Lista stanowisk - Biochemik

Polecane oferty - Farmaceutyka / Biotechnologia

  • Doktorant

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior / ekspert  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Prowadzenie badań poświęconych patogenezie nowotworów układu chłonnego (generowanie komórkowych modeli genetycznych, detekcja aktywności kaskad sygnałowych, badanie interakcji białko-białko, mikroskopia wysokiej rozdzielczości, analiza transkryptomiczna-RNAseq i proteomiczna,...
  • Specjalista / Specjalistka kontroli jakości

    POLPHARMA S.A.   Starogard Gdański    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa na zastępstwo  pełny etat
    5 dni
    Zadania: Wykonywanie badań analitycznych w oparciu o normy, specyfikacje, farmakopee; Prowadzenie dokumentacji analitycznej oraz jej archiwizacja, zgodnie z zasadami zawartymi w procedurach i instrukcjach;

Biochemik

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Praca biochemika łączy w sobie cechy nauk chemicznych i biologicznych, co w praktyce oznacza badanie związków chemicznych w organizmach żywych – roślin, zwierząt i ludzi. Zadania biochemika, zaangażowanego w działalności o różnym charakterze, mogą znacząco różnić się między sobą. Dla przykładu, osoba zatrudniona w tym charakterze może analizować zawartość krwi lub moczu w trakcie rutynowych badań, analizować zdatność gleby na danym obszarze, lub współpracować z zespołem, powołanym do badań genetycznych nad nową odmianą określonej rośliny. Szerokie spektrum możliwych zastosowań wiedzy, posiadanej przez osobę z takim wykształceniem, sprawia, że biochemicy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych pracodawców. Osoba zatrudniona w tym charakterze wielokrotnie korzysta ze specjalistycznej aparatury pomiarowej, analizuje pozyskane wyniki i opracowuje ekspertyzy składu chemicznego danych organizmów. Praca biochemika jest więc pracą badawczą, dając ponadto możliwości do pracy naukowej w murach uczelni wyższej.


WYMAGANIA

Pierwszym i najbardziej oczywistym wymogiem kwalifikacyjnym, jakiego spodziewać się mogą osoby zainteresowane pracą w zawodzie, w dowolnym niemal miejscu jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni na kierunku biochemicznym. Doświadczenie, pozyskane w pracy o podobnym charakterze z pewnością zostanie docenione przez potencjalnych pracodawców. Także zdolności analitycznego myślenia i wyciągania konstruktywnych wniosków z pozyskanych danych będą w tym przypadku konieczne. Praca badawcza wymaga od osób zatrudnionych w tym charakterze posiadania zdolności obsługi komputera, oraz specjalistycznej aparatury badawczej i pomiarowej. Zawód biochemika wymusza posiadanie wiedzy z pogranicza wielu dziedzin.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy biochemika może stać się przestrzeń laboratorium badawczego, mury uczelni wyższej (praca naukowa) lub teren, w którym przeprowadza badania. Praca obfituje w nowe doświadczenia i okazje do ciągłego poszerzania swojej wiedzy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Różnorodność dostępnych wariantów zatrudnienia skłania biochemików do specjalizacji w określonej niszy zawodowej, przez co możliwości zatrudnienia stwarzają firmy i instytucje, należące do bardzo zróżnicowanych dziedzin.


ZAROBKI

Z wyżej wymienionych względów zarobki biochemika są trudne do oszacowania, w przypadku pracy na uczelni mogą rozpoczynać się od kwoty 2000 złotych brutto miesięcznie i rosnąć wraz z rozwojem zawodowym.

Praca Biochemik
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Farmaceutyka / Biotechnologia

  • Specjalista ds. Biologii Molekularnej

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę
    7 dni
    DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO: Wykonywanie izolacji kwasów nukleinowych z tkanek, Wykonywanie analizy ekspresji genów techniką Real Time-PCR oraz białek techniką Western Blotting, Uczestniczenie w badaniach immunohistochemicznych, Uczestniczenie w prowadzeniu...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?