Praca.pl Poradniki Zmiana pracy
Podanie o pracę: fizjoterapeuta

Podanie o pracę: fizjoterapeuta

 
Podanie o pracę: fizjoterapeuta

Na fizjoterapeutę praca czeka w zakładach opieki medycznej, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej i innych placówkach specjalistycznych. Jeśli chcesz zatrudnić się w konkretnej firmie czy instytucji, a ta obecnie nie prowadzi rekrutacji – wykonaj pierwszy krok i wyślij podanie o pracę fizoterapeuty. Jak je przygotować?

 

Spis treści

Podanie o pracę fizjoterapeuty – kiedy je przygotować?

 

Standardowo osoba starająca się o zatrudnienie posługuje się takimi dokumentami jak: CV, list motywacyjny, podanie o pracę. Te dwa ostatnie pełnią dość podobną funkcję – mają za zadanie przekonać pracodawcę, że dany kandydat zasługuje na zatrudnienie. List wysyłany jest jednak w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy – najczęściej wówczas, gdy pracodawca zaznaczył w niej, że taki dokument jest wymagany.

 

Podanie o pracę z kolei przekazuje się wtedy, gdy jednostka nie szuka nowych pracowników. To samodzielna inicjatywa osoby zainteresowanej posadą w danym miejscu – forma zwrócenia na siebie uwagi, zareklamowania się jako doskonały kandydat, który wzbogaci kadrę firmy. Podania o pracę stosuje się zarówno w początkach kariery, jak i na późniejszych etapach ścieżki zawodowej.

 

Podanie o pracę: fizjoterapeuta – wzór

 

Dokument należy rozpocząć od podania daty i miejsca (w prawym górnym rogu), własnych danych osobowych i kontaktowych (w lewym górnym rogu), danych adresata, np. nazwy firmy (po prawej stronie) oraz tytułu: Podanie o pracę (pośrodku).

 

Typowe podanie ma krótki jedno- lub kilkuzdaniowy wstęp, w którym nadawca wyjaśnia, jaki jest cel dokumentu, np.:

 

  • Zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku fizjoterapeuty.
  • Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko fizjoterapeuty w firmie Xyz. Jestem gotowy podjęcia się zadań służbowych od zaraz.
  • Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie podejmę się pracy w Państwa firmie.

 

W rozwinięciu podania należy podać argumenty za zatrudnieniem Cię w danej jednostce. Zacznij od wykształcenia i uprawnień, szkoleń pozwalających Ci na pracę w zawodzie. Przejdź do kwalifikacji specjalistycznych i zakończ na kompetencjach miękkich – tu możesz dać znać pracodawcy, że posiadasz takie cechy jak komunikatywność, umiejętność nawiązywania relacji z ludźmi, odporność na stres, samodzielność, odpowiedzialność, dobra organizacja pracy. Oto przykład:

 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i fizjoterapeutą z 6-letnim stażem pracy. Doświadczenie zdobyłem w Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Warszawie, gdzie przez ostatnie dwa lata zarządzałem również 4-osobowym zespołem.

 

W pracy jestem samodzielny i dobrze zorganizowany. Wychodzę z założenia, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie, z każdym pacjentem pracuje się nieco inaczej. Każdorazowo staram się stworzyć przestrzeń do wspólnej pracy zarówno z pacjentem, jak i jego rodziną – z mojego doświadczenia wynika, że takie podejście przynosi rewelacyjne efekty.

 

Nie boję się trudnych przypadków, umiem pracować pod presją. Jestem z natury optymistyczny, niemniej poważnie traktuję obawy i wątpliwości pacjentów – staram się na nie odpowiadać.

 

Jak zakończyć list? Poinformuj pracodawcę o gotowości do podjęcia zatrudnienia, a także preferowanej formie kontaktu. Wspomnij o załącznikach, np. CV fizjoterapeuty. Potem już tylko zwrot grzecznościowy, podpis i gotowe:

 

Załączam swoje CV. Pracę w Państwa klinice mogę podjąć od zaraz. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzą Państwo moje podanie.


Z poważaniem,
Jan Kowalski

 

Przed wysłaniem dokumentu koniecznie sprawdź pisownię!

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty

  • Kierownik Zespołu Magazynowego Branża Automotive

    Adecco Personalsdienstleistungen GmbH   Niemcy, Soltau   
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Zadania: Organizacja oraz nadzór zadań w podległym zespole magazynowym; Zapewnienie prawidłowej dokumentacji obrotu towarowego w magazynie; Optymalizacji procesów magazynowych; Dbanie o dobrą atmosferę w zespole; Wymagania: Komunikatywna znajomość języka niemieckiego; Gotowość do...
  • Executive Assistant / Asystent Zarządu

    Adecco Personalsdienstleistungen GmbH   Niemcy, Monachium   
    asystent  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Wymagania: Doskonałe umiejętności komunikacyjne w mowie i piśmie; Biegła znajomość języka angielskiego (C1) Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (B2) Bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (Outlook, PowerPoint, Word, Excel) Gotowość do przeprowadzki do Niemiec;
  • Młodszy Opiekun Klienta

    Lava Group S.C   Warszawa, Ursynów, przy stacji metra Stokłosy    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat   6 000 - 6 200 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    18 godz.
    bezpośredni kontakt z klientem B2B; udział w wyjazdach i targach; aktywne pozyskiwanie klientów B2B; współpraca z innymi działami firmy; realizacja planów sprzedażowych;
  • Operator Maszyn na Produkcji

    Lava Group S.C   Józefosław    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   4 600 - 4 700 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    18 godz.
    praca na maszynie; odpowiedzialność za jakoś nadruków; dbanie o maszynę i miejsce pracy;
  • Kierownik Robót

    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Do obowiązków kierownika robót należeć będzie wykonywanie wszystkich obowiązków przewidzianych w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym prawa budowlanego i aktach wykonawczych tego prawa.
  • Kosztorysant budowlany

    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    19 godz.
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiadać będzie za sporządzanie kosztorysów i przygotowanie ofert.

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?