Lista stanowisk - Fotoedytor

Polecane oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Grafik kreatywny

    SANO - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.   Sękowo, ul. Lipowa 10    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Twój zakres obowiązków projektowanie opakowań produktów (przede wszystkim worki), projektowanie katalogów, ulotek, broszur, kart produktów, tworzenie materiałów reklamowych, ogłoszeń i innych projektów graficznych, współpraca z prasą fachową w zakresie reklamy, obsługa newsletterów...
  • Grafik DTP

    SANO - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.   Sękowo, ul. Lipowa 10    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Twoje zadania: Tworzenie przełomowych projektów opakowań, w tym głównie worków paszowych. Projektowanie atrakcyjnych materiałów informacyjnych: katalogów, ulotek, broszur. Rozwijanie innowacyjnych materiałów reklamowych cyfrowych i drukowanych. Aktywna współpraca z mediami branżowymi w...

Fotoedytor

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Fotoedytor to osoba, która zajmuje się pozyskiwaniem, doborem i edycją zdjęć na potrzeby czasopism, magazynów, książek, ale także serwisów internetowych. Sprawdza ich jakość pod kątem wewnętrznych wytycznych obowiązujących w redakcjach czy wydawnictwach odnośnie publikowanych materiałów. Ze względu na trend przenoszenia się dziennikarstwa do internetu, właśnie serwisy internetowe coraz bardziej zyskują na znaczeniu jeśli chodzi o miejsce pracy fotoedytora.

 

Przed doborem zdjęć musi zawsze zapoznać się z tekstem, do którego będą one dołączone, by właściwie ilustrowały opisywany temat.

 

Poza samym wybieraniem i obróbką fotografii, współpracuje on także z agencjami fotograficznymi czy bankami zdjęć, z których może pozyskiwać zdjęcia do późniejszych publikacji. Opowiada niekiedy także za podpisywanie umów dotyczących zgody na wykorzystanie zdjęć innych autorów do potrzeb komercyjnych.

 

WYMAGANIA

 

Od fotoedytora wymaga się najczęściej doświadczenia zawodowego, które stanowi główne kryterium dla większości pracodawców. Przeważnie oczekują oni także wyższego wykształcenia, a dodatkowym atutem może być ukończenie studiów związanych z fotografią lub sztuką. Ważna jest także praktyczna umiejętność korzystania ze specjalistycznych programów do edycji zdjęć, a także znajomość zagadnień związanych z prawem autorskim.

 

Wielu fotoedytorów interesuje się fotografią albo wręcz przez część swojego życia zawodowego wykonywało zawód fotografa czy fotoreportera. W ten sposób zdobyło doświadczenie, które pomaga potem w pracy na omawianym stanowisku.

 

Wskazana jest także znajomość języków obcych, gdyż niekiedy występuje potrzeba pozyskania materiałów fotograficznych za granicą, wyczucie smaku, co pozwoli dobrać dobre zdjęcia opisujące dany artykuł czy historię, a także wiedza na temat kultury i sztuki.


WARUNKI PRACY


Swoją pracę wykonuje najczęściej stacjonarnie w siedzibie firmy. Podstawowym narzędziem pracy fotoedytora jest komputer wyposażony w odpowiednie programy graficzne przeznaczone do edycji zdjęć. Praca na tym stanowisku obejmuje zarówno obowiązki wykonywane samodzielnie, jak i w zespole. Ten drugi przypadek ma miejsce przede wszystkim w większych redakcjach, gdzie za fotoedycję odpowiedzialnych jest więcej osób. Do obowiązków należą także kontakty z podmiotami zewnętrznymi np. agencjami fotograficznymi, bankami zdjęć itp.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Fotoedytor może szukać zatrudnienia w redakcjach tradycyjnych, jak i internetowych, a także wydawnictwach, agencjach reklamowych, które wykorzystują materiały fotograficzne w codziennej pracy (na potrzeby własne lub klientów).


ZAROBKI

 

Zarobki na stanowisku fotoedytora są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od doświadczenia, miejsca pracy, w którym dana osoba jest zatrudniona. Zwykle zaczynają się od ok. 2 tys. zł, ale też mogą znacznie przekraczać średnią krajową i wynosić nawet 6-7 tys. zł W największych redakcjach i firmach można liczyć na najwyższe wynagrodzenie.

Praca Fotoedytor
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Grafik

    ROTENSO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Ruda Śląska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Będziesz odpowiedzialny/a za: opracowywanie projektów graficznych takich jak: katalogi produktowe, foldery, instrukcje i karty produktów, reklamy prasowe, grafiki na strony www; dbałość o spójność stylistyczną realizowanych projektów; przygotowywanie plików do druku; wprowadzanie treści...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?