Lista stanowisk - Agent OFE

Agent OFE

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Agent OFE - do jego głównych obowiązków należy pozyskiwanie i obsługa klientów, sprzedaż produktów finansowych, zawieranie umów ubezpieczeniowych oraz realizacja planów sprzedaży.


WYMAGANIA

Agent OFE powinien charakteryzować się: umiejętnością nawiązywania kontaktów, samodzielnością, wykształceniem średnim, wysoką motywacją do pracy i nastawieniem na klienta. Agentem może zostać każda osoba, która przejdzie szkolenie, zda egzamin i otrzyma stosowne zezwolenie, czyli licencję. Wymagane szkolenia przeprowadzają firmy ubezpieczeniowe, zaś licencja wydawana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego


WARUNKI PRACY

Przeważająca większość agentów pracuje w oparciu o umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń. Towarzystwa raczej nie zatrudniają na etacie. Agenci działają na własny rachunek - prowadzą działalność gospodarczą  sami opłacają sobie ZUS i odprowadzają inne koszty. Agenci nie mają zatem gwarancji stałych dochodów, a jedynie prowizję ze sprzedaży. Agenci pracują w kilkuosobowych grupach, tzw. Unitach, prowadzonych przez Unit Menagera. W oddziałach jest kilka takich unitów. Co tydzień odbywa się odprawa oddziałowa, czyli spotkanie wszystkich pracowników firmy z dyrektorem. Raz w tygodniu odbywają się spotykania we własnym gronie ze swoim Unit Menagerem w celu zrelacjowania wydarzeń z ostatnich dni. W szerszym gronie agenci spotykają się podczas zjazdów, kiedy to np. omawiane są wyniki za ostatni kwartał, półrocze bądź rok.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienia może szukać w agencjach ubezpieczeniowych.


ZAROBKI

Zarobki w branży ubezpieczeniowej są bardzo zróżnicowane. Można zarobić 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Górne widełki praktycznie nie istnieją. Najbardziej aktywni agenci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, np. wycieczki zagraniczne, telefony komórkowe, sprzęt sportowy.

Praca Agent OFE
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?