Lista stanowisk - Fototechnik

Polecane oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Grafik kreatywny

    SANO - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.   Sękowo, ul. Lipowa 10    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Twój zakres obowiązków projektowanie opakowań produktów (przede wszystkim worki), projektowanie katalogów, ulotek, broszur, kart produktów, tworzenie materiałów reklamowych, ogłoszeń i innych projektów graficznych, współpraca z prasą fachową w zakresie reklamy, obsługa newsletterów...
  • Grafik DTP

    SANO - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.   Sękowo, ul. Lipowa 10    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Twoje zadania: Tworzenie przełomowych projektów opakowań, w tym głównie worków paszowych. Projektowanie atrakcyjnych materiałów informacyjnych: katalogów, ulotek, broszur. Rozwijanie innowacyjnych materiałów reklamowych cyfrowych i drukowanych. Aktywna współpraca z mediami branżowymi w...

Fototechnik

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Fototechnik, to osoba do niedawna kojarzona głównie z wywoływaniem negatywów zdjęć zarejestrowanych na kliszach światłoczułych oraz wykonywaniem odbitek tychże zdjęć na papierze fotograficznym. Obecnie, choć osoba zatrudniona w tym charakterze w komercyjnym laboratorium fotograficznym wciąż może wykonywać te zadania, korzysta się raczej z nośników cyfrowych, a fototechnik zajmuje się głównie ich powielaniem w formie odbitek w różnych formatach. Stanowisko fototechnika nie funkcjonuje jednak wyłącznie w branży fotograficznej – osoby wykształcone w tym charakterze obecne są także w firmach i przedsiębiorstwach, zajmujących się optyką i fotooptyką. Podobnie w przypadku laboratoriów fotograficznych; poza tradycyjnymi punktami usługowymi, skierowanymi do masowego odbiorcy, istnieją także punkty profesjonalne, realizujące usług skierowane do zawodowych fotografików oraz laboratoria wykorzystywane w przemyśle. Wszystkie te miejsca zatrudniają osoby wykształcone w charakterze fototechnika.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem na stanowisku fototechnika, najważniejszą pozostaje kwestia wykształcenia, posiadanego przez danego kandydata. Preferowane są osoby, legitymujące się wykształceniem kierunkowym technicznym, oferowanym w tym przypadku przez liczne szkoły zawodowe i policealne. Fototechnik musi posiadać ponadprzeciętne zdolności manualne, oraz umiejętności obsługi zaawansowanych urządzeń, wykorzystywanych na terenie danego zakładu fotograficznego. Od czasu masowej digitalizacji fotografii amatorskiej, narzędziem najczęściej wykorzystywanym przez fototechnika jest komputer, oraz zaawansowane oprogramowanie graficzne, dlatego też znajomość ich obsługi na poziomie zaawansowanym jest w tym przypadku niezwykle istotna.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy fototechnika jest przeważnie przestrzeń laboratorium fotograficznego, w którym wywołuje i powiela materiały tradycyjne i cyfrowe na zlecenia klienta. Do pracy wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia cyfrowe, komputer i oprogramowanie graficzne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia oferują wcześniej wspomniane zakłady fotograficzne różnego rodzaju, oraz firmy, zajmujące się optyką i fotooptyką.


ZAROBKI

Zarobki fototechnika rozpoczynają się od kwoty 1500 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać w zależności od miejsca zatrudnienia.

Praca Fototechnik
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Grafik

    ROTENSO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: opracowywanie projektów graficznych takich jak: katalogi produktowe, foldery, instrukcje i karty produktów, reklamy prasowe, grafiki na strony www; dbałość o spójność stylistyczną realizowanych projektów; przygotowywanie plików do druku; wprowadzanie treści...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?