Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Jak zarobić w Internecie?

Jak zarobić w Internecie?

 
Jak zarobić w Internecie?

Praca przez Internet

 

Praca przez Internet to najpopularniejszy rodzaj pracy upodobany przez freelancerów. Wolni strzelcy, wybierając swobodę działania, często pracują zdalnie. Jedynym narzędziem, którego potrzebują, jest komputer z dostępem do Internetu. Praca online daje dużo możliwości i otwiera nowe ścieżki kariery także dla osób z ograniczeniem ruchomości lub młodych matek.

 

Zarabianie przez Internet kusi wiele osób. Jedak trzeba być ostrożnym. Popularność pracy w domu przez Internet wykorzystują też oszuści. W zakresie tego rodzaju pracy pojawia się wiele ogłoszeń. Niestety wśród nich znajdują się także te nieuczciwe. Jakich ogłoszeń się wystrzegać? Takich, które kuszą wysokimi i szybkimi zarobkami np.: „szybki zarobek przez Internet”, „łatwy zarobek nawet 10 000 zł w tydzień”, „zarabiaj przez internet za darmo”. Często w takich ogłoszeniach chodzi o włączenie szukającego w piramidy finansowe, które są w Polsce nielegalne. (Pozyskuje się kolejne osoby, oferując szybki zarobek, zwielokrotnienie zysków pod warunkiem dokonania wpłaty. Jednak nie ma tu mowy o działaniu, wymianie towarów, prowizje pozyskuje się z wpłat początkowych od kolejnych osób, które przystępują do programu). Wszechobecni organizatorzy piramid finansowych tylko czekają, aż ktoś skusi się na łatwy zarobek. Dlatego warto się wystrzegać tego rodzaju zajęć.

 

Jak zarobić w Internecie

 

Jednak, żeby nie było tak pesymistycznie, są też plusy takiej pracy. Przede wszystkim Internet nie ogranicza, tzn. możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie i w dogodnym dla siebie czasie.

 

Jak zarobić w Internecie? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zanim podejmą konkretne kroki. Jeśli pomysł dopiero musi się narodzić, trzeba zbadać rynek i zobaczyć, jakie są możliwości realnego zarabiania przez Internet oraz przede wszystkim legalnego zarabiania przez Internet.

 

Sposobów jest wiele. Zależy też czy ma to generować stały dochód, czy bardziej występować jako praca dorywcza przez Internet.


Jeśli chcesz związać swoje życie z pracą online, podpowiadamy, na czym zarabiać w Internecie.

 

Praca online w domu to np:
• copywriting,
• wypełnianie ankiet,
• testowanie aplikacji i gier,
• programowanie,
• blogowanie,
• opiniowanie produktów (wcześniej wysłanych do testowania),
• grafika,
• prowadzenie kanałów w social mediach,
• sprzedaż produktów na platformach sprzedażowych,
• tłumaczenia tekstów.

 

Praca w domu przez Internet

 

Sposoby zarabiania pieniędzy w domu dają nieograniczone możliwości czasoprzestrzenne. Popularne w ostatnim czasie stało się zarabianie na grach online. Otwiera to fajną perspektywę na to, jak zarobić pieniądze w Internecie. Można połączyć przyjemne z pożytecznym oraz całkiem nieźle zarobić. Dla niektórych to prawdziwa praca marzeń. Niektórzy sprzedają różne totemy, czy postaci z gier, biorą pieniądze za testowanie nowych gier, prowadzą kanał live, relacjonując proces gry i to też jest pomysł na zarobienie pieniędzy.

Niektórzy traktują możliwość zarabiania w sieci jako pracę dorywczą przez Internet. Jednak wtedy są to drobniejsze prace do wykonania jak np.: pisanie komentarzy na forach internetowych lub w social mediach.

 

Praca przez Internet - oferty

 

Jak zarabiać pieniądze online? Przede wszystkim mądrze. Zanim zgłosisz się do pracy w odpowiedzi na ogłoszenie, sprawdź, czy jest ono wiarygodne. Musisz mieć 100% pewność, że nie podejmiesz pracy, której nie da się wykonać i tym samym nie zarobisz nic. Można szukać ogłoszeń pasujących do wykształcenia, kwalifikacji, obszaru w którym chce się pracować. Istnieje też drugi sposób - umieszczanie własnych ofert na dedykowanych portalach, w których przyszli pracodawcy poszukują odpowiednich osób.

 

Praca przez Internet dla młodzieży

 

Praca w domu przez Internet to także atrakcyjna forma zdobycia własnych pieniędzy dla nieletnich. Może to być dodatkowe zajęcie po szkole lub podczas ferii czy wakacji. Młodzież chętnie wybiera testowanie gier lub nagrywanie video z omówieniem jakiegoś gadżetu. Popularne jest nadal przepisywanie tekstów, wypełnianie ankiet, czy sprzedaż produktów np. na dedykowanych platformach sprzedażowych poprzez wystawianie aukcji.

 

Praca dorywcza przez Internet

 

Praca internetowa może być świetną alternatywą dla młodych mam. Ograniczenia czasowe wynikające z opieki nad bobasem otwierają możliwość zarobku przez Internet. Wiele mam w ten sposób rozpoczyna swoją przygodę z blogowaniem.

 

Często są to tematyczne wpisy związane z macierzyństwem i produktami, które są użytkowane do pielęgnacji dzieci. Wpisy dotyczą też życia codziennego, rodzinnego, trosk i problemów oraz ciekawych rozwiązań dla każdej mamy.
Blog zaczyna na siebie zarabiać, w momencie, gdy pojawiają się reklamodawcy, a producenci kosmetyków, zabawek, ubranek przesyłają swoje produkty, które stają się promowane na blogu.

Z czasem praca, która miała być przygodą, hobby, formą dorywczą, zaczyna grać pierwsze skrzypce i staje się głównym źródłem dochodu.

 

Typowo dorywczą formą jest pisanie komentarzy, udzielanie się na forach i w social mediach, czy nawet prowadzenie fanpage’ów. Zlecenia graficzne też można traktować w kategoriach pracy dorywczej, chyba że ktoś sprzedaje już swoje gotowe projekty i z tego żyje.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?