Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Kierownik ds. Obsługi Rachunków

Lista stanowisk - Kierownik ds. Obsługi Rachunków

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Technical Accounting Process Lead with Dutch (Collection)

    Aon   Kraków    praca hybrydowa
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Position Summary As a key member of our Cash cycle team located in Krakow, you will be responsible for providing customer service and support to our customer base for their financial inquiries. This includes addressing client’s overdue payments, researching payment discrepancies, reviewing and...

Kierownik ds. Obsługi Rachunków

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw obsługi rachunków jest, analogicznie do kierownika ds. obsługi kart, osobą odpowiedzialną za nadzorowanie operacji wykonywanych w obrębie rachunków bankowych klientów banku. Kierownik koordynuje prace podległego zespołu specjalistów ds. obsługi rachunków, który zajmuje się między innymi nadzorowaniem procesu księgowania transakcji, realizowania wpłat i wypłat, za pośrednictwem bankomatów i wpłatomatów, przygotowywaniem okresowych wyciągów, i wielu innych operacji, które odbywają się zarówno za pośrednictwem kanałów tradycyjnych, jak i internetu. Kierownik, jako najbardziej doświadczony spośród specjalistów, opracowuje procedury wewnętrzne, mające zmaksymalizować wydajność pracy zespołu. Do obowiązków kierownika należy także nadzorowanie wszystkich pozostałych czynności, związanych z obsługą rachunków.


WYMAGANIA

Osoba zainteresowana objęciem stanowiska kierownika ds. obsługi rachunków, musi legitymować się dyplomem wyższej uczelni ekonomicznej, preferowane kierunki to finanse i rachunkowość i pochodne, podobnie jak w przypadku pozostałych stanowisk kierowniczych w branży bankowości. Niezwykle istotne będzie także doświadczenie, zdobyte w instytucjach finansowych, oraz zdolność zarządzania kapitałem ludzkim. Osoba aplikująca na to stanowisko musi także odznaczać się szczególnymi umiejętnościami numerycznymi i analitycznymi, być zorientowana w obowiązującym prawie, dotyczącym bankowości, oraz na bieżąco monitorować otoczenie rynkowe.


WARUNKI PRACY

Kierownik do spraw obsługi rachunków spędza większość czasu pracy w przestrzeni biurowej banku, analizując dokumentację i koordynując prace podległego zespołu specjalistów. Pozostałe obowiązki wiążą się z koniecznością bezpośredniego kontaktu z klientem, szczególnie klientem z punktu widzenia banku strategicznym. Kierownik ds. obsługi rachunków może liczyć na służbowy telefon komórkowy i komputer przenośny.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. obsługi rachunków jest obecne w branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki, podobnie jak w przypadku kierownika ds. obsługi kart, rozpoczynają się od kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie, i analogicznie mogą zostać powiększone o ewentualne premie. Osoby o dłuższym stażu i większym doświadczeniu mogą spodziewać się wyższych zarobków.

Praca Kierownik ds. Obsługi Rachunków
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.