Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Kursy zawodowe - kursy i szkolenia zawodowe, kursy przekwalifikowujące

Kursy zawodowe - kursy i szkolenia zawodowe, kursy przekwalifikowujące

 
Kursy zawodowe - kursy i szkolenia zawodowe, kursy przekwalifikowujące

Kursy zawodowe


Rynek pracy cały czas się zmienia. Nawet jeżeli jesteśmy w firmie jedynym specjalistą w danej dziedzinie, to nie możemy spocząć na laurach. Myślenie, że zawsze tak będzie, jest bowiem bardzo błędne. Co zatem zrobić, aby pracodawca ciągle nas doceniał i robił wszystko, aby zatrzymać nas w swoim zespole? Odpowiedź jest bardzo prosta. Trzeba się doszkalać, pozyskiwać nowe umiejętności oraz dbać o rozwój osobisty.
 
Rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny, dlatego potrzebna jest najbardziej aktualna wiedza. Można ją zdobyć np. na kursach zawodowych, na których kładzie się nacisk na praktyczne umiejętności.

Udział w szkoleniach bywa czasem inspiracją. Być może w trakcie trwania kursu przyjdzie nam do głowy nowy, innowacyjny pomysł, który będziemy mogli wykorzystać później podczas pracy w firmie.

 

Szkolenia zawodowe


W niektórych branżach ciągłe doszkalanie się to podstawa. Tak jest w przypadku dziedzin wykorzystujących nowe technologie. Nieznajomość obsługi maszyn czy programów może zwyczajnie nie pozwolić na wykonywanie obowiązków pracowniczych. Przykładem może być praca informatyków bądź programistów, którzy cały czas powinni być na bieżąco z nowinkami z  branży.

Pracownicy służby zdrowia wiedzą, że poszerzanie wiedzy może uratować zdrowie i życie pacjentów. Prawnicy, adwokaci, sędziowie czy notariusze są zobligowani do śledzenia zmian w prawie.

Osoby pracujące w obsłudze klienta często są wysyłane na specjalne szkolenia zawodowe, pokazujące, jak radzić sobie z trudnym klientem. Wiele korporacji proponuje swoim pracownikom spotkania z trenerem, który pokaże, jak zachować się w stresujących sytuacjach.

Kursy, szkolenia, spotkania ze specjalistami - to wszystko ma nam pomóc lepiej wykonywać obowiązki.

 

Kursy prze  przekwalifikowujące


Jeżeli nasza dotychczasowa praca nie przynosi nam satysfakcji lub gdy przez długi czas poszukujemy pracy, to możemy zdecydować się na kursy przekwalifikowujące. Warto wtedy prześledzić oferty pracy, które pokażą nam, jakie zawody są obecnie poszukiwane. Dobrym pomysłem mogą okazać się szkolenia na stanowisko operatora koparek oraz wózków widłowych. Wysoko cenione są osoby, mające uprawnienia do pracy na wysokości.

Obecnie wraca moda na odnawiane meble, dlatego warto zastanowić się nad specjalnym kursem, dzięki któremu poznamy podstawowe techniki renowacji i stylizacji mebli. Również rękodzieło i rzemiosło wracają do łask.

Dla pasjonatów podróży dobrym rozwiązaniem będą kursy przewodnika i pilota wycieczek. Wiele osób decyduje się na opracowanie autorskich programów zwiedzania, które mają zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług. 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Global Benefits Analyst with French or Italian

    Aon   Kraków    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    16 godz.
    What the day will look like As Global Benefits Analyst you will be responsible for your own portfolio of clients ensuring the tasks allocated to you are completed timely and of high standard. You will be required to actively attend regular meetings with the Global Benefits Consultants to discuss...
  • Planer Dystrybucji Drogowej – Spedytor

    Erontrans Sp. z o.o.   Pruszcz Gdański    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Zadania: planowanie tras aut dystrybucyjnych; planowanie i rozliczanie pracy kierowców i aut dystrybucyjnych; ustalanie harmonogramów przewozów; kontrola pracy kierowców;
  • Młodszy specjalista ds. obsługi klienta - laboratorium weterynaryjne

    Vetlab Sp. z o.o.   Wrocław, ul. Wodzisławska 6    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Zakres obowiązków: Przyjmowanie materiału do badań, Wprowadzanie zleceń badań do programu laboratoryjnego, Telefoniczna i osobista obsługa klientów, Zamawianie i przygotowanie przesyłek kurierskich, Prowadzenie spraw biurowych.
  • Elektryk / Elektromonter

    ProPoint S.A.   Gliwice    praca mobilna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    17 godz.
    Opis stanowiska montaż elementów instalacji elektrycznych w branży automatyki przemysłowej i robotyki, uruchamianie nowych i modyfikowanie istniejących maszyn i urządzeń oraz gniazd i linii produkcyjnych, analizowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych, prace ślusarskie i...
  • Lider sekcji w dziale elektrycznym

    ProPoint S.A.   Gliwice    praca mobilna
    kierownik/koordynator / pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    17 godz.
    MIEJSCE PRACY: DELEGACJE NA TERENIE EUROPY Zakres obowiązków: zarządzanie i koordynację pracy podległego zespołu elektryków oraz wykonywanie prac elektrycznych, nadzór nad terminową realizacją zleceń i zamówień, nadzór nad przestrzeganiem przepisów bhp, ppoż. w miejscu pracy,...
  • Dyrektor finansowy

    Vetlab Sp. z o.o.   Katowice, ul. Żeliwna 36    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Zakres obowiązków: zarządzanie budżetem i planowaniem finansów firmy, w tym opracowywanie strategii finansowej i analizowanie wskaźników finansowych, przygotowanie projektów rozwoju firmy oraz analiza finansowa efektywności takich inwestycji, zarządzanie krótko- i długoterminową...

Najnowsze artykuły

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

Przyjaźń w pracy – czy jest możliwa?

 – Niektórzy preferują relacje bardziej zdystansowane i formalne tak, by nikt nie przeszkadzał im w pracy i by nie czuć się zobowiązanym do świadczenia drobnych przysług. Inni są pod tym względem mniej rygorystyczni – tłumaczy psycholog dr Beata Rajba. Kiedy w pracy pojawia się przyjaźń i jak rozpoznać, że kolega lub koleżanka ma szczere intencje?

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

Emerytura olimpijska – komu przysługuje? Wysokość

W Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu startuje aż 210 polskich sportowców. Razem z nimi liczymy na wspaniałe wyniki i medale olimpijskie. Te ostatnie oznaczają nie tylko wieczne miejsce na kartach historii sportu, ale też pewne zabezpieczenie na przyszłość. Przypominamy, ile wynosi emerytura olimpijska w Polsce i na świecie oraz czy kolor medalu wpływa na wysokość świadczenia. 

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie

Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.