O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.
Lista stanowisk - Specjalista ds. Obsługi Rachunków
Polecane oferty - Finanse / Bankowość
-
Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka w Wydziale Obsługi Zobowiązań
Polskie Koleje Państwowe S.A. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Specjalista / Specjalistka ds. Obsługi Transakcji Klientowskich
specjalista (mid) umowa o pracę pełny etat
Specjalista ds. Obsługi Rachunków
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Specjalista do spraw obsługi rachunków jest odpowiedzialny za szereg czynności, związanych z możliwie najbardziej wydajną organizacją funkcjonowania rachunków klientów banku. W tym zakresie podstawowe czynności specjalisty to dokonywanie procedury otwierania i zamykania rachunków, oraz bieżący ich nadzór. Specjalista ds. obsługi rachunków to także osoba, do której zadań należy kontrolowanie generowanych wyciągów bankowych, oraz dostarczania wyciągów okresowych do klientów drogą elektroniczną lub tradycyjną, w zależności od wybranej opcji. Specjalista opracowuje także cykliczne raporty, dotyczące aktywności rachunków bankowych poszczególnych klientów, na podstawie których wykonuje szereg czynności analitycznych, przydatnych w zestawieniach statystycznych. Osoba obsadzona na tym stanowisku porządkuje i przechowuje wszelką dokumentację, związaną z rachunkami bankowymi klientów.
WYMAGANIA
Wymagania stawiane przed osobami, aplikującymi na stanowisko specjalisty ds. obsługi rachunków to przede wszystkim posiadanie wyższego wykształcenia ekonomicznego - preferowane kierunki to finanse i rachunkowość i inne podobne. Niezwykle istotne jest także doświadczenie pozyskane w banku, w dziale związanych z obsługą rachunków, oraz ponadprzeciętne zdolności numeryczne i analityczne. Konieczne będą także szczególne predyspozycje interpersonalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole, oraz znajomość biegłej obsługi komputera, wraz z oprogramowaniem biurowym. Rozeznanie w produktach bankowych, oferowanych przez daną placówkę, oraz znajomość obowiązujących przepisów prawnych z zakresu finansów i bankowości będzie także niezwykle istotnym atutem.
WARUNKI PRACY
Miejscem pracy specjalisty do spraw obsługi rachunków jest przede wszystkim przestrzeń biurowa placówki, w której został zatrudniony. Jest to praca wykonywana w przeważającej części za pośrednictwem komputera - wyjątkiem są kontakty bezpośrednie z klientami banku, w szczególnie istotnych kwestiach.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Stanowisko specjalisty ds. obsługi rachunków funkcjonuje oczywiście w bankach.
ZAROBKI
Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie i sięgają 4500 złotych brutto, w zależności od banku i regionu, w którym funkcjonuje.
Najnowsze artykuły
Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek
Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?
– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.
Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja
– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?
Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?
Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?
Jak napisać CV? Rodzaje CV
– Nawet bardzo profesjonalnie napisane CV nie zostanie tak samo wysoko ocenione przez wszystkich rekruterów, bo każdy ma swoje przekonania i upodobania, także odnośnie stylu pisania i prezentowania informacji zawodowych – zauważa doradczyni zawodowa Anna Nowicka. Są jednak pewne elementy, które podnoszą atrakcyjność aplikacji i zwiększają szansę, że nie zostanie odrzucona przez program ATS.
Niedziele handlowe 2025
Zgodnie z nową propozycją zmiany w ustawach o dniach wolnych i ograniczeniu handlu w niedziele i święta, w grudniu przyszłego roku mają obowiązywać aż trzy niedziele handlowe poprzedzające Gwiazdkę. Zmian szykuje się sporo, dlatego wyjaśniamy, ile faktycznie będzie oraz kiedy wypadają niedziele handlowe 2025, a także kto już teraz może mieć otwarty sklep nawet w niedzielę niehandlową.
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?