Lista stanowisk - Negocjator

Negocjator

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Negocjator, jak sugeruje sama nazwa tej wciąż dość orientalnej profesji, zajmuje się zawodowym przekonywaniem odbiorców do swoich racji. Negocjator jest więc specjalistą w zakresie technik perswazji, nauk retorycznych i erystycznych, metod i technik komunikowania interpersonalnego, etc. Jego wiedza i doświadczenie może być wykorzystywana do osiągania zadowalających rezultatów w rozmowach biznesowych na wysokim szczeblu, czy łagodzenia konfliktów rodzinnych. Najciekawszym jednak miejscem zatrudnienia dla osób wykształconych w tym charakterze są służby municypalne, w których umiejętności negocjatora mogą zostać wykorzystane przy akcjach interwencyjnych. Negocjator może w tym przypadku przekonywać napastnika, porywacza, czy terrorystę do zmiany jego zamiarów, co w rezultacie może zapobiec zagrożeniu dla zdrowia i życia cywilów.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze negocjatora, bez względu na charakter prowadzonej przez daną firmę lub instytucję działalności, nie stawia się sztywnych, oficjalnych wymogów, których spełnienie skutkowałoby objęciem stanowiska. Preferowani są kandydaci legitymujący się wyższym wykształceniem, pozyskanym na kierunku psychologia, lub podobnym, w ramach którego przekazywana jest wiedza, mogąca pomóc w zrozumieniu psychiki i argumentacji przyszłych stron konfliktu lub negocjacji biznesowych. Przede wszystkim jednak o jakości „usług” negocjatora świadczą posiadane przez niego cechy personalne i predyspozycje do rozpoznawania intencji i toku myślowego rozmówcy. Wiedza teoretyczna w połączeniu z praktycznym doświadczeniem i wrodzoną intuicją skutkują wyjątkową skutecznością w udowadnianiu swoich racji, lub racji zleceniodawcy.


WARUNKI PRACY

Praca negocjatora jest pracą typowo intelektualną – trudno określić miejsce pracy i zakres obowiązków negocjatora, istnieje tu bardzo szeroka dowolność.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Negocjator może pracować na zlecenie komercyjnych odbiorców, chcących przeforsować z jego pomocą korzystne dla siebie warunki zawieranych umów, etc., współpracować z Policją podczas akcji interwencyjnych, oraz poszukiwać innych, niekonwencjonalnych form zatrudnienia i „rynków zbytu” dla posiadanych przez siebie zdolności.


ZAROBKI

Niezwykle specyficzny charakter zawodu i dość umowny zakres wykonywanych obowiązków utrudnia choćby przybliżone określenie zarobków negocjatora. Są one uzależnione przede wszystkim od miejsca jego zatrudnienia i rangi przedsięwzięcia, w którym uczestniczy.

Praca Negocjator
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.