Lista stanowisk - Headhunter

Polecane oferty - Human Resources / Kadry

  • Specjalista ds. rekrutacji i rozwoju

    Abplanalp Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    19 godz.
    Główne zadania i obowiązki: Samodzielne prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, w tym: Redagowanie oraz publikacja ofert pracy na portalach rekrutacyjnych; Aktywne poszukiwanie kandydatów z wykorzystaniem mediów społecznościowych i poszukiwań...
  • Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji Lekarzy

    LUX MED Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)
    2 dni
    Twoją rolą będzie: aktywne pozyskiwanie kontaktów do lekarzy, lekarzy stomatologów w celu nawiązania z nimi współpracy i budowania długofalowych relacji, monitorowanie i koordynacja projektów rekrutacyjnych we współpracy z Centrami Medycznymi, przygotowywanie i publikacja ogłoszeń...

Headhunter

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Headhunter, w wolnym tłumaczeniu oznaczający łowcę głów, lub łowcę talentów, należy do grupy stosunkowo młodych zawodów przyszłości, z roku na rok zdobywających coraz większą popularność na rynku pracy. Także i zadania headhuntera wiążą się bezpośrednio z rynkiem zatrudnienia; osoba obsadzona na tym stanowisku, lub raczej podejmująca zlecenia o tym charakterze zajmuje się wyszukiwaniem nowych pracowników dla danego miejsca pracy. Headhunter opracowuje szczegółowy portret psychologiczny, kwalifikacyjny i charakterologiczny osoby, która najlepiej sprawdzi się na danym stanowisku, a następnie wyszukuje kandydatów spełniających te oczekiwania w sobie znanych źródłach. W niektórych przypadkach headhunter może także składać propozycje zmiany miejsca pracy osobom jej nieposzukującym składając atrakcyjne oferty finansowe w imieniu zleceniodawcy. Headhunter negocjuje warunki zatrudnienia i ewentualnego rozwoju zawodowego wedle upoważnień udzielonych mu przez zleceniodawcę.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze headhuntera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie skutkowałoby automatycznym objęciem stanowiska, jednak preferowane są osoby posiadające wyższe wykształcenie pozyskane na kierunku takim jak marketing i zarządzanie, psychologia, lub innym adekwatnym do zakresu wykonywanych obowiązków. Niezwykle ważne jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata i cechy personalne jakie posiada. Headhunter musi wykazać się niebywałą intuicją, zdolnościami analitycznymi i negocjacyjnymi, ponadprzeciętną komunikatywnością i kreatywnością. Musi także posiadać rozbudowaną siatkę kontaktów i źródeł w których poszukiwać będzie potencjalnych kandydatów na dane stanowisko.


WARUNKI PRACY

Praca headhuntera łączy w sobie cechy wielu innych stanowisk – począwszy od psychologa, poprzez doradcę zawodowego, na marketingowcu skończywszy; dlatego trudno jest sprecyzować miejsce jego pracy, lub charakter codziennych obowiązków.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają duże agencje i biura zajmujące się pozyskiwaniem pracowników, lecz headhunterzy często funkcjonują także w charakterze wolnych strzelców.


ZAROBKI

Średnie zarobki headhuntera określane są na poziomie 5000 złotych brutto miesięcznie, lecz w przypadku specjalistów, legitymujących się wyjątkową skutecznością mogą być znacznie wyższe.

Praca Headhunter
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?