Lista stanowisk - Kierownik ds. Oceny Ryzyka

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Menedżer ds. zrównoważonego finansowania/ esg

    PKO Bank Polski   Warszawa, Puławska 15    praca stacjonarna
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Na co dzień w naszym zespole: utrzymujesz i rozwijasz relacje biznesowe ze strategicznymi klientami banku, pozyskujesz nowych klientów strategicznych dla banku i rozszerzasz zakres współpracy z dotychczasowymi, bierzesz udział w opracowywaniu strategii współpracy z klientami, w...
  • Lider zespołu ds. ryzyk bankowych

    BANK NOWY SPÓŁKA AKCYJNA   Poznań    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Twój zakres obowiązków Koordynacja pracy zespołu. Koordynacja pozyskiwania, gromadzenia oraz weryfikacji danych niezbędnych do analizy i oceny ryzyk związanych z działalnością Banku. Koordynacja przeglądów i walidacji stosowanych modeli, makr i formuł wykorzystywanych do monitorowania...

Kierownik ds. Oceny Ryzyka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw oceny ryzyka jest najbardziej doświadczonym spośród zespołu specjalistów, zajmujących się analizowaniem poziomu ryzyka dla każdej operacji finansowej, przeprowadzanej przez bank. Kierownik nadzoruje prace podległego personelu, samodzielnie zajmując się szczególnie istotnymi, strategicznymi z punktu widzenia banku przypadkami, które wymagają ponadprzeciętnej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Kierownik składa na ręce przełożonych ekspertyzy, na podstawie których podejmowane są decyzje o podjęciu lub zaniechaniu danego przedsięwzięcia. Kierownik opracowuje normy i procedury, mające zmaksymalizować wydajność procesu oceny ryzyka i wyeliminować ewentualne niedopatrzenia w tym zakresie.


WYMAGANIA

Osoba aplikująca na stanowisko kierownika do spraw oceny ryzyka, musi legitymować się wyższym wykształceniem kierunkowym (ekonomicznym) - preferowane kierunki to finanse i rachunkowość i pochodne. Niezwykle istotnym argumentem dla potencjalnych pracodawców jest posiadanie wieloletniego doświadczenia, zdobytego w instytucjach finansowych, najlepiej także na stanowisku kierowniczym. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza także konieczność posiadania umiejętności zarządzania kapitałem ludzkim, a także organizacji pracy własnej i podległego personelu. Kierownik musi posiadać dogłębną wiedzę w obrębie przepisów prawnych, dotyczących bankowości, a także świadomość biznesową i predyspozycje do podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika ds. oceny ryzyka, jest podobnie jak w przypadku innych stanowisk kierowniczych, obecnych w branży bankowości, pracą biurową. Sporządzanie norm i procedur oceny ryzyka, oraz analiza konkretnych przypadków odbywa się za pośrednictwem komputera. Kierownik kontaktuje się także z podległymi pracownikami i zwierzchnikami bezpośrednio i pośrednio. Praca na tym stanowisku wiąże się ze stresem i sporą odpowiedzialnością. Kierownik może liczyć na służbowy telefon komórkowy, oraz komputer przenośny.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. oceny ryzyka jest obecne w branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki kierownika do spraw oceny ryzyka rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie. W zależności od stażu pracownika, kwota ta może rosnąć, oraz być powiększana doraźnie o premie.

Praca Kierownik ds. Oceny Ryzyka
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Finanse / Bankowość

  • Baltic Block sp. z. o. o.
    menedżer / dyrektor  umowa o pracę / o dzieło / o pracę tymczasową  pełny etat   7 997 - 15 994 zł brutto/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    We are looking for a dynamic professional to fill the position of CEO, who will also be responsible for ensuring compliance with anti-money laundering (AML) regulations in Poland. This role is essential for overseeing the daily operations and ensuring strict adherence to AML regulations. Key...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?