Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Budownictwo / Geodezja
Specjalista ds. Analiz Kredytowych

Lista stanowisk - Specjalista ds. Analiz Kredytowych

Specjalista ds. Analiz Kredytowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw analiz kredytowych zarządza procesem przyznawania kredytów klientom. Na podstawie posiadanych kwalifikacji oblicza i analizuje ryzyko kredytowe, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie. W ramach nadanych mu uprawnień specjalista podejmuje wiążące decyzje w zakresie pozytywnego lub negatywnego rozpatrywania wniosków kredytowych. Specjalista ds. analiz kredytowych uczestniczy w konstruowaniu strategii przyznawania kredytów i określania wytycznych, którymi instytucja będzie się kierować w stosunku do potencjalnych klientów. Kontaktuje się także z klientami zainteresowanymi kredytem za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji. Jako ekspert przekazuje wiedzę pozostałym pracownikom przeprowadzając szkolenia i instruktaże.


WYMAGANIA

Od specjalisty ds. analiz kredytowych oczekuje się wyższego wykształcenia pozyskanego na uczelni ekonomicznej, wieloletniego doświadczenia na stanowisku analityka kredytowego, oraz umiejętności podejmowania strategicznych decyzji. Osoba zainteresowana pracą na tym stanowisku powinna odznaczać się zdolnością analitycznego myślenia, dogłębną znajomością adekwatnych przepisów prawnych i orientacją w otoczeniu rynkowym. Aby prowadzenie dokumentacji przebiegało sprawnie wymaga się także biegłej obsługi komputera wraz z fachowym oprogramowaniem. Także cechy personalne, zwłaszcza zaś umiejętność kontaktowania się z klientem, pracy w zespole, a także zdolność samodzielnej organizacji pracy będą pozytywnie odbierane przez potencjalnych pracodawców.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw analiz kredytowych to praca biurowa, podzielona między analizowanie dostępnych informacji przed ekranem komputera i kontaktowanie się z klientami pośrednio i bezpośrednio. Jest to profesja wymagająca dużego zaangażowania w wypełnianiu powierzonych obowiązków, odpowiedzialności i szybkiego podejmowania strategicznych decyzji na podstawie zebranych informacji i posiadanego doświadczenia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają dla kandydatów na stanowisko specjalisty ds. analiz kredytowych banki wraz ze wszystkimi oddziałami lokalnymi, oraz firmy z branży budowlanej i innych przemysłowych.


ZAROBKI

Zarobki specjalisty ds. analiz kredytowych rozpoczynają się od 3000 złotych netto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. Analiz Kredytowych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!