– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.
Lista stanowisk - Programista Aplikacji Mobilnych
Polecane oferty - Informatyka / Programowanie
-
Specjalista ds. Cyfrowych Doświadczeń Klientów
Orange Polska Warszawa, Al. Jerozolimskie 160 praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat
Programista Aplikacji Mobilnych
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Osoba zatrudniona na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych jest odpowiedzialna za tworzenie oraz rozwijanie aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacja mobilna to ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Współcześnie większość z aplikacji pisana jest w technologii Java ME. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialna za projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych, a ponadto tworzenie rozwiązań mobilnych w oparciu o dokumentację analityczną i dokumentowanie własnego kodu. Programista Aplikacji Mobilnych posiada niezbędne kwalifikacje i praktyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i wdrażanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta, jednocześnie zajmując się późniejszą obsługą i modernizacją systemu.
WYMAGANIA
Kandydat na stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych powinien przede wszystkich posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niezbędne jest również dotychczasowe doświadczenie na podobnym stanowisku pracy (przynajmniej roczne), znajomość kilku języków programowania i znajomość platformy mobilnej, dla której aplikacje będzie się tworzyło. Od programistów wymaga się dobrej znajomości języka angielskiego, analitycznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Cechy charakteru umożliwiające utrzymywanie relacji z klientami będą dodatkowym atutem.
WARUNKI PRACY
Mimo, że stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych jest stanowiskiem samodzielnym, osoba zatrudniona w tym zawodzie często musi ściśle współpracować z innymi osobami, szczególnie przy tworzeniu ważnych i skomplikowanych aplikacji. Programista pracuje pod nadzorem i rozliczany jest z wykonanych działań. Pracuje w systemie ośmiogodzinnym, między godziną 8.00 a 20.00. Czasem zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych pracują najczęściej osoby młode, szybko uczące się, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są nerwica i choroby psychiczne. Miejscem pracy Programisty jest biuro, niewielkie stanowisko pracy składające się z biurka, komputera, fotela biurowego i innych urządzeń biurowych.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Najwięcej ofert pracy dla Programistów Aplikacji Mobilnych pochodzi z firm działających w branży technologii internetowych i mobilnych. Co więcej, pracodawcami zostać też mogą przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, bankowe, medyczne, energetyczne, farmaceutyczne, budowlane i administracyjne. Programista może pracować w jednej firmie lub szukać zleceń jako wolny strzelec.
ZAROBKI
Zarobki w zawodzie Programisty Aplikacji Mobilnych wahają się od 2,5 do 5,0 tysięcy złotych i więcej. Wśród najczęściej spotykanych dodatków są komputer przenośny, smartfon i tablet.
Najnowsze artykuły

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta
Zbliża się Wielkanoc, którą tradycyjnie obchodzimy od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z aż tylu dni urlopu. Sprawdź, które dni Wielkiej Nocy są ustawowo wolne od pracy w 2025 roku, kto musi pracować w Niedzielę Wielkanocną oraz czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Podanie o pracę po angielsku – co powinno się w nim znaleźć?
Job application, letter of application, cover letter, a może letter of intent? Na zachodnim rynku pracy funkcjonuje bardzo wiele dokumentów aplikacyjnych, wysyłanych w różnych okolicznościach. Jeśli marzysz o zatrudnieniu w międzynarodowej bądź zagranicznej firmie, na początek przygotuj podanie o pracę po angielsku. Wyjaśniamy krok po kroku, jak je szybko i łatwo napisać.

Pierwszy urlop wypoczynkowy pracownika – kiedy będzie przysługiwał?
Pierwszy urlop wypoczynkowy naliczany jest na innych zasadach niż każdy kolejny. Kiedy najwcześniej może wziąć wolne osoba, która podpisała umowę o pracę po raz pierwszy w życiu? Jaki będzie jej wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy inaczej rozliczany jest urlop dla osób pracujących na część etatu i dla pracowników pełnoetatowych? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszym płatnym urlopie.

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej
Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?