Zbliża się Święto Zmarłych i możliwość skorzystania z długiego weekendu. Wiele osób planuje odwiedziny w rodzinnych stronach, ale niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z wolnego. Zobacz, kto pracuje także w dni ustawowo wolne od pracy i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.
Lista stanowisk - Audytor energetyczny
Polecane oferty - Energetyka / Elektronika
-
Specjalista ds. Audytów i Analiz Energetycznych
RECRU.TO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa praca stacjonarnaspecjalista mid / senior umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Analityk ds. transformacji energetycznej
RECRU.TO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV
Audytor energetyczny
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Audytor energetyczny to specjalista odpowiedzialny za przeprowadzanie audytu energetycznego, czyli procedury mającej na celu ustalenie profilu zużycia energii nieruchomości lub instalacji przemysłowej, stwierdzenie opłacalności rozwiązań oraz proponowanie modernizacji mających na celu optymalizację zużycia energii. Audytor energetyczny ocenia w szczególności systemy oświetlenia, ogrzewania, zaopatrzenia w ciepłą wodę, izolacji termicznej i wentylacji danego obiektu.
AUDYTOR ENERGETYCZNY – JAK ZOSTAĆ? UPRAWNIENIA
Kandydat na audytora powinien mieć wykształcenie techniczne w zakresie energetyki, budownictwa, inżynierii środowiska. Wiedzę dotyczącą źródeł i dostawy energii, niezbędną do realizacji zadań, można zdobyć na studiach kierunkowych (preferowane), a także na specjalistycznych kursach. Co więcej, pracodawcy poszukują osób bardzo dobrze znających zagadnienia związane z prawem energetycznym.
Niezbędna jest znajomość pakietu biurowego i innego oprogramowania branżowego. Zwykle wymaga się także prawa jazdy kat. B – audytorzy energetyczni często odbywają bowiem podróże służbowe, pracują w terenie.
Wśród kompetencji miękkich warto wymienić:
-
samodzielność,
-
bardzo dobrą organizację pracy,
-
wysoką etykę pracy,
-
rozwinięte zdolności komunikacyjne,
-
rzetelność,
-
spostrzegawczość.
Zawód audytora energetycznego nie jest regulowany – od kandydatów nie wymaga się uzyskania uprawnień.
AUDYTOR ENERGETYCZNY– JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?
Zgodnie z prowadzoną przez Departament Rynku Pracy Klasyfikacją zawodów i specjalności do niektórych kluczowych zadań w pracy audytora energetycznego należy:
-
dokonywanie oceny stanu ochrony cieplnej budynku (...),
-
określenie wielkości przepływu powietrza wentylacyjnego oraz solarnych i wewnętrznych zysków ciepła;
-
dokonywanie oceny systemu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę, stanu i sprawności elementów systemu grzewczego (...) oraz stanu i sprawności elementów systemu zaopatrzenia w ciepła wodę użytkowa;
-
dokonywanie oceny systemu wentylacji i klimatyzacji z uwzględnieniem wymagań ochrony przeciwpożarowej i akustycznej;
-
dokonywanie oceny instalacji oświetleniowej budynku: systemów oświetlenia dziennego, możliwości sterowania systemem oświetleniowym zmniejszające zużycie energii na oświetlenie;
-
sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej audytowanego budynku, posługując się specjalistycznymi programami komputerowymi;
-
opracowywanie analiz opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (...).
ILE ZARABIA AUDYTOR ENERGETYCZNY?
Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, specjaliści ds. energetyki – do jakich zaliczają się także audytorzy energetyczni – mogą liczyć na zarobki rzędu około 5-8 tys. zł brutto. Mediana płacy specjalistów wynosi 6250 zł brutto miesięcznie.
AUDYTOR ENERGETYCZNY – KARIERA ZAWODOWA
Audytorzy energetyczni mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Specjalistyczne szkolenia często są organizowane przez pracodawców.
AUDYTOR ENERGETYCZNY – PERSPEKTYWY PRACY
Stanowisko to funkcjonuje przede wszystkim w przedsiębiorstwach z branży energetycznej i OZE. Specjaliści wykonują także zlecenia na potrzeby innych gałęzi przemysłu, a także budownictwa i urbanistyki.
Praca Audytor energetycznyNajnowsze artykuły
Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta
Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?
Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?
Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?
Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.
Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja
Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?
12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę
– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!
„Wiele kobiet myśli: Nie awansuję, bo jestem za gruba”. Wywiad z autorką książki „Waga z głowy”
– W społeczeństwie dominują dwie postawy. Z jednej strony wiemy, że otyłość to choroba, z drugiej leczymy ją stwierdzeniem, że trzeba wziąć się w garść. To trochę jak z depresją. Też wiemy, że jest chorobą, a i tak nie brakuje rad w stylu: „wyjdź na spacer, uśmiechnij się do słońca” – zauważa Katarzyna Kucewicz. Psycholog wyjaśnia, jak waga definiuje nas w pracy i wpływa na rozwój kariery.
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?