Lista stanowisk - Kierownik ds. Rozwoju Biznesu

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

  • Business Development Manager - Defense Industry

    Hanwha Aerospace Europe   Warszawa, przy metrze Wilanowska    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior) / ekspert / kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    We are looking for an experienced Business Development Manager to join our team in a dynamically growing company operating in the defense sector. The person in this position will be responsible for developing strategic initiatives, communicating & acquiring new clients, and executing marketing...

Kierownik ds. Rozwoju Biznesu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownika ds. Rozwoju Biznesu to stanowisko niezmiernie odpowiedzialne. Osoba taka, odpowiada za budowanie i rozwój przedsiębiorstwa. Do obowiązków pracownika tego należy, m.in.: aktywne poszukiwanie nowych możliwości biznesowych, tworzenie nowych programów i ulepszanie metod sprzedaży, organizowanie i uczestnictwo w spotkaniach biznesowych i informacyjnych z potencjalnymi klientami. A także budowanie relacji z decydentami, negocjowanie warunków i zawieranie umów z klientami oraz regularne dokonywanie przeglądu rynku ubezpieczeniowego.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Rozwoju Biznesu powinien mieć wykształcenie wyższe, mile widziane kierunkowe - ekonomia, bankowość. Osoba na tym stanowisku musi znać bardzo dobrze język angielski lub niemiecki i posiadać wiedzę w obsłudze komputera. Ważną kwestią jest też 2-3 letnie doświadczenie w sprzedaży B2B oraz doświadczenie w znajomości zagadnień związanych z szeroko rozumianą logistyką. Kierownik ds. Rozwoju Biznesu powinien cechować się, m.in.: innowacyjnością - zdolnością do identyfikowania i wdrażania nowych możliwości biznesowych, analitycznym myśleniem i umiejętnością wyciągania wniosków. A także musi przyjmować odpowiedzialność za rezultaty działań i posiadać zdolności negocjacyjne i handlowe. Poza tym, osoba taka musi umieć pracować w zespole oraz być dyspozycyjną i posiadać prawo jazdy kategorii B.


WARUNKI PRACY

Stanowisko kierownicze i związana z nim odpowiedzialność sprawiają, że konieczna jest odporność na stres, który jest obecny niemal cały czas. Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie - spotkania, negocjacje. Praca ta wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Pracownik ma możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zapotrzebowanie na kandydatów na stanowisko kierownika zgłaszają przeważnie duże firmy i zakłady produkcyjne, niezależnie od sektora, tak więc możliwości zatrudnienia są duże.


ZAROBKI

Pensja kierownika jest uzależniona od kwalifikacji, wielkości przedsiębiorstwa, szczegółowego zakresu obowiązków oraz branży, w której funkcjonuje przedsiębiorstwo. W dużych przedsiębiorstwach może zarabiać 6 - 24 tys. zł, w mniejszych 4,5 - 8 tys. zł. + premia i bonusy zależne od wyników (np. podpisania umowa z klientem, przekroczenia danego poziomu sprzedaży). Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

Praca Kierownik ds. Rozwoju Biznesu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!