Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Kierownik ds. Usług Powierniczych

Lista stanowisk - Kierownik ds. Usług Powierniczych

Kierownik ds. Usług Powierniczych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw usług powierniczych jest osobą odpowiedzialną za papiery wartościowe, przechowywane w banku. Zadaniem kierownika jest przede wszystkim rejestrowanie przyjmowanych papierów i wprowadzanie adnotacji do wewnętrznego systemu ewidencji tychże. Kierownik koordynuje prace przydzielonego zespołu specjalistów, kontroluje prowadzone przez nich działania w zakresie przyjmowania i realizacji dyspozycji klientów. Kierownik kontaktuje się także z klientami bezpośrednio, zwłaszcza z kontrahentami strategicznymi z punktu widzenia instytucji. Kierownik ds. usług powierniczych, jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów w tej dziedzinie, opracowuje wewnętrzne procedury dotyczące papierów wartościowych i nadzoruje ich wypełnianie.


WYMAGANIA

Osoba aplikująca na stanowisko kierownika ds. usług powierniczych musi legitymować się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej - kierunki preferowane przez potencjalnych pracodawców to finanse i rachunkowość, ekonomia i pochodne. Istotne jest także doświadczenie w branży, najlepiej także na stanowisku kierowniczym. Z charakteru stanowiska wynika także konieczność posiadania umiejętności w zarządzaniu kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległego personelu. W perspektywicznych kontaktach z klientami wymagane będą wzmożone predyspozycje interpersonalne, oraz umiejętność negocjacji warunków zawieranych umów. Konieczna będzie także znajomość prawa z zakresu bankowości oraz mechanizmów rynkowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku papierów wartościowych.


WARUNKI PRACY

Przeważającą część czasu, kierownik ds. usług powierniczych spędza w przestrzeni biurowej banku lub instytucji finansowej, w której został zatrudniony. W tym czasie oprócz pracy typowo biurowej, wykonywanej za pośrednictwem komputera, kontaktuje się także z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami. Kierownik może liczyć na służbowy telefon komórkowy i komputer przenośny.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku kierownika ds. usług powierniczych stwarzają banki i instytucje finansowe.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się w okolicach 4000 złotych brutto, w przypadku większych banków w głównych miastach Polski kwoty mogą sięgać 10000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Usług Powierniczych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?