Praca.pl Poradniki Sprzedaż
Osiem cech pracy w korporacji

Osiem cech pracy w korporacji

 
Osiem cech pracy w korporacji

1. Możliwość rozwoju kariery dla osób bez doświadczenia
Korporacje FMCG chętnie stawiają na młode talenty. Ilość programów rozwojowych i stażowych jest w FMCG najwyższa z wszystkich branż. Szerokie spektrum działów i specjalizacji sprawia również, że prawie każdy – niezależnie od wykształcenia– jest w stanie znaleźć tu swoje miejsce.

 „Nie ma dla nas znaczenia rodzaj uczelni, jak również nie wymagamy doświadczenia zawodowego, ponieważ wierzymy, że osoba z potencjałem może nauczyć się wszystkiego” – Karolina Krakowiak, kierownik Działu Wprowadzania Nowych Technologii Procter&Gamble

2. Międzynarodowa kariera
Korporacje działają na międzynarodowym rynku – to zaś powoduje, że nierzadko pracownik ma okazję zapoznać się ze specyfiką pracy poza swoim krajem i na co dzień posługiwać się językiem obcym.

3. Multikulturowe środowisko
Z tym, że korporacje działają w różnych krajach, wiąże się też kwestia pracy w wielokulturowym środowisku. Taki system wymaga od pracowników otwartości na odmienność i szacunku dla innych wartości i postaw. Jednocześnie tym, co pracowników łączy, niezależnie od kraju, z którego pochodzą, są wartości firmy
Dla mnie bardzo ważne jest to, że wartości, którymi kieruje się P&G, są tożsame z wartościami, którymi ja sama kieruję się w życiu (takie jak szacunek, zaufanie, uczciwość)” – Katarzyna Stelter, kierownik Działu Projektów Procter&Gamble.

4. Rozbudowane szkolenia
Stawianie na młodych oraz budowanie ich wiedzy i doświadczenia sprawia, że korporacje bardzo intensywnie szkolą swoich pracowników i sporo w nich inwestują. Szkolenia otwarte, zamknięte, e-learningowe, konferencje czy międzynarodowe wyjazdy szkoleniowe są normą. W korporacji tempo rozwoju i zdobywania nowych informacji (a także możliwość uzyskania wartościowych certyfikatów) jest nieporównywalne do innych, mniejszych firm.

5. Praca w dużych zespołach
Korporacja to setki, a niekiedy tysiące pracowników. Przeciwnicy dużych firm mówią o byciu trybikiem i anonimowości, jakiej doświadcza się w takim systemie. Jest to jednak dość jednostronna wizja – pracownicy wykonują swoje obowiązki w określonych dywizjach, a w ich ramach w zespołach, które dalekie są od anonimowości. I choć rzeczywiście niewielu pracowników może powiedzieć, że rozmawiało twarzą w twarz z członkami zarządu, to poczucie alienacji przy ogromnym kontakcie ze współpracownikami wcale nie jest duże. Jeśli jednak zależy ci na tym, by raz na jakiś czas jadać lunch z szefem wszystkich szefów, to lepiej wybrać mniejszą organizację.

6. Duża dynamika pracy
Nazwa FMCG oznacza Fast-Moving Consumer Goods (dobra szybko zbywalne). Tempo pracy – zgodnie z nazwą – też jest duże, a zadania cechuje spora różnorodność. Pracownicy mają wiele obowiązków i muszą wywiązywać się z terminów ich realizacji. Niektórym to przeszkadza, a inni to kochają. Katarzyna Stelter, kierownik Działu Projektów Procter&Gamble wspomina: „Moja przygoda z P&G zaczęła się ponad 7 lat temu. Jako że wcześniej miałam okazję pracować zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, różnorodność w naszej firmie na wielu płaszczyznach od razu stała się bliska mojemu sercu. Moja dotychczasowa kariera toczy się dosyć dynamicznie i pozwala mi na rozwój osobisty w różnych dziedzinach, pogłębianie mojej wiedzy i umiejętności, co daje mi ogromną satysfakcję i motywację, aby dawać z siebie wszystko”

7. Jasna ścieżka kariery
Dla niektórych minusem jest to, że aby awansować, trzeba mozolnie wspinać się po kolejnych szczeblach, a kryteria awansu są uzależnione od doskonale opomiarowanych ocen rocznych i wskaźników KPI (key performance indicator). Inni cenią sobie ±akt, że mają jasność tego, jak będzie rozwijać się ich kariera.

8. Rywalizacja w pracy
W środowisku korporacyjnym mówi się często o rywalizacji, a nawet o wyścigu szczurów – pracownicy starają się wypaść jak najlepiej, by zasłużyć na awans lub premię. Poziom rywalizacji nie jest jednak zawsze taki sam – są firmy, których wartością jest współpraca, są działy, w których rywalizacja między pracownikami nie służy dobru firmy. Są wreszcie osoby, które lubią dreszczyk emocji i konieczność bycia lepszym od innych podnosi ich motywację do pracy oraz samoocenę.

Więcej artykułów "Sprzedaż"

Polecane oferty

  • Account Manager

    Portal Praca.pl   Warszawa, Ursynów, Al. KEN 18 (przy metrze Kabaty)    praca zdalna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Twoje najważniejsze zadania: Poszerzanie grona partnerów biznesowych praca.pl poprzez pozyskiwanie nowych klientów serwisu; Monitorowanie rynku i konkurencji oraz podejmowanie odpowiednio dopasowanych aktywności w oparciu o status klientów; Szerokie wyjście na rynek przy wykorzystaniu...
  • Adamowscy Sp. z o.o.
    specjalista junior / mid  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat   4 300 - 12 780 zł / mies. (w zal. od umowy)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    OBOWIĄZKI: sprzedaż samochodów nowych (Renault/Dacia) lub używanych; realizacja postawionych celów sprzedażowych/jakościowych; analizowanie potrzeb klientów i dopasowywanie do nich odpowiednich produktów; przeprowadzanie prezentacji modeli i wykonywanie jazd próbnych z klientami;...
  • Adamowscy Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   4 300 - 10 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    OBOWIĄZKI: wykonywanie diagnostyki komputerowej i manualnej w celu identyfikacji usterek.naprawa silników, skrzyń biegów, układów hamulcowych, zawieszenia, układów wydechowych i innych systemów mechanicznych; naprawa i konserwacja układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów;...
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Dąbrowa Tarnowska    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:aktywnie sprzedajesz i promujesz produkty oraz usługi Grupy Kapitałowej naszego banku,realizujesz transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe,wspierasz klientów w korzystaniu z nowoczesnych narzędzi oraz bankowości internetowej i mobilnej,budujesz i utrzymujesz...
  • Doradca ds. sprzedaży samochodów BMW i MINI

    Auto Fus Group sp. J.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 godz.
    Opis stanowiska aktywna sprzedaż samochodów nowych; podejmowanie działań mających na celu zbudowanie nowej sieci odbiorców; przygotowywanie ofert handlowych i podpisywanie umów; realizowanie okresowych celów sprzedażowych;
  • Pracownik Sprzedaży (Stoisko Ryby)

    MAKRO Cash and Carry Polska S.A.   Bielany Wrocławskie    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    14 godz.
    Do Twoich głównych zadań będzie należało: Profesjonalne doradztwo i codzienna obsługa Klientów. Sprawne uzupełnianie towaru na półkach. Dbanie o dostępność asortymentu na półkach oraz o dobre oznakowanie cenowe i ekspozycję towarów. Współdziałanie w tworzeniu wizerunku MAKRO...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?