Lista stanowisk - Urbanista

Polecane oferty - Architektura

  • Inżynier Geotechnik

    Praca.pl   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Przygotowywanie ofert z zakresu geotechniki; Przedmiarowanie; Nadzór nad projektem i realizacją inwestycji; Przygotowywanie opracowań geotechnicznych;
  • Projektant Geotechniczny

    PORR S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska: Przygotowywanie ofert i przedmiarów z zakresu geotechniki. Nadzór nad etapem projektowania i realizacji inwestycji. Przygotowywanie opracowań geotechnicznych. Współpraca interdyscyplinarna m.in. z zespołami drogowymi, mostowymi, kubaturowymi. Współpraca z zewnętrznymi...

Urbanista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Urbanista jest specjalistą w zakresie opracowywania planów zagospodarowania przestrzeni. Obszarem zainteresowań osoby zatrudnionej w tym charakterze jest przede wszystkim przestrzeń publiczna miast różnej wielkości, ze szczególnym uwzględnieniem osiedli mieszkaniowych, centrów miast, etc. Urbanista nie tylko przygotowuje plany urbanistyczne, lecz także sprawuje nadzór nad ich poprawnym wykonawstwem. W tym zakresie urbanista ściśle współpracuje z zespołem wykonawców danego przedsięwzięcia, udzielając im praktycznych wskazówek i weryfikując zgodność przebiegu prac z założeniami wcześniej opracowanego projektu. Najwyższym celem urbanisty jest opracowanie planu spełniającego wymogi zasad bezpieczeństwa, gwarantujących wygodę mieszkańców lub użytkowników, a także możliwie najbardziej wydajne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponuje.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu urbanisty jest konieczność ukończenia wyższych studiów na kierunku architektura lub podobnym, prowadzonym na wydziale architektury i urbanistyki. Uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu otrzymuje się jednak dopiero po ukończeniu 3-letniej praktyki w profesjonalnym biurze urbanistycznym i zdaniu egzaminu państwowego, obejmującego część praktyczną i teoretyczną i organizowanego przez stosowne ministerstwo, lub Izbę Urbanistyczną. Zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem tytułu urbanisty i możnością podjęcia samodzielnej praktyki. Najważniejszym w oczach potencjalnych pracodawców jest posiadane przez kandydata doświadczenie i dorobek dotychczas zrealizowanych projektów.


WARUNKI PRACY

Praca urbanisty odbywa się zwykle za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania graficznego, a nadzorowanie opracowanych przez niego projektów wymaga bezpośredniego kontaktowania się z wykonawcami danego przedsięwzięcia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają przede wszystkim prywatne, komercyjne pracownie urbanistyczne, oraz szeregi administracji samorządowej i państwowej.


ZAROBKI

Średnie zarobki doświadczonego urbanisty utrzymują się w przedziale od 3000 do 4000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Urbanista
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Architektura

  • Inżynier Geotechnik

    PORR S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska: Przygotowywanie ofert z zakresu geotechniki; Przedmiarowanie; Nadzór nad projektem i realizacją inwestycji; Przygotowywanie opracowań geotechnicznych;

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?