Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Zakupy
Specjalista ds. Outsourcingu

Lista stanowisk - Specjalista ds. Outsourcingu

Specjalