18 maja Polacy ruszą do urn, żeby wziąć udział w pierwszej turze wyborów i wybrać głowę państwa na kolejne pięć lat. Nad przebiegiem głosowania w każdym lokalu wyborczym będą czuwać członkowie OKW. Kim są pracownicy obsługujący wyborców i liczący głosy, w jaki sposób zostali wybrani do pełnienia tej funkcji oraz ile zarobią przy wyborach prezydenckich 2025?
Lista stanowisk - Pracownik I-wszej linii wsparcia
Polecane oferty - Informatyka / Administracja
-
Specjalista ds. wsparcia aplikacji
Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o. Poznań, ul. Pastelowa 16 praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Junior IT Supporter (Hosting)
Web Solutions Poland Sp. z o.o. Szczecin praca stacjonarnaspecjalista junior / mid kontrakt B2B pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Pracownik I-wszej linii wsparcia
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia znaleźć można w wielu różnych branżach i specjalnościach, choć szczególnie często spotkać je można w branży IT. Do zadań Pracownika I-szej Linii Wsparcia należy przyjmowanie, rozwiązywanie i monitorowanie problemów zgłaszanych przez klientów. Kontakt z klientem odbywa się przez telefon i email. Osoba zatrudniona na tym stanowisku posiada wiedzę o stanie podstawowych składników systemu IT firmy, na przykład o awariach sieci lub przeciążeniach systemów, a jej podstawowym zadaniem jest uspokojenie użytkownika i zapewnienie, że jego problem wkrótce zostanie rozwiązany. Znaczna część problemów zgłaszanych bezpośrednio pracownikowi nie jest skomplikowana, a do ich rozwiązania wystarczy zazwyczaj wykonanie kilku prostych działań. Jeśli problem jest bardziej skomplikowany, zostaje on przekazany do pracowników II-giej linii wsparcia.
WYMAGANIA
Od kandydatów na to stanowisko pracy wymagana jest pewna wiedza techniczna, jednak znacznie ważniejsze są dobre umiejętności komunikacyjne. Często, na początku swojej kariery Pracownik I-szej Linii Wsparcia przechodzi szereg kursów i szkoleń przygotowujących go do obsługi klientów pod kątem technicznym. Ważne są również umiejętności językowe, ponieważ w dużych centrach usług pracownicy często obsługują klientów z innych części Europy i Świata. Na stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z wykształceniem wyższym, choć to akurat nie jest wymagane. Do zapewnienia odpowiedniego poziomu obsługi użytkownika nie jest potrzebny dyplom, a umiejętność prowadzenia rozmowy. W niektórych firmach preferuje się kandydatów z kilkuletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku pracy, choć jego brak nie przekreśla szans na zdobycie pracy w tym zawodzie.
WARUNKI PRACY
Miejscem wykonywania pracy Pracownika I-szej Linii Wsparcia jest przestrzeń biurowa, często podzielona na oddzielne stanowiska pracy, tzw. boksy. Boks jest miejscem pracy jednego, maksymalnie dwóch pracowników, a jego zadaniem jest wytłumienie dźwięków dobiegających z innych części przestrzeni biurowej i zapewnienie odpowiednich warunków do wykonywania pracy. Praca w I-szej linii wsparcia jest pracą indywidualną, umysłową, pod nadzorem. Zazwyczaj odbywa się w systemie ośmiogodzinnym, często kilkuzmianowym. Wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, co może prowadzić do wystąpienia sytuacji stresujących. Na stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia najczęściej zatrudniane są osoby młode, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są wady wymowy, choroby narządu głosu, nerwica i choroby psychiczne.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Możliwości zatrudnienia dla Pracownika I-szej Linii Wsparcia oferują firmy z branży telekomunikacji i informatyki, firmy konsultingowe, finansowe i inne. Zdecydowanie największe szanse na zatrudnienie na tym stanowisku występują w większych polskich miastach, gdzie liczba firm posiadających pierwszą linię wsparcia jest największa.
ZAROBKI
Zarobki w zawodzie Pracownika I-szej Linii Wsparcia różnią się znacznie w zależności od doświadczenia pracownika, rodzaju firmy i miejsca jej lokalizacji. Osoba stawiająca pierwsze kroki w tym zawodzie nie zarobi więcej niż 1,5-2 tysiące złotych miesięcznie, natomiast wraz z wydłużaniem się czasu pracy zarobki mogą nieznacznie rosnąć. Do wynagrodzenia dochodzą niekiedy premie i bonusy za efektywność pracy.
Najnowsze oferty - Informatyka / Administracja
-
Junior Supporter / Account Manager
Web Solutions Poland Sp. z o.o. Szczecin praca stacjonarnamłodszy specjalista (junior) kontrakt B2B pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Młodszy Konsultant ds. Wsparcia Technicznego
Asseco Data Systems S.A. Szczecin praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat -
Technik Informatyk
GEDIA Poland Sp.z.o.o. Nowa Sól praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Konsultant Wsparcia Technicznego z językiem włoskim
młodszy specjalista (junior) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Konsultant IT
DANUP, s.r.o. Słowacja, Veličná 305, 02754 Veličná - Dolný Kubín praca stacjonarnaspecjalista (mid) pełny etat -
Konsultant ds. Wsparcia Technicznego z językiem włoskim
młodszy specjalista (junior) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły

Praca w obwodowej komisji wyborczej – na czym polega, jak zasiąść, wynagrodzenie

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady
Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?