Lista stanowisk - Specjalista ds. Faktoringu

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Financial Assistant

    Rychetsky&Partners, s.r.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę / o dzieło / zlecenie  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Responsibilities: Entering invoices, contracts, orders into internal databases, Overseeing the invoice workflow process and monitoring deadlines resulting from internal procedures, Participate in the implementation of new systems, procedures and reporting formats, Entering transfers into bank...

Specjalista ds. Faktoringu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. faktoringu zajmuje się doradztwem w zakresie finansowania obrotu gospodarczego przedsiębiorstw. Analizuje on aktualną sytuację firmy, określa jej potrzeby i przedstawia proponowane rozwiązania, które będą służyć poprawie lub utrzymaniu jej kondycji finansowej. Jego działalność polega na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw połączonym z finansowaniem klientów oraz świadczeniem na ich rzecz dodatkowych usług. Jego celem jest także sprzedaż usług faktoringowych podmiotom zewnętrznym przy współpracy z departamentem ryzyka oraz późniejsza opieka nad prawidłowym funkcjonowaniem istniejących transakcji.

WYMAGANIA

Do pracy na tym stanowisku potrzebne jest ukończenie przynajmniej studiów licencjackich, najlepiej na jednym z takich kierunków jak: finanse, bankowość, ekonomia, prawo czy zarządzanie oraz wiedza na temat aktualnej sytuacji gospodarczej i prognoz na przyszłość. Rozwojowi zawodowemu mogą służyć studia podyplomowe i specjalistyczne kursy. Ze względu na możliwość kontaktu z zagranicznymi partnerami pożądana jest znajomość języków obcych. Praca wiąże się też z wyjazdami do klientów, więc wymogiem jest posiadania prawa jazdy kat. B.

Niezbędne są także: umiejętność analitycznego myślenia, multizadaniowość, odporność na stres, samodzielność i determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów. Codzienny kontakt z ludźmi wymaga ponadto dobrze rozwiniętych zdolności interpersonalnych i komunikatywności.

WARUNKI PRACY

Specjalista ds. faktoringu wykonuje obowiązki zarówno stacjonarnie w biurze, jak i uczestniczy w spotkaniach z klientami „w terenie” oraz w siedzibach ich firm. Niezbędne jest więc wykorzystanie środków transportu oraz narzędzi komunikacji, także elektronicznej. Korzysta na co dzień z systemów monitorujących podmioty gospodarcze, np. KRS, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Czas pracy może być nienormowany i wymagać doskonałej organizacji pracy własnej.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie specjalista ds. faktoringu znajduje przede wszystkim w bankach oraz zależnych od nich spółkach, ponadto w instytucjach finansowych, które świadczą usługi faktoringowe, i firmach doradczych z tego sektora. W tym ostatnim przypadku dotyczy to najczęściej brokerów faktoringowych.

ZAROBKI

Średnie wygrodzenie na tym stanowisku wynosi 4,5 tys. zł netto. Często na sumę zarobków składa się pensja podstawowa i prowizja uzależniona od wartości sprzedanych usług. Najbardziej aktywni doradcy faktoringowi potrafią osiągnąć jednak dużo wyższą płacę, przekraczającą w przypadku prestiżowych klientów nawet 15 tys. zł.

Praca Specjalista ds. Faktoringu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

 – Niektórzy preferują relacje bardziej zdystansowane i formalne tak, by nikt nie przeszkadzał im w pracy i by nie czuć się zobowiązanym do świadczenia drobnych przysług. Inni są pod tym względem mniej rygorystyczni – tłumaczy psycholog dr Beata Rajba. Kiedy w pracy pojawia się przyjaźń i jak rozpoznać, że kolega lub koleżanka ma szczere intencje?

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.