Lista stanowisk - Programista Aplikacji Mobilnych

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Programista java (iko)

    PKO Bank Polski   Warszawa, Puławska 15    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Na co dzień w naszym zespole: używasz Dockera i zdobywasz doświadczenie w środowisku chmurowym, projektujesz i programujesz back-end dla aplikacji mobilnych, przygotowujesz testy jednostkowe i integracyjne, używasz procesów CI/CD, zawsze dbasz o jakość kodu i zgodność z dobrymi praktykami...
  • Senior cloud engineer / devops ekspert

    PKO Bank Polski   Warszawa, Puławska 15    praca hybrydowa
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Na co dzień w naszym zespole: rozwijasz najbardziej nagradzaną i najpopularniejszą aplikację bankowości mobilnej w kraju, jesteś częścią dynamicznego zespołu Cloud Platform Services, który zarządza infrastrukturą chmurową oraz zapewnia ciągłość działania jednej z największych...

Programista Aplikacji Mobilnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Osoba zatrudniona na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych jest odpowiedzialna za tworzenie oraz rozwijanie aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacja mobilna to ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Współcześnie większość z aplikacji pisana jest w technologii Java ME. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialna za projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych, a ponadto tworzenie rozwiązań mobilnych w oparciu o dokumentację analityczną i dokumentowanie własnego kodu. Programista Aplikacji Mobilnych posiada niezbędne kwalifikacje i praktyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i wdrażanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta, jednocześnie zajmując się późniejszą obsługą i modernizacją systemu.


WYMAGANIA


Kandydat na stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych powinien przede wszystkich posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niezbędne jest również dotychczasowe doświadczenie na podobnym stanowisku pracy (przynajmniej roczne), znajomość kilku języków programowania i znajomość platformy mobilnej, dla której aplikacje będzie się tworzyło. Od programistów wymaga się dobrej znajomości języka angielskiego, analitycznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Cechy charakteru umożliwiające utrzymywanie relacji z klientami będą dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY


Mimo, że stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych jest stanowiskiem samodzielnym, osoba zatrudniona w tym zawodzie często musi ściśle współpracować z innymi osobami, szczególnie przy tworzeniu ważnych i skomplikowanych aplikacji. Programista pracuje pod nadzorem i rozliczany jest z wykonanych działań. Pracuje w systemie ośmiogodzinnym, między godziną 8.00 a 20.00. Czasem zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych pracują najczęściej osoby młode, szybko uczące się, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są nerwica i choroby psychiczne. Miejscem pracy Programisty jest biuro, niewielkie stanowisko pracy składające się z biurka, komputera, fotela biurowego i innych urządzeń biurowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Najwięcej ofert pracy dla Programistów Aplikacji Mobilnych pochodzi z firm działających w branży technologii internetowych i mobilnych. Co więcej, pracodawcami zostać też mogą przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, bankowe, medyczne, energetyczne, farmaceutyczne, budowlane i administracyjne. Programista może pracować w jednej firmie lub szukać zleceń jako wolny strzelec.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie Programisty Aplikacji Mobilnych wahają się od 2,5 do 5,0 tysięcy złotych i więcej. Wśród najczęściej spotykanych dodatków są komputer przenośny, smartfon i tablet.

Praca Programista Aplikacji Mobilnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?