała znajomość frameworku Ruby on Rails. Programista RoR musi także znać inne języki programowania np. HTML czy CSS, system kontroli wersji (kodu źródłowego) GIT oraz potrafić tworzyć i przeprowadzać testy typu Unit Test czy RSpec. Programowanie dotyczy często rozwiązań na urządzenia mobilne, dlatego atutem będzie znajomość takich programów, jak JQuery mobile czy Twitter Bootstrap.

Środowisko pracy jest zazwyczaj międzynarodowe, dlatego od kandydatów wymaga się dobrej znajomości języków obcych, w szczególności angielskiego. Jest on niezbędny do codziennego kontaktu z współpracownikami i klientami oraz przy opracowywaniu dokumentacji technicznej.

WARUNKI PRACY

Programista RoR pracuje przede wszystkim przed komputerem. W zakres obowiązków wchodzą także kontakty z klientami (osobiste lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej). Czasem musi odwiedzić siedzibę klienta, aby dokonać niezbędnych modyfikacji czy usprawnień w funkcjonującym już oprogramowaniu.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby zajmujące się programowanie w technologii Ruby on Rails mogą szukać zarówno pracy „na etacie” w firmach informatycznych zajmujących się świadczeniem takich usług. Branża jest też otwarta na freelancerów, którzy samodzielnie pozyskują i realizują zlecenia.

ZAROBKI
Zarobki programisty RoR zależą od poziomu doświadczenia i umiejętności. Rozpoczynają się od ok. 3 tys. zł, ale w większości oscylują wokół 6 tys. Najlepsi mogą zaś liczyć nawet na 10 tys. miesięcznie lub więcej.

Praca Programista Ruby on Rails
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?