1. Możliwość rozwoju kariery dla osób bez doświadczenia
Korporacje FMCG chętnie stawiają na młode talenty. Ilość programów rozwojowych i stażowych jest w FMCG najwyższa z wszystkich branż. Szerokie spektrum działów i specjalizacji sprawia również, że prawie każdy – niezależnie od wykształcenia– jest w stanie znaleźć tu swoje miejsce.
„Nie ma dla nas znaczenia rodzaj uczelni, jak również nie wymagamy doświadczenia zawodowego, ponieważ wierzymy, że osoba z potencjałem może nauczyć się wszystkiego” – Karolina Krakowiak, kierownik Działu Wprowadzania Nowych Technologii Procter&Gamble
2. Międzynarodowa kariera
Korporacje działają na międzynarodowym rynku – to zaś powoduje, że nierzadko pracownik ma okazję zapoznać się ze specyfiką pracy poza swoim krajem i na co dzień posługiwać się językiem obcym.
3. Multikulturowe środowisko
Z tym, że korporacje działają w różnych krajach, wiąże się też kwestia pracy w wielokulturowym środowisku. Taki system wymaga od pracowników otwartości na odmienność i szacunku dla innych wartości i postaw. Jednocześnie tym, co pracowników łączy, niezależnie od kraju, z którego pochodzą, są wartości firmy
Dla mnie bardzo ważne jest to, że wartości, którymi kieruje się P&G, są tożsame z wartościami, którymi ja sama kieruję się w życiu (takie jak szacunek, zaufanie, uczciwość)” – Katarzyna Stelter, kierownik Działu Projektów Procter&Gamble.
4. Rozbudowane szkolenia
Stawianie na młodych oraz budowanie ich wiedzy i doświadczenia sprawia, że korporacje bardzo intensywnie szkolą swoich pracowników i sporo w nich inwestują. Szkolenia otwarte, zamknięte, e-learningowe, konferencje czy międzynarodowe wyjazdy szkoleniowe są normą. W korporacji tempo rozwoju i zdobywania nowych informacji (a także możliwość uzyskania wartościowych certyfikatów) jest nieporównywalne do innych, mniejszych firm.
5. Praca w dużych zespołach
Korporacja to setki, a niekiedy tysiące pracowników. Przeciwnicy dużych firm mówią o byciu trybikiem i anonimowości, jakiej doświadcza się w takim systemie. Jest to jednak dość jednostronna wizja – pracownicy wykonują swoje obowiązki w określonych dywizjach, a w ich ramach w zespołach, które dalekie są od anonimowości. I choć rzeczywiście niewielu pracowników może powiedzieć, że rozmawiało twarzą w twarz z członkami zarządu, to poczucie alienacji przy ogromnym kontakcie ze współpracownikami wcale nie jest duże. Jeśli jednak zależy ci na tym, by raz na jakiś czas jadać lunch z szefem wszystkich szefów, to lepiej wybrać mniejszą organizację.
6. Duża dynamika pracy
Nazwa FMCG oznacza Fast-Moving Consumer Goods (dobra szybko zbywalne). Tempo pracy – zgodnie z nazwą – też jest duże, a zadania cechuje spora różnorodność. Pracownicy mają wiele obowiązków i muszą wywiązywać się z terminów ich realizacji. Niektórym to przeszkadza, a inni to kochają. Katarzyna Stelter, kierownik Działu Projektów Procter&Gamble wspomina: „Moja przygoda z P&G zaczęła się ponad 7 lat temu. Jako że wcześniej miałam okazję pracować zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, różnorodność w naszej firmie na wielu płaszczyznach od razu stała się bliska mojemu sercu. Moja dotychczasowa kariera toczy się dosyć dynamicznie i pozwala mi na rozwój osobisty w różnych dziedzinach, pogłębianie mojej wiedzy i umiejętności, co daje mi ogromną satysfakcję i motywację, aby dawać z siebie wszystko”
7. Jasna ścieżka kariery
Dla niektórych minusem jest to, że aby awansować, trzeba mozolnie wspinać się po kolejnych szczeblach, a kryteria awansu są uzależnione od doskonale opomiarowanych ocen rocznych i wskaźników KPI (key performance indicator). Inni cenią sobie ±akt, że mają jasność tego, jak będzie rozwijać się ich kariera.
8. Rywalizacja w pracy
W środowisku korporacyjnym mówi się często o rywalizacji, a nawet o wyścigu szczurów – pracownicy starają się wypaść jak najlepiej, by zasłużyć na awans lub premię. Poziom rywalizacji nie jest jednak zawsze taki sam – są firmy, których wartością jest współpraca, są działy, w których rywalizacja między pracownikami nie służy dobru firmy. Są wreszcie osoby, które lubią dreszczyk emocji i konieczność bycia lepszym od innych podnosi ich motywację do pracy oraz samoocenę.
Osiem cech pracy w korporacji
Polecane oferty
-
Przedstawiciel Medyczny
Skamex S.A. Łódź praca mobilnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
Konsultant / Konsultantka Contact Center (Infolinia Sprzedażowa)
Aventus Group Sp. z o.o. Białystok, 1000-lecia Państwa Polskiego 6 praca hybrydowaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat 4 300 - 7 000 zł brutto/mies. -
Kierownik Sprzedaży
DSPL Sp. z o.o. Warszawa, ul. Park Jana Pawła praca stacjonarnakierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Menadżer ds. Kluczowych Klientów
Centrum Medyczne Damiana Sp. z o.o. Warszawa, al. Jerozolimskie 96 praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista (mid) / menedżer -
Pracownik obsługi klienta w sklepie
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TOPAZ Kałuszyn praca stacjonarnapracownik fizyczny umowa o pracę / zlecenie pełny etat -
Sprzedawca Telefoniczny
Bellora Group Sp. z o.o. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat 6 000 - 8 000 zł brutto/mies. aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?
Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?
Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?
Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.
Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja
Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?
12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę
– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?