Praca.pl Poradniki Zmiana pracy
Podanie o pracę do szpitala jako pielęgniarka

Podanie o pracę do szpitala jako pielęgniarka

 
Podanie o pracę do szpitala jako pielęgniarka

Personel medyczny nie ma aktualnie problemów ze znalezieniem pracy. Pielęgniarki i położne, zgodnie z Barometrem zawodów 2022, są w grupie zawodów deficytowych w całej Polsce. W nielicznych powiatach to profesje będące w równowadze (kandydatów i ofert), natomiast nigdzie nie odnotowano nadwyżki kandydatek i kandydatów do pracy. To świetna wiadomość, zwłaszcza jeśli za Tobą ukończone studia, a przed Tobą początki kariery. Niemniej, aby dostać pracę, nie wystarczy zapukać do drzwi szpitala i zgłosić swoje chęci. Trzeba przejść formalny nabór. Jeśli zależy Ci na pracy w konkretnej placówce, która aktualnie nie poszukuje pracowników, złóż podanie o pracę w szpitalu jako pielęgniarka. Kiedy wysyła się taki dokument i jak go napisać?

 

Podanie o pracę w szpitalu jako pielęgniarka – kiedy warto je stworzyć?


Podanie o pracę do szpitala składamy, kiedy nie ma ogłoszonej rekrutacji. To szansa na wcześniejsze zwrócenie na siebie uwagi. Być może dyrektor, zanim opublikuje ogłoszenie, skontaktuje się z nami z ofertą pracy? Jeśli nie wyślemy podania, stracimy taką szansę.

Podanie krótko opisuje, kim jesteśmy, dlaczego chcemy podjąć pracę w danym szpitalu czy centrum medycznym. Jeśli więc nie mamy dużego doświadczenia zawodowego, warto przygotować podanie, w którym podkreślimy nasze zaangażowanie, komunikatywność, empatię. Krótko mówiąc, wszystkie te cechy, które są niezbędne w pracy pielęgniarki.

Warto wiedzieć, że odpowiedź dyrekcji na nasze pismo może nastąpić nawet po kilku miesiącach, kiedy szpital będzie miał braki kadrowe. Nie jest to zatem sposób na znalezienie pracy od zaraz. Raczej wybór dla cierpliwych, którzy bardzo chcą pracować w konkretnej placówce medycznej. Może się jednak też zdarzyć, że odpowiedź przyjdzie bardzo szybko. Podsumowując – niczego nie tracimy, możemy wyłącznie zyskać.

 

Podanie o pracę: pielęgniarka – jak napisać?

 

Podanie o pracę nie jest skomplikowanym dokumentem. Jego forma wygląda następująco:

 

dane kontaktowe kandydatki/ kandydata                                               miejscowość i data sporządzenia pisma
(imię i nazwisko,
zawód,
telefon i e-mail,
dane adresowe)

                                                                                                               dane adresata

                                                                             tytuł (Podanie o pracę)

Wstęp (prośba o zatrudnienie na stanowisku pielęgniarki)

Rozwinięcie (kilkuzdaniowy opis doświadczenia, kwalifikacji, w tym odbytych kursów i szkoleń, kompetencji miękkich, cech charakteru przydatnych w pracy w szpitalu, uzasadnienie, dlaczego chce się pracować w danym miejscu)

Zakończenie (informacja o załączeniu CV pielęgniarki, wyrażenie chęci osobistego spotkania, szerszego przedstawienia kandydatury)

                                                                                       Podpis poprzedzony zwrotem grzecznościowym

Lista załączników (CV).


O ile sama struktura podania o pracę w szpitalu nie nastręcza kandydatkom i kandydatom problemów, o tyle wiele osób ma problem z tym, co zawrzeć we wstępie, rozwinięciu i zakończeniu. Dlatego śpieszymy z podpowiedzią!

 

Wstęp


Szanowni Państwo (Szanowna Pani lub Szanowny Panie, jeśli zwracamy się do konkretnej osoby), zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko pielęgniarki w szpitalu nr… w…

 

Rozwinięcie

 

Jestem magistrem pielęgniarstwa na Uniwersytecie…, ze specjalizacją… Ukończyłam kursy w zakresie… Posiadam wszelkie niezbędne kwalifikacje do pracy w zawodzie.

Po studiach rozpoczęłam pracę jako pielęgniarka w Centrum Medycznym…, gdzie w ciągu 2 ostatnich lat zdobyłam praktyczne doświadczenie, głównie przy szczepieniach i w asystowaniu lekarzom w trakcie zabiegów.

Jestem osobą empatyczną, komunikatywną i entuzjastycznie nastawioną do życia. Nie boję się ciężkiej pracy, lubię kontakt z ludźmi, potrafię współpracować w zespole. Jestem pewna, że świetnie odnajdę się w pracy w Państwa placówce.

 

Zakończenie


Jako załącznik przesyłam moje CV. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojego podania o pracę na stanowisku pielęgniarki. Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, opowiem więcej o moim doświadczeniu i umiejętnościach.

Podanie o przyjęcie do pracy w szpitalu nie musi być długie. Nie należy skrupulatnie opisywać każdego punktu z CV, tylko po to, aby zapełnić kartkę. Co ważne, praca jako pielęgniarka wymaga nie tylko przygotowania merytorycznego, ale też szeregu cech charakteru i umiejętności miękkich. Są to np. cierpliwość, komunikatywność, empatia, wysoka kultura osobista, samodzielność i odpowiedzialność. Warto więc w uzasadnieniu wskazać na tego typu atuty.

