Praca.pl Poradniki Temat dnia
Przegląd tygodnia 06.-12.05.2019

Przegląd tygodnia 06.-12.05.2019

 
Przegląd tygodnia 06.-12.05.2019

#RynekPracy
Według 40% ankietowanych badania „Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków” emerytura to czas rozwijania pasji i hobby oraz moment, żeby wreszcie odpocząć. Czy też jesteście optymistami jeśli chodzi o emeryturę? Poznajcie wyniki badań

 

Szacunki dotyczące zjawiska mobbingu w Polsce nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że w ostatnich kilku latach, nawet co szósty pracownik mógł paść ofiarą mobbingu, a co trzeci był świadkiem takiego traktowania innych. Przyczyn wzrostu skali zjawiska eksperci szukają w szalonym tempie życia i zachodzących w nim zmian i braku edukacji w tej materii. Polecamy artykuł w serwisie PulsHR.

Zmiany w Kodeksie Pracy dostosowujące do obowiązujących od zeszłego roku przepisów RODO wprowadzają ochronę pracowników przed zbędnym monitoringiem oraz prawo do odmowy podania informacji zbędnych z punktu widzenia określonych w umowie o pracę obowiązków. Chcecie poznać szczegóły? Polecamy artykuł na portalu prawo.pl

#LiczbaTygodnia
W tym tygodniu odwiedzający nasz portal i poszukujący pracy w województwie małopolskim znaleźli ponad 2000 oferty pracy.

 



#WartoWiedzieć
Dla większości Polaków, moment przejścia na emeryturę jest finansowym szokiem. Dochody są mniejsze, a wydatki pozostają przecież na podobnym poziomie. Każdy zastrzyk gotówki będzie zatem mile widziany. Czy możliwa jest dodatkowa praca na emeryturze? Jak wysokie mogą być zarobki emeryta? I o czym powinien pamiętać emeryt na etacie?
Zapraszamy do naszego artykułu. 

 


#Doradzamy

Na polskim rynku pracy brakuje mnóstwa inżynierów i specjalistów z różnych branż technicznych. Nowe technologie docierają do nas każdego dnia, więc warto sprawdzić w jakich obszarach najłatwiej o karierę i jakie są perspektywy na przyszłość.

Polecamy Poradnik Praca.pl :) 

 



 

 

Więcej artykułów "Temat dnia"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?