Praca.pl Poradniki Zmiana pracy
Podanie o pracę: fizjoterapeuta

Podanie o pracę: fizjoterapeuta

 
Podanie o pracę: fizjoterapeuta

Na fizjoterapeutę praca czeka w zakładach opieki medycznej, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej i innych placówkach specjalistycznych. Jeśli chcesz zatrudnić się w konkretnej firmie czy instytucji, a ta obecnie nie prowadzi rekrutacji – wykonaj pierwszy krok i wyślij podanie o pracę fizoterapeuty. Jak je przygotować?

 

Spis treści

Podanie o pracę fizjoterapeuty – kiedy je przygotować?

 

Standardowo osoba starająca się o zatrudnienie posługuje się takimi dokumentami jak: CV, list motywacyjny, podanie o pracę. Te dwa ostatnie pełnią dość podobną funkcję – mają za zadanie przekonać pracodawcę, że dany kandydat zasługuje na zatrudnienie. List wysyłany jest jednak w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy – najczęściej wówczas, gdy pracodawca zaznaczył w niej, że taki dokument jest wymagany.

 

Podanie o pracę z kolei przekazuje się wtedy, gdy jednostka nie szuka nowych pracowników. To samodzielna inicjatywa osoby zainteresowanej posadą w danym miejscu – forma zwrócenia na siebie uwagi, zareklamowania się jako doskonały kandydat, który wzbogaci kadrę firmy. Podania o pracę stosuje się zarówno w początkach kariery, jak i na późniejszych etapach ścieżki zawodowej.

 

Podanie o pracę: fizjoterapeuta – wzór

 

Dokument należy rozpocząć od podania daty i miejsca (w prawym górnym rogu), własnych danych osobowych i kontaktowych (w lewym górnym rogu), danych adresata, np. nazwy firmy (po prawej stronie) oraz tytułu: Podanie o pracę (pośrodku).

 

Typowe podanie ma krótki jedno- lub kilkuzdaniowy wstęp, w którym nadawca wyjaśnia, jaki jest cel dokumentu, np.:

 

  • Zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku fizjoterapeuty.
  • Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko fizjoterapeuty w firmie Xyz. Jestem gotowy podjęcia się zadań służbowych od zaraz.
  • Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie podejmę się pracy w Państwa firmie.

 

W rozwinięciu podania należy podać argumenty za zatrudnieniem Cię w danej jednostce. Zacznij od wykształcenia i uprawnień, szkoleń pozwalających Ci na pracę w zawodzie. Przejdź do kwalifikacji specjalistycznych i zakończ na kompetencjach miękkich – tu możesz dać znać pracodawcy, że posiadasz takie cechy jak komunikatywność, umiejętność nawiązywania relacji z ludźmi, odporność na stres, samodzielność, odpowiedzialność, dobra organizacja pracy. Oto przykład:

 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i fizjoterapeutą z 6-letnim stażem pracy. Doświadczenie zdobyłem w Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Warszawie, gdzie przez ostatnie dwa lata zarządzałem również 4-osobowym zespołem.

 

W pracy jestem samodzielny i dobrze zorganizowany. Wychodzę z założenia, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie, z każdym pacjentem pracuje się nieco inaczej. Każdorazowo staram się stworzyć przestrzeń do wspólnej pracy zarówno z pacjentem, jak i jego rodziną – z mojego doświadczenia wynika, że takie podejście przynosi rewelacyjne efekty.

 

Nie boję się trudnych przypadków, umiem pracować pod presją. Jestem z natury optymistyczny, niemniej poważnie traktuję obawy i wątpliwości pacjentów – staram się na nie odpowiadać.

 

Jak zakończyć list? Poinformuj pracodawcę o gotowości do podjęcia zatrudnienia, a także preferowanej formie kontaktu. Wspomnij o załącznikach, np. CV fizjoterapeuty. Potem już tylko zwrot grzecznościowy, podpis i gotowe:

 

Załączam swoje CV. Pracę w Państwa klinice mogę podjąć od zaraz. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzą Państwo moje podanie.


Z poważaniem,
Jan Kowalski

 

Przed wysłaniem dokumentu koniecznie sprawdź pisownię!

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem pieniężnym wypłacanym raz w roku emerytom i rencistom. Od kilku lat stanowi ważny element wsparcia finansowego dla seniorów. Co istotne, nie wymaga składania żadnych wniosków, a jest przyznawana automatycznie. Wyjaśniamy, kto ma prawo do świadczenia, na jakich zasadach jest wypłacana trzynasta emerytura oraz ile wynosi w 2025 roku.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!