 

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty

  • Koordynator / Koordynatorka Transakcji - Dział Reprezentacji Najemcy

    Colliers Poland sp. z o.o.   Kraków, ul. Pawia 18a    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    17 godz.
    Zakres obowiązków: Koordynowanie / wspieranie procesów transakcyjnych, w tym m.in.: kontakt i spotkania z klientami w procesie reprezentacji najemcy, zbieranie ofert od właścicieli nieruchomości, przygotowywanie porównań / analiz ofert dla klientów; Kontaktowanie się z najemcami,...
  • Kierownik / Inżynier robót sanitarnych

    Climatic Sp. z o.o. Sp. k.   Ostrowiec Świętokrzyski    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior / kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    20 godz.
    Twój zakres obowiązków: Praca w zespole projektowym, w którym wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie 3D; Projektowanie instalacji w nieszablonowych budynkach (m.in. szpitale, centra przetwarzania danych itd.); Branie udziału w pracy projektowej pod okiem doświadczonej kadry; Branie...
  • Kierownik Robót

    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    21 godz.
    Do obowiązków kierownika robót należeć będzie wykonywanie wszystkich obowiązków przewidzianych w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym prawa budowlanego i aktach wykonawczych tego prawa
  • Inżynier budowy

    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    21 godz.
    Osoba zatrudniona na stanowisku inżyniera budowy odpowiedzialna będzie między innymi za nadzór na pracownikami, podwykonawcami, dokonywanie obmiaru, kontrola robót budowlanych , dostaw materiałów, bhp na budowie itp.
  • Inżynier / Kierownik Robót - branża elektryczna

    Climatic Sp. z o.o. Sp. k.   Ostrowiec Świętokrzyski    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    21 godz.
    Zakres obowiązków: czynny udział w procesie przygotowania oraz realizacji budowy: wykonywanie zestawień materiałowych i kosztorysów, nadzorowanie pracowników, koordynacja branżowa, tworzenie dokumentacji warsztatowej, wykonywanie dokumentacji powykonawczej, zamawianie materiałów produkcyjnych.
  • Stażysta / Stażystka - Inżynieria Procesu

    Aptiv   Gdańsk   
    specjalista junior / mid / senior / praktykant/stażysta  pełny etat
    21 godz.
    Twoja rola: Przez najbliższe kilka-kilkanaście miesięcy będziesz wspierać pracowników Działu Inżynierii Procesu w rozwoju automatyzacji urządzeń. Twoje zadania obejmą m.in.: wsparcie rozwoju procesów montażu automatycznego i ręcznego, wspomaganie uruchamiania nowych projektów oraz...

Najnowsze artykuły

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?

Uczestniczą w spotkaniach, ale nie mają z kim porozmawiać. Spędzają cały dzień obok innych osób, lecz czują się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Dlaczego? Skąd coraz powszechniejsze poczucie wyalienowania w pracy? – Samotność nie jest jedynie brakiem kontaktów społecznych, ale też subiektywnym odczuciem braku bliskości i wsparcia emocjonalnego – podkreśla psycholog Patrycja Modzelewska. 

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki

– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu

– Aby budować dojrzałą strategię HR, warto spojrzeć na zatrudnienie jako cykl życia pracownika (Employee Lifecycle), który – podobnie jak w marketingu czy sprzedaży – można planować, mierzyć i optymalizować – tłumaczy Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wskazuje, jakie działania powinny podjąć firmy na każdym etapie tego cyklu, by lepiej wykorzystać potencjał swojej kadry.

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?

– O ile w edukacji są procedury wsparcia, to w środowisku zawodowym wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy – zauważa specjalistka pracująca z osobami z dysleksją Urszula Grzegorczyk. Zmiana postrzegania dyslektyków na rynku pracy jest pilnie potrzebna. – Wielu otwarcie mówi o swojej dysleksji. Nie chcą biernie czekać, aż „system sam się zmieni” – podkreśla pedagog Michalina Ignaciuk.

Godzinowe koszty pracy w Polsce należą do najniższych w całej Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu

Godzinowe koszty pracy w Polsce należą do najniższych w całej Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu

Europejski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące średnich godzinowych kosztów pracy w 27 krajach Unii Europejskiej. Z zestawienia wynika, że koszty pracy są u nas niemal dwukrotnie niższe od unijnej średniej. Jednocześnie Polska jest jednym z państw UE, w których wzrost kosztów pracy był najwyższy na przestrzeni ostatniego roku.

Zakładka o nas – co napisać?

Zakładka o nas – co napisać?

W erze cyfrowej większość konsumentów, nawet tych, którzy ostatecznie dokonują zakupu lub korzystają z usługi stancjonarnie, sprawdza stronę firmy. Co więcej, klienci i kontrahenci szukają tam nie tylko cennika czy danych kontaktowych. Co jeszcze sprawdzają? Wyjaśniamy, co warto uwzględnić w zakładce „O nas" na stronie internetowej przedsiębiorstwa, a jakie informacje lepiej pominąć.

Zgoda na Pliki Cookies

Wykorzystujemy Pliki Cookies w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Serwisu. Stosujemy Pliki Cookies w celach statystycznych i marketingowych, w szczególności w zakresie dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji.

Każda wyrażona zgoda może być przez Ciebie wycofana w dowolnym momencie. Więcej informacji dotyczących plików Cookies oraz przetwarzania danych osobowych w plikach Cookies znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Administratorem Serwisu i Twoich danych osobowych jest „Praca.pl” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Bolesława Prusa 2, 00-493 Warszawa, KRS 0000290935, NIP 7010095135, REGON: 141169379