Praca.pl Poradniki Obsługa Klienta
6 cech pracownika odpowiadającego za kontakt z klientem, których najbardziej poszukują pracodawcy

1. Umiejętność budowania relacji z klientem

W ramach rozmowy kwalifikacyjnej sprawdza się, czy kandydat potrafi nawiązać pozytywny kontakt z rozmówcą – będzie go przecież musiał budować z klientem.

Profesjonalny sprzedawca to osoba, która posiada umiejętność budowania pozytywnych relacji z klientem. Ważne jest dla nas, aby nasi sprzedawcy potrafili wczuć się w sytuację klienta, zrozumieli jego potrzeby oraz umiejętnie doradzili w zakupie. Anna Kałahurska, HR Team Manager Eastern Europe, beeline Poland Sp. z o.o.

2. Empatia

Umiejętność wczuwania się w cudze emocje i rozumienia potrzeb drugiej osoby jest kluczowa zarówno w procesie sprzedaży, jak i do tego, by obsługując klienta, móc spełnić jego oczekiwania.

Jednym z etapów zapisania nowego klienta do klubu jest przeprowadzenie analizy jego potrzeb i w tym miejscu ogromne znaczenie ma empatia. Często mamy do czynienia z takimi problemami naszych przyszłych klientów, jak np.: nadwaga, problemy zdrowotne czy wieloletni brak aktywności fizycznej. W takich sytuacjach nasi pracownicy muszą się więc wykazać empatią i zrozumieniem, bowiem ich zadaniem jest uświadomienie naszym przyszłym klientom, że na każdy z powyższych problemów znajdziemy rozwiązanie, a przyjście do naszego klubu poprawi jakość ich życia. Joanna Tarnowska, Recruitment and Labour Law Expert, Pure Health & Fitness Sp. z o.o.

3. Ambicja

Rozumiana zarówno jako chęć bycia najlepszym i chęć osiągania założonych wyników oraz jako potrzeba zwiększania wiedzy i umiejętności w ramach własnej specjalizacji. Klienci doceniają to, że pracownik firmy jest kompetentny. Ambitny pracownik ma też szanse na awans.

Przy odpowiednim nastawieniu pracowników naszego call center wręcz gwarantujemy szybki rozwój i perspektywy zawodowe wykraczające poza możliwości konkurencyjnych miejsc pracy – Bartosz Dybowski, starszy specjalista ds. rekrutacji w KRD.

4. Chęć poszerzania kompetencji

Praca w obsłudze klienta czy sprzedaży to konieczność pracy nad sobą i wzmacniania kompetencji interpersonalnych. To również otwartość na nowe rozwiązania i wyzwania w pracy.

Sprzedawcę powinna cechować chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Osoby pracujące w beeline powinny być otwarte na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu obsługi klienta i doskonalenie umiejętności sprzedażowych. Są to również osoby, które poszukują nowych, efektywnych metod pozwalających na zwiększenie sprzedaży. - Anna Kałahurska, HR Team Manager Eastern Europe, beeline Poland Sp. z o.o.

5. Pozytywna energia

Uśmiech na twarzy klienta to dla każdej firmy doskonała nagroda. Aby ją osiągnąć, klient musi czuć, że osoba po drugiej stronie lady czy słuchawki chce mu pomóc i jest życzliwa.

Entuzjazm to dla firmy Pure Jatomi druga po empatii najważniejsza kompetencja. Klienci naszej firmy mają kontakt z pracownikami kilku działów – konsultantami sprzedaży, pracownikami recepcji, trenerami i instruktorami fitness. W związku z tym od wszystkich pracowników oczekujemy entuzjazmu. Uśmiechnięty, pełen energii i pozytywnie nastawiony sprzedawca ma dużo większą szansę na pozyskanie nowych klientów oraz utrzymanie obecnych. Kadra fitness też musi potrafić „zarażać” energią uczestników zajęć sportowych, bo do takiego instruktora członkowie klubu z przyjemnością będą przychodzić na zajęcia. - Joanna Tarnowska, Recruitment and Labour Law Expert, Pure Health & Fitness Sp. z o.o.

6. Pozytywne nastawienie do ludzi

To, czy ktoś lubi ludzi, można sprawdzić już w ciągu kilku minut spotkania. Wystarczy zadać pytanie o to, co jest dla kandydata ważne w pracy, jak spędza wolny czas, czy co cenił sobie w poprzedniej pracy.

Nade wszystko profesjonalny sprzedawca to osoba, która uwielbia pracę z ludźmi i właśnie takich osób poszukujemy w beeline!  - Anna Kałahurska, HR Team Manager Eastern Europe, beeline Poland Sp. z o.o.

Więcej artykułów "Obsługa Klienta"
Praca AYALA S.A.

Polecane oferty

  • Pracownik Działu Obsługi Klienta z Językiem Francuskim

    AYALA S.A.   Piaseczno, Julianowska 59A    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Obowiązki: Kompleksowa obsługa klienta; Fakturowanie sprzedaży; Kontrola wpływu należności; Obsługa transakcji sprzedażowych w systemie SAP; Samodzielne pozyskiwanie, rozwijanie współpracy oraz budowanie trwałych relacji z klientami.
  • Pracownik Działu Obsługi Klienta

    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji.

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?