Lista stanowisk - Specjalista ds. Faktoringu

Specjalista ds. Faktoringu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. faktoringu zajmuje się doradztwem w zakresie finansowania obrotu gospodarczego przedsiębiorstw. Analizuje on aktualną sytuację firmy, określa jej potrzeby i przedstawia proponowane rozwiązania, które będą służyć poprawie lub utrzymaniu jej kondycji finansowej. Jego działalność polega na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw połączonym z finansowaniem klientów oraz świadczeniem na ich rzecz dodatkowych usług. Jego celem jest także sprzedaż usług faktoringowych podmiotom zewnętrznym przy współpracy z departamentem ryzyka oraz późniejsza opieka nad prawidłowym funkcjonowaniem istniejących transakcji.

WYMAGANIA

Do pracy na tym stanowisku potrzebne jest ukończenie przynajmniej studiów licencjackich, najlepiej na jednym z takich kierunków jak: finanse, bankowość, ekonomia, prawo czy zarządzanie oraz wiedza na temat aktualnej sytuacji gospodarczej i prognoz na przyszłość. Rozwojowi zawodowemu mogą służyć studia podyplomowe i specjalistyczne kursy. Ze względu na możliwość kontaktu z zagranicznymi partnerami pożądana jest znajomość języków obcych. Praca wiąże się też z wyjazdami do klientów, więc wymogiem jest posiadania prawa jazdy kat. B.

Niezbędne są także: umiejętność analitycznego myślenia, multizadaniowość, odporność na stres, samodzielność i determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów. Codzienny kontakt z ludźmi wymaga ponadto dobrze rozwiniętych zdolności interpersonalnych i komunikatywności.

WARUNKI PRACY

Specjalista ds. faktoringu wykonuje obowiązki zarówno stacjonarnie w biurze, jak i uczestniczy w spotkaniach z klientami „w terenie” oraz w siedzibach ich firm. Niezbędne jest więc wykorzystanie środków transportu oraz narzędzi komunikacji, także elektronicznej. Korzysta na co dzień z systemów monitorujących podmioty gospodarcze, np. KRS, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Czas pracy może być nienormowany i wymagać doskonałej organizacji pracy własnej.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie specjalista ds. faktoringu znajduje przede wszystkim w bankach oraz zależnych od nich spółkach, ponadto w instytucjach finansowych, które świadczą usługi faktoringowe, i firmach doradczych z tego sektora. W tym ostatnim przypadku dotyczy to najczęściej brokerów faktoringowych.

ZAROBKI

Średnie wygrodzenie na tym stanowisku wynosi 4,5 tys. zł netto. Często na sumę zarobków składa się pensja podstawowa i prowizja uzależniona od wartości sprzedanych usług. Najbardziej aktywni doradcy faktoringowi potrafią osiągnąć jednak dużo wyższą płacę, przekraczającą w przypadku prestiżowych klientów nawet 15 tys. zł.

Praca Specjalista ds. Faktoringu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Zbliża się Święto Zmarłych i możliwość skorzystania z długiego weekendu. Wiele osób planuje odwiedziny w rodzinnych stronach, ale niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z wolnego. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”

– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.