Lista stanowisk - Coach

Coach

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Coach to słowo pochodzące z języka angielskiego i oznaczające trenera. W charakterystyce tego zawodu moglibyśmy użyć tego słowa, dodając jednak słówko 'personalny'. Coach ma bowiem wspierać klienta w jego drodze do kariery, rozwoju zawodowego. Jest więc osobą, łączącą w sobie cechy dobrego psychologa, doradcy zawodowego, a nawet personalnego, gdyż celem osiągnięcia zamierzonego efektu może on wkraczać także w sferę prywatną klienta. Celem coacha jest zmotywowanie klienta i zdopingowanie go do osiągania sukcesów na ścieżce samodoskonalenia zawodowego i pięcia się po szczeblach kariery. Jeśli osoba zatrudniona w tym charakterze odkryje, na podstawie posiadanej wiedzy, doświadczenia i znajomości klienta, problem, który stoi na drodze do jego rozwoju zawodowego i personalnego ma pomóc klientowi zwalczyć, lub zniwelować tenże, co sprawia, że coach jest także swego rodzaju terapeutą. To, co odróżnia coacha od wcześniej wspomnianych profesji, to nastawienie na osiągnięcie konkretnego, wymiernego celu, związanego z życiem zawodowym.


WYMAGANIA

Specyficzny charakter zawodu wymusza od osób, zainteresowanych jego podjęciem specyficznych cech personalnych – odpowiedzialności, zaangażowania w rozwiązywaniu problemów klienta, nastawienia na jego najwyższe dobro i głębokiej motywacji do osiągania zamierzonych celów. Droga do zawodu prowadzi przez liczne szkolenia i kursy, oferowane przez niezależne placówki, jednak preferowanymi zleceniobiorcami są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni, na kierunku ekonomicznym, lub psychologii, psychologii biznesu, etc. Zdolność pracy bezpośrednio z klientem, umiejętność cierpliwego słuchania i wyciągania konstruktywnych wniosków, oraz wieloletnie doświadczenie w branży jest tutaj niezwykle istotne.


WARUNKI PRACY

Praca coacha łączy w sobie cechy wielu innych zawodów, nie jest ograniczona do jednego miejsca i określonego czasu. Każde nowe zlecenie niesie za sobą nowe wyzwania i obowiązki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Coach jest przeważnie zatrudniany na indywidualne zlecenie, a więc wykonuje pracę w charakterze wolnego strzelca, freelancera.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie są niezwykle trudne do oszacowania i mogą być bardzo nieregularne. Z pewnością coaching nie jest usługą tanią, jednak jej koszt jest uzależniony od konkretnych czynników, oraz czasu trwania współpracy.

Praca Coach
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?