Praca.pl Poradniki Zmiana pracy
Podanie o pracę: farmaceuta

Podanie o pracę: farmaceuta

 
Podanie o pracę: farmaceuta

Spis treści

Stała posada, dobre i pewne zarobki farmaceuty przyciągają do tego zawodu. Zapotrzebowanie na farmaceutów jest wysokie w wielu miejscach Polski, dlatego ze znalezieniem ofert pracy w firmie farmaceutycznej czy aptece nie powinno być trudno. Co jednak zrobić, gdy marzy Ci się praca w konkretnej placówce, a ta aktualnie nie prowadzi naboru na pracowników? W takiej sytuacji wykonaj pierwszy krok i wyślij podanie o pracę. Jak je napisać? Oto kilka najważniejszych zasad, jakimi warto się kierować. 

 

Podanie o pracę jako farmaceuta – w jakich sytuacjach je sporządzić?

 

Zacznijmy od podstawowych informacji. Czym jest podanie o pracę i kiedy je napisać? Taki dokument ma na celu zwrócenie na siebie uwagi pracodawcy i przekonanie go, że zatrudnienie Ciebie będzie dla niego bardzo korzystne. Tworząc treść podania, musisz więc postawić się na jego miejscu. W podaniu nie skupiaj się więc na osobistych pobudkach. Nie pisz np. dlaczego praca w farmacji jest Twoim powołaniem albo że szukasz lepiej płatnej pracy z powodu dwóch kredytów na głowie. Pracodawcy to raczej nie interesuje, a przynajmniej nie będą to dla niego istotne argumenty za zatrudnieniem Ciebie. Zamiast tego staraj się odpowiedzieć na pytanie, co wniesiesz do zespołu dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu, umiejętnościom specjalistycznym i kompetencjom miękkim. 

 

Zwróć uwagę na to, że podanie o pracę to coś innego niż list motywacyjny, choć w praktyce ich treści są podobne. Podanie dostarcza się do firm, które nie prowadzą rekrutacji. Dokument nie jest odpowiedzią na ogłoszenie, ale indywidualną inicjatywą kandydata do pracy. Zwykle przekazuje się je wraz z CV, niektórzy dołączają dodatkowo list motywacyjny.

 

Podanie o prace: farmaceuta – wzór

 

Podanie składa się z następujących części:

 

  1. data i miejsce, dane nadawcy i adresata oraz tytuł dokumentu – powinny mieć rozkład podobny jak w liście motywacyjnym i wielu innych standardowych dokumentach, to znaczy:

 

  • data i miejscowość w prawym górnym rogu,  

  • Twoje dane – imię, nazwisko, dane kontaktowe  – w lewym górnym rogu,  

  • dane adresata – nazwa firmy, imię i nazwisko konkretnej osoby – poniżej, po prawej stronie,  

  • tytuł – Podanie o pracę – po środku.

 

  1. treść podania:

 

  • wstęp – w którym zapewniasz o chęci podjęcia pracy, ewentualnie wspominasz o tym, od kiedy jesteś dyspozycyjny,  

  • rozwinięcie – tu opisujesz, dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem. Warto wspomnieć o wykształceniu uprawniającym do pracy farmaceuty, dodatkowych kursach np. przygotowujących do wykonywania szczepień, doświadczeniu zawodowym, a także kompetencjach miękkich. Pracodawcy poszukują osób nie tylko odpowiedzialnych i rzetelnych, ale też mających podejście do ludzi, potrafiących poradzić sobie z trudnymi pacjentami, presją i stresem, 

  • zakończenie – w tym miejscu zapewniasz o swojej gotowości do podjęcia pracy w aptece lub innej firmie, informujesz o załącznikach, dziękujesz za poświęcony czas. Możesz też określić preferowaną formę kontaktu. Podanie kończy zwrot grzecznościowy (np. Z poważaniem) oraz podpis – odręczny, jeśli jest to dokument papierowy.

  

 

Anna Kowalska                                                                                                                                            Warszawa, 01.01.2022

tel. 111-111-111

e-mail: annakowalska@xyz.pl

                                                                                                                                                                     Apteka Słońce

                                                                                                                                                                    Warszawa, ul. Słoneczna 1

 

                         Podanie o pracę

 

Szanowni Państwo, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko farmaceuty w Państwa Aptece. Posiadam wykształcenie i kwalifikacje uprawniające mnie do wykonywania zawodu. Myślę też, że jestem doskonałą kandydatką, o czym za chwilę Państwa przekonam. 

 

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku farmacja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – z oceną bardzo dobrą. Doświadczenie zdobywałam w międzynarodowym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją farmaceutyków, a następnie – już w pracy z pacjentami – w Aptece XYZ. 

 

Jestem osobą odpowiedzialną, rzetelną i bardzo skrupulatną. Poważnie podchodzę do obowiązków, a w sytuacjach kryzysowych, np. w kontakcie z trudnymi pacjentami – umiem zachować zimną krew i opanowanie. Na co dzień współpracownicy poznają mnie jako osobę pogodną i wesołą. Jestem pomocna, nie unikam obowiązków, lubię rozmawiać z ludźmi, wzbudzam zaufanie w pacjentach.

 

Mogę podjąć pracę z początkiem przyszłego miesiąca. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania w czasie rozmowy kwalifikacyjnej bądź telefonicznie. Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzą Państwo moje podanie.

 

                                                                                                                                                    Z poważaniem, 

                                                                                                                                                    Anna Kowalska

 

Załącznik: CV. 

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem pieniężnym wypłacanym raz w roku emerytom i rencistom. Od kilku lat stanowi ważny element wsparcia finansowego dla seniorów. Co istotne, nie wymaga składania żadnych wniosków, a jest przyznawana automatycznie. Wyjaśniamy, kto ma prawo do świadczenia, na jakich zasadach jest wypłacana trzynasta emerytura oraz ile wynosi w 2025 roku.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!