Lista stanowisk - Specjalista ds. Funduszy UE

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

  • Specjalista ds. Pisania Projektów

    FUNDACJA IDYLLA   Warszawa, Blisko stacji metra Marymont    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   5 000 - 6 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 godz.
    Opis Opracowywanie i pisanie projektów, wniosków o dotacje oraz dokumentacji projektowej. Analiza wymagań i wytycznych dotyczących składania projektów i aplikacji o fundusze. Ścisła współpraca z zespołem w celu zrozumienia potrzeb i celów projektowych. Monitorowanie ogłoszeń o grantach...
  • Specjalista ds. projektów unijnych i dotacji

    NES Global Talent   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    15 godz.
    Opis stanowiska: monitoring dostępnych funduszy krajowych i europejskich, wyszukiwanie źródeł finansowania i weryfikacja możliwości pozyskania dofinansowania, przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej do wybranych konkursów oraz grantów, współpraca z działami merytorycznymi przy tworzeniu...

Specjalista ds. Funduszy UE

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw funduszy unijnych jest osobą niemal niezbędną, jak się okazuje, w każdej dużej firmie planującej wysokonakładowe inwestycje, finansowane z dotacji unijnych. Z racji ogromnej konkurencji w ubieganiu się o dotacje UE, decyzja podejmowana jest w oparciu o wniosek, który rozpatrywany jest zarówno pod kątem poprawności formalnej jak i merytorycznej atrakcyjności. Specjalista, wykwalifikowany i doświadczony w tym zakresie, a także dogłębnie zaznajomiony z obecnym prawem dotyczącym przeznaczania dotacji z UE, jest więc osobą, której wsparcie może przesądzić o przyznaniu wniosku właśnie naszej firmie.


WYMAGANIA

Wymagania stawiane przed specjalistą ds. funduszy unijnych są bardzo zróżnicowane, bo i różne drogi prowadzą do tego zawodu. Najtrudniejszą i najbardziej wymagającą z nich są studia podyplomowe, prowadzone na wielu uczelniach w kraju, znacznie prostszą kursy i szkolenia z zakresu funduszy unijnych, potwierdzane certyfikatami - kursy te są prowadzone zarówno w tradycyjny sposób, jak i metodą e-learningu. Mnogość tego typu ofert w internecie prowadzi jednak do wzrostu konkurencji na rynku specjalistów ds. funduszy UE. Preferowani są eksperci legitymujący się wykształceniem wyższym. W środowisku panuje jednak przekonanie, że zawodu nie da się nauczyć w teorii, a jedynie zdobywając doświadczenie w pracy na stanowisku. Z pewnością jednak konieczne jest ciągłe monitorowanie wszelkich zmian prawnych w zakresie funduszy UE, znajomość języków obcych, oraz biegła obsługa komputera. Doświadczenie w zakresie przygotowywania wniosków o dotacje unijne, oraz rozliczania unijnych projektów będzie dodatkowym atutem, zwłaszcza, jeśli były one realizowane na potrzeby dużych, renomowanych firm.


WARUNKI PRACY

Specjalista do spraw funduszy unijnych spędza większość czasu na sporządzaniu wniosku lub wniosków o dotacje, uprzednio dogłębnie analizując plan przedstawiony przez zleceniodawcę, ewentualnie sugerując jego modyfikacje pod kątem wyższego prawdopodobieństwa osiągnięcia zamierzonego celu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają urzędy marszałkowskie i gminne, lecz także firmy komercyjne.


ZAROBKI

Średnie zarobki specjalisty ds. funduszy unijnych są szacowane na 3500 złotych miesięcznie, specjaliści zatrudnieni w firmach komercyjnych zarabiają więcej niż ich koledzy, pracujący w urzędzie.

Praca Specjalista ds. Funduszy UE
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Doradztwo / Konsulting

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!