Lista stanowisk - Wykładowca

Polecane oferty - Edukacja / Nauka / Szkolenia

  • Wykładowca w Studium Nauczania Matematyki, Statystyki i Informatyki

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  część etatu
    1 dni
    DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO: Prowadzenie i dokumentowanie zajęć dydaktycznych, głównie o charakterze praktycznym (ćwiczenia, laboratoria, zajęcia praktyczne), Udział w pracach organizacyjnych na rzecz Uczelni i jednostki, Podnoszenie kwalifikacji...
  • Nauczyciel Akademicki w Zakładzie Anatomii i Neurobiologii

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat / część etatu
    2 dni
    DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO: Prowadzenie i dokumentowanie działalności badawczej lub badawczo-rozwojowej, w tym udział w upowszechnianiu rezultatów działalności badawczej, Prowadzenie i dokumentowanie zajęć dydaktycznych, głównie o charakterze...

Wykładowca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wykładowca jest pracownikiem naukowym zatrudnionym w murach uczelni wyższej - publicznej lub prywatnej i zajmującym się pracą dydaktyczną w środowisku studentów danej specjalności. Osoba zatrudniona w tym charakterze prowadzi zajęcia dydaktyczne w oparciu o autorski program nauczania obejmujący zagadnienia z danej dziedziny naukowej. Postępy studentów weryfikowane są w oparciu o okresowe formy sprawdzania wiedzy i końcowe kolokwium lub egzamin skutkujący stosownym wpisem w indeksie. Wykładowca jednocześnie doskonali swoją wiedzę przygotowując prace naukowe i publikując je, uczestniczy w konferencjach i wykładach, redaguje artykuły na potrzeby periodyków naukowych, etc.


WYMAGANIA

Wykładowcą może zostać osoba posiadająca wyższe wykształcenie i kontynuująca ścieżkę rozwoju naukowego w murach uczelni wyższej, co skutkuje zdobywaniem kolejnych stopni naukowych. Wykładowcami zostają osoby posiadające zdolności dydaktyczne, cierpliwość i zaangażowanie niezbędne do efektywnego przekazywania wiedzy studentom. Pracownicy naukowi powinni odznaczać się zdolnością samodzielnej organizacji czasu i stanowiska pracy, zorganizowane i gotowe do podjęcia pracy w nieregularnym wymiarze godzin.


WARUNKI PRACY

Wykładowca pełni obowiązki zawodowe w przestrzeni uczelni wyższej publicznej lub prywatnej, organizuje program nauczania, grafik zajęć i formy zaliczania poszczególnych, prowadzonych przez siebie przedmiotów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają wydziały wyższych uczelni publicznych i prywatnych, instytuty naukowe, etc.


ZAROBKI

Zarobki są uzależnione od wymiaru godzin, posiadanego stopnia naukowego i wielu innych czynników - rozpoczynają się od 2500 złotych brutto miesięcznie i wraz z pozauczelnianymi dochodami mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Wykładowca
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Edukacja / Nauka / Szkolenia

  • Doktor / Doktor Habilitowany Nauk Społecznych

    Akademia Handlowa Nauk Stostowanych w Radomiu   Radom    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW W obszarze dydaktycznym: prowadzenie zajęć dydaktycznych. W obszarze organizacyjnym: działalność na rzecz upowszechniania nauki; udział w tworzeniu nowych przedmiotów i programów studiów, reprezentowanie uczelni, itp. NASZE WYMAGANIA Stopień doktora / doktora...

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.