Lista stanowisk - Programista Aplikacji Mobilnych

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Developer

    Rotenso - Grupa Thermosilesia   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 godz.
    Będziesz odpowiedzialny/a za: projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań komputerowych; weryfikację i naprawę błędów w integracjach komputerowych; analizowanie wymagań biznesowych, opracowanie technicznych rozwiązań; testowanie, debugowanie, poprawianie błędów w oprogramowaniu;...
  • Architekt rozwiązań it

    PKO Bank Polski   Warszawa, Chmielna 89    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat
    16 godz.
    Na co dzień w naszym zespole: projektujesz złożone systemy IT, uwzględniając wymagania biznesowe, technologiczne i operacyjne, tworzysz diagramy i modele architektury (np. diagramy UML) przedstawiające strukturę systemów oraz relacje między ich komponentami, ustalasz standardy i wytyczne...

Programista Aplikacji Mobilnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Osoba zatrudniona na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych jest odpowiedzialna za tworzenie oraz rozwijanie aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacja mobilna to ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Współcześnie większość z aplikacji pisana jest w technologii Java ME. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialna za projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych, a ponadto tworzenie rozwiązań mobilnych w oparciu o dokumentację analityczną i dokumentowanie własnego kodu. Programista Aplikacji Mobilnych posiada niezbędne kwalifikacje i praktyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i wdrażanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta, jednocześnie zajmując się późniejszą obsługą i modernizacją systemu.


WYMAGANIA


Kandydat na stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych powinien przede wszystkich posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niezbędne jest również dotychczasowe doświadczenie na podobnym stanowisku pracy (przynajmniej roczne), znajomość kilku języków programowania i znajomość platformy mobilnej, dla której aplikacje będzie się tworzyło. Od programistów wymaga się dobrej znajomości języka angielskiego, analitycznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Cechy charakteru umożliwiające utrzymywanie relacji z klientami będą dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY


Mimo, że stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych jest stanowiskiem samodzielnym, osoba zatrudniona w tym zawodzie często musi ściśle współpracować z innymi osobami, szczególnie przy tworzeniu ważnych i skomplikowanych aplikacji. Programista pracuje pod nadzorem i rozliczany jest z wykonanych działań. Pracuje w systemie ośmiogodzinnym, między godziną 8.00 a 20.00. Czasem zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych pracują najczęściej osoby młode, szybko uczące się, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są nerwica i choroby psychiczne. Miejscem pracy Programisty jest biuro, niewielkie stanowisko pracy składające się z biurka, komputera, fotela biurowego i innych urządzeń biurowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Najwięcej ofert pracy dla Programistów Aplikacji Mobilnych pochodzi z firm działających w branży technologii internetowych i mobilnych. Co więcej, pracodawcami zostać też mogą przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, bankowe, medyczne, energetyczne, farmaceutyczne, budowlane i administracyjne. Programista może pracować w jednej firmie lub szukać zleceń jako wolny strzelec.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie Programisty Aplikacji Mobilnych wahają się od 2,5 do 5,0 tysięcy złotych i więcej. Wśród najczęściej spotykanych dodatków są komputer przenośny, smartfon i tablet.

Praca Programista Aplikacji Mobilnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.