Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Specjalista ds. Administracji Kredytów

Lista stanowisk - Specjalista ds. Administracji Kredytów

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Partner kredytowy / analityk kredytowy

    PKO Bank Polski   Warszawa, Świętokrzyska 36    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:będziesz mieć okazję pracować z największymi i najważniejszymi klientami banku, w tym także przy transakcjach strukturyzowanych i konsorcjalnych na standardach LMA, m.in. z branży energetyki odnawialnej,dbasz o bezpieczny wzrost portfela kredytowego i jego...
  • Treasury & Payments Consultant

    METRO Global Solution Center Sp. z o.o.   Szczecin, Plac Brama Portowa 1    praca zdalna / hybrydowa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Your main area of responsibility in this position will include: Provide expert advice and support to the treasury and payments operational team, fostering their development and enhancing their skill sets. Conduct training sessions on cash management practices, financial instruments, and compliance...

Specjalista ds. Administracji Kredytów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw administracji kredytów to przede wszystkim osoba, zajmująca się bieżącą administracją kredytów. Specjalista kontroluje także terminowość napływających od kredytobiorców spłat oraz weryfikuje zabezpieczenia dla tych kredytów. Specjalista ds. administracji kredytów opiniuje dotychczasowych kredytobiorców banku, na potrzeby innych banków. Specjalista zajmuje się na co dzień przygotowywaniem i archiwizowaniem dokumentacji kredytowej, a także wprowadzaniem danych do bazy komputerowej banku. Osoba obsadzona na tym stanowisku składa z prowadzonych przez siebie działań okresowe raporty, które przekazuje na ręce bezpośrednich przełożonych - najczęściej przed kierownikiem departamentu administracji kredytów. Specjalista jest zazwyczaj jednym z wielu członków departamentu administracji kredytów, dlatego tak istotna jest umiejętność pracy w zespole.


WYMAGANIA

Najczęściej pojawiającymi się wymaganiami kwalifikacyjnymi jest posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej na kierunkach takich jak ekonomia i pochodne, oraz doświadczenia, zdobytego w banku, lub innej instytucji finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem działu administracji kredytów. Od osób aplikujących na to stanowisko oczekuje się także ponadprzeciętnych zdolności numerycznych i analitycznych, znajomości prawa z zakresu finansów i rachunkowości, i rozeznania w bieżącym otoczeniu rynkowym. Konieczna będzie także umiejętność biegłej obsługi komputera, oraz zdolność efektywnej pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw administracji kredytów jest pracą połowicznie biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera, połowicznie zaś opartą na kontaktach z klientami - kredytobiorcami. Specjalista spędza także dużą część czasu przy porządkowaniu i analizowaniu dokumentacji kredytowej i wprowadzaniu danych do systemu komputerowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku specjalisty ds. administracji kredytów stwarzają przede wszystkim banki.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 2500 złotych brutto miesięcznie, w zależności zaś od stażu i umiejętności pracownika mogą sięgać nawet 4000 złotych brutto miesięcznie. Kwestia zarobków jest także uzależniona od wielkości placówki i regionu lub miasta, w którym się znajduje.

Praca Specjalista ds. Administracji Kredytów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?