Lista stanowisk - Audytor energetyczny

Polecane oferty - Energetyka / Elektronika

  • Polenergia Fotowoltaika S.A.
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Przeprowadzanie audytów mikroinstalacji fotowoltaicznych; Wykonywanie odbiorów mikroinstalacji zgodnie z zaproponowaną metodologią; Pomiary elektryczne instalacji PV; Udzielanie pomocy eksperckiej; Udzielanie odpowiedzi dotyczących wyników audytów i sztuki monterskiej;
  • Analityk ds. transformacji energetycznej

    RECRU.TO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Opis stanowiska: analiza stanu gospodarki energetycznej Klientów; przygotowywanie audytów energetycznych i analiz techniczno-ekonomicznych oraz prezentowanie ich wyników; przeprowadzanie obliczeń rozpatrywanych działań pod kątem bilansów masowych i energetycznych oraz opłacalności...

Audytor energetyczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Audytor energetyczny to specjalista odpowiedzialny za przeprowadzanie audytu energetycznego, czyli procedury mającej na celu ustalenie profilu zużycia energii nieruchomości lub instalacji przemysłowej, stwierdzenie opłacalności rozwiązań oraz proponowanie modernizacji mających na celu optymalizację zużycia energii. Audytor energetyczny ocenia w szczególności systemy oświetlenia, ogrzewania, zaopatrzenia w ciepłą wodę, izolacji termicznej i wentylacji danego obiektu. 

AUDYTOR ENERGETYCZNY – JAK ZOSTAĆ? UPRAWNIENIA

Kandydat na audytora powinien mieć wykształcenie techniczne w zakresie energetyki, budownictwa, inżynierii środowiska. Wiedzę dotyczącą źródeł i dostawy energii, niezbędną do realizacji zadań, można zdobyć na studiach kierunkowych (preferowane), a także na specjalistycznych kursach. Co więcej, pracodawcy poszukują osób bardzo dobrze znających zagadnienia związane z prawem energetycznym. 

Niezbędna jest znajomość pakietu biurowego i innego oprogramowania branżowego. Zwykle wymaga się także prawa jazdy kat. B – audytorzy energetyczni często odbywają bowiem podróże służbowe, pracują w terenie. 

Wśród kompetencji miękkich warto wymienić:

  • samodzielność, 

  • bardzo dobrą organizację pracy, 

  • wysoką etykę pracy, 

  • rozwinięte zdolności komunikacyjne, 

  • rzetelność, 

  • spostrzegawczość. 

Zawód audytora energetycznego nie jest regulowany – od kandydatów nie wymaga się uzyskania uprawnień.

AUDYTOR ENERGETYCZNY– JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?

Zgodnie z prowadzoną przez Departament Rynku Pracy Klasyfikacją zawodów i specjalności do niektórych kluczowych zadań w pracy audytora energetycznego należy:

  • dokonywanie oceny stanu ochrony cieplnej budynku (...),

  • określenie wielkości przepływu powietrza wentylacyjnego oraz solarnych i wewnętrznych zysków ciepła;

  • dokonywanie oceny systemu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę, stanu i sprawności elementów systemu grzewczego (...) oraz stanu i sprawności elementów systemu zaopatrzenia w ciepła wodę użytkowa;

  • dokonywanie oceny systemu wentylacji i klimatyzacji z uwzględnieniem wymagań ochrony przeciwpożarowej i akustycznej;

  • dokonywanie oceny instalacji oświetleniowej budynku: systemów oświetlenia dziennego, możliwości sterowania systemem oświetleniowym zmniejszające zużycie energii na oświetlenie;

  • sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej audytowanego budynku, posługując się specjalistycznymi programami komputerowymi;

  • opracowywanie analiz opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (...).

ILE ZARABIA AUDYTOR ENERGETYCZNY?

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, specjaliści ds. energetyki – do jakich zaliczają się także audytorzy energetyczni – mogą liczyć na zarobki rzędu około 5-8 tys. zł brutto. Mediana płacy specjalistów wynosi 6250 zł brutto miesięcznie. 

AUDYTOR ENERGETYCZNY – KARIERA ZAWODOWA

Audytorzy energetyczni mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Specjalistyczne szkolenia często są organizowane przez pracodawców. 

AUDYTOR ENERGETYCZNY – PERSPEKTYWY PRACY

Stanowisko to funkcjonuje przede wszystkim w przedsiębiorstwach z branży energetycznej i OZE. Specjaliści wykonują także zlecenia na potrzeby innych gałęzi przemysłu, a także budownictwa i urbanistyki.

Praca Audytor energetyczny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Energetyka / Elektronika

  • Menadżer ds. Zarzadzania Energią, Mediami oraz Projektami Strategicznymi

    Carrefour Polska Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Twoje zadania: Planowanie i koordynacja działań związanych z optymalizacją zużycia mediów z naciskiem na energię elektryczna i gaz w firmie. Analiza i monitorowanie zużycia energii w celu identyfikacji obszarów wymagających zmiany. Wdrażanie strategii i planów działania mających na...
  • Specjalista ds. Audytów i Analiz Energetycznych

    RECRU.TO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    ZADANIA NA STANOWISKU: Analizowanie sytuacji energetycznej klienta. Przygotowanie i prezentacja audytów oraz analiz techniczno-ekonomicznych. Realizacja obliczeń efektywności kosztowej i energetycznej projektów. Współpraca z zespołami wewnętrznymi i zewnętrznymi dostawcami. Przeprowadzanie...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?