Praca.pl Poradniki Поради для громадян України
Електронний візит в ZUS українською мовою

Громадяни України, які приїхали до Польщі у зв'язку з вторгненням Росії в їхню країну, отримали доступ до ринку праці, фінансові пільги та психологічну підтримку. Вони можуть створити бізнес на тих самих умовах, що й громадяни Польщі. Для того, щоб їм було легше опинитися в польській офіційній реальності та реалізувати свої права, установи наймають перекладачів та надають документи українською мовою. Менш ніж за два тижні березня було видано близько 500 000 номерів PESEL для українців, які знайшли притулок у Польщі після вторгнення Росії в Україну, і понад 200 тис. зареєстрували надійні профілі. На допомогу українським громадянам також відкрита установа соціального страхування, надаючи онлайн-консультації українською мовою. Як записатися на електронний візит - ZUS? Де це можна зробити і яку допомогу можуть отримати українки та жінки у розмові з консультантом?

Електронний візит до ZUS – яку допомогу можуть отримати громадяни України?

Електронний візит до ZUS – це онлайн-зустріч з експертом установи соціального страхування. Під час співбесіди ви можете задати питання про пільги та вирішити питання з ZUS. Віддалений візит здійснюється на основі відеодзвінка і є безкоштовним. Для участі в ньому потрібен пристрій з доступом до Інтернету, камера та мікрофон.

Під час електронного візиту можна отримати відповіді на запитання щодо сімейних пільг (як подати заявку на 500+ та інші питання). Експерт також проведе вас через процедуру створення профілю в PUE ZUS (платформа послуг електронічно).

Однак на цьому питання, які можна обговорити під час електронного візиту, не закінчуються. ZUS також дає можливість вирішувати індивідуальні приватні питання в режимі онлайн. Однак у цьому випадку необхідно показати на камеру документ, що посвідчує особу.

ZUS в електронному візиті  українською – як записатися на прийом?

Електронний візит доступний кожному, і організувати його легко. Просто зайдіть на сайт Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Сайт перекладено українською мовою. З-поміж наявних пропозицій виберіть дату зустрічі, а потім заповніть коротку форму (також українською). Щоб завершити бронювання зустрічі, вкажіть своє ім’я та адресу електронної пошти. Додатково можна ввести номер телефону (буде надіслано SMS, щоб нагадати про візит) і Номер PESEL, який дозволить більш ефективно здійснювати електронне відвідування, але це не обов’язково.
У формі необхідно вибрати:
    • чи буде законний опікун на співбесіді,
    • чи братиме участь у розмові перекладач іноземної мови (з вашого боку).

Нарешті, достатньо поставити галочки з декларацією про згоду на обробку персональних даних та аудіо записом під час електронного візиту, а також декларацією про те, що розповсюдження зображення працівника ZUS, з яким проводитиметься співбесіда, є можливо лише за його згодою.

Після запису на прийом на електронну адресу, вказану у формі, буде надіслано посилання, яке необхідно відкрити в обраний час у день електронного візиту. Посилання переведе вас у ваш інтернет-браузер. Вам не потрібно входити в систему або встановлювати додаткові програми, щоб почати розмову. Якщо немає можливості відвідати зустріч, просимо скасувати візит, натиснувши посилання «Скасувати електронний візит», яке також буде надіслано на електронну пошту при реєстрації.

Версія польською мовою: ZUS e-wizyta w języku ukraińskim.

Więcej artykułów "Поради для громадян України"

Polecane oferty

  • Operator prasy krawędziowej CNC / Wiertarka

    TNS Sp. z o.o.   Niemcy      za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Opis stanowiska: operator krawędziarki CNC; operator wiertarki. Wymagania: doświadczenie zawodowe; umiejętność pracy w zespole; zaangażowanie, sumienność, dyspozycyjność; umiejętność posługiwania się elektronarzędziami.
  • Ślusarz

    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    24 godz.
    Opis stanowiska: prace montażowe i wykańczające wyposażenie kontenerów na ciągniki siodłowe; Wymagania: umiejętność pracy w zespole; zaangażowanie, sumienność, dyspozycyjność; umiejętność posługiwania się elektronarzędziami. Nie wymagamy doświadczenia, zapewniamy szkolenie.
  • Жестянщик

    EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.   Gliwice, Pionierów 8    praca stacjonarna
    3 dni
    Ремонт листового металла холодильных установок Ремонт листового металла кузовов и шасси грузовых автомобилей Ремонт вмятин и других повреждений Замена поврежденных деталей Забота о поддержании высокого качества выполняемых работ
  • Механик / Младший механик

    EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.   Ołtarzew, Poznańska 339    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Ремонт грузовиков Диагностика грузовиков Проведение проверок
  • Monter - Mechanik Maszyn i Urządzeń Przemysłowych

    W&K Industriemontage Sp. z o.o.   Niemcy    praca stacjonarna
    5 dni
    montaż mechaniczny urządzeń przemysłowych na podstawie rysunku technicznego, montaż elementów pneumatyki, sterowania, czujników, itp., uruchamianie gotowych maszyn i urządzeń, serwis mechaniczny oraz testowanie maszyn i urządzeń, tworzenie dokumentacji i raportowanie bieżących prac.
  • Elektryk Przemysłowy – Elektromonter

    5 dni
    Montaż przemysłowych instalacji elektrycznych na nowo budowanych liniach produkcyjnych zgodnie z obowiązującymi normami, w tym.: montaż tras kablowych i okablowania, montaż napędów i szaf sterowniczych, montaż maszyn, urządzeń, rozdzielnic, silników, uruchamianie nowych maszyn i...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji.

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?