Praca.pl Poradniki Dla pracodawców
Dzień Docenienia Pracownika – kiedy wypada? Jak świętować?

Dzień Docenienia Pracownika – kiedy wypada? Jak świętować?

 
Dzień Docenienia Pracownika – kiedy wypada? Jak świętować?

Dzień Doceniania Pracownika to okazja do podziękowań, celebrowania dobrych relacji pracowniczych, budowania ducha zespołu i oczywiście motywowania. Zadowoleni pracownicy bardziej entuzjastycznie podchodzą do swojej pracy, co przekłada się na jakość wykonywania obowiązków, lepszy kontakt z klientami. Dlaczego warto świętować ten dzień? W jaki sposób można pozytywnie zaskoczyć zespół z okazji Dnia Doceniania Pracownika?

 

Spis treści

Dzień Docenienia Pracownika – kiedy wypada?

 

Święto obchodzimy w pierwszy piątek marca. W 2023 r. przypadnie zatem 3 marca. Święto w Polsce wciąż nie jest tak popularne, jak bez wątpienia na to zasługuje. Warto to zmienić!

 

Dzień Docenienia Pracownika – historia

 

Dzień Doceniania Pracownika (z ang. Employee Appreciation Day) jest pomysłem Boba Nelsona eksperta w dziedzinie motywowania i autora książki „1001 sposobów na nagradzanie pracowników". Idea powstała w 1995 r. Zyskiwała coraz większą popularność, najpierw w Ameryce, a potem na całym świecie. Dziś wiele mniejszych i większych firm obchodzi święto na cześć pracowników.

 

Dzień Docenienia Pracownika – co można kupić pracownikowi? Jak obchodzić?

 

Dzień Doceniania Pracownika można uczcić na wiele sposób. Część firm wprowadza wtedy różnorodne tradycje, np. krótszy dzień pracy, organizuje spotkanie, imprezę integracyjną czy wręcza pracownikom upominki.

 

Co można kupić zatrudnionym? Dobrym pomysłem są spersonalizowane prezenty. Kubek z imieniem czy hasłem motywacyjnym dopasowanym do danej osoby, zabawne podkładki pod myszki czy lunchboxy. Można również kupić słodycze, np. czekoladki, kawę lub herbatę. Upominek nie musi być kosztowny, chodzi bowiem o sam gest.

 

Dzień Docenienia Pracownika – czy organizować ten dzień w pracy zdalnej?

 

Zespół pracujący zdalnie nie powinien zostać pominięty. Jeśli firma decyduje się na upominki dla pracowników, powinny być one przekazanie ich także zatrudnionym w trybie home office. Wystarczy rozesłać je kurierem. Warto także wtedy napisać e-mail z podziękowaniami za wkład w pracę albo zorganizować spotkanie online z okazji Dnia Doceniania Pracownika.

 

Pracownicy na pewno będą również zadowoleni z lunchu na koszt firmy albo słodkości do kawy. Kiedy zespół pracuje zdalnie, alternatywą jest np. voucher na pizzę w sieci pizzerii w mieście.

 

Można też wykorzystać ten dzień do pokazania, że docenianie pracowników jest wpisane w wartości firmy, że pracodawcy zależy na tworzeniu pełnej zaufania atmosfery w pracy. Firma dba o relacje, rozwój, balans między życiem prywatnym i zawodowym zatrudnionych, budowanie lojalności i wspólne dążenie do jednego celu. Dzień Doceniania Pracowników powinien przecież trwać cały rok!

Więcej artykułów "Dla pracodawców"

Polecane oferty

  • Sprzedawca usług finansowych

    GCC7 Services Ltd   Malta, St. Julians   
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat   6 400 - 14 000 zł brutto/mies.
    1 godz.
    Mieszkaj i pracuj na słonecznej Malcie! Poszukujemy osoby, która ma: ambicję i chęć do rozwoju w sektorze finansowym, pozytywne nastawienie do życia i do pozyskiwania nowych klientów dla naszej platformy finansowej. Twoje obowiązki będą obejmować: kontakt z klientami z rynku polskiego,...
  • Pracownik Działu Przygotowania Produkcji

    Elis Textile Service Sp. z o.o.   Wiązowna, k. Warszawy    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat
    1 godz.
    Zadania Prowadzenie ewidencji odzieży w magazynie, Typowanie odzieży do naprawy oraz dokonywanie drobnych przeróbek, Realizacja zamówień (prawidłowe oznakowywanie i pakowanie odzieży do klienta), Odbiór dostaw odzieży z naszego Magazynu Centralnego, Sprawdzanie zgodności ilościowych i...
  • Brygadzista serwisu sprzątającego

    ISS Facility Services Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Sienna    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  część etatu
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Nadzór nad jakością wykonywanych usług; Sprzątanie biura; Odbiory jakościowe; Delegowanie pracy; Dbałość o sprzęt oraz miejsce pracy; Wydawanie produktów do pracy;
  • Pracownik sprzątający

    ISS Facility Services Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Sienna    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie  część etatu / tymczasowa/dodatkowa
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Utrzymanie czystości w obszarze biurowym, w tym: Sprzątanie biura i kuchni; Odkurzanie wykładzin; Mycie ekspresów; Codzienne opróżnianie koszy;
  • Administrator / Administratorka Nieruchomości

    Polskie Koleje Państwowe S.A.   Jelenia Góra    praca mobilna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na tym stanowisku odpowiedzialny/a będziesz za: administrowanie przydzielonymi budynkami, obiektami oraz gruntami na podległym terenie, dbanie o efektywne wykorzystanie administrowanych powierzchni oraz informowanie o wolnych, pomieszczeniach użytkowych wraz z propozycja ich wykorzystania,...
  • Pracownik Działu Handlowego

    LST-Polska Sp. z o.o.   Bełżyce    praca stacjonarna
    asystent  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Opis stanowiska kompleksowe wsparcie Działu Handlowego w codziennych zadaniach administracyjno-biurowych; organizowanie i kontrola przebiegu procesu spedycyjnego w eksporcie i imporcie towarów sprzedawanych lub kupowanych przez firmę LST-Polska Sp. z o.o. administrowanie bazą danych klientów;...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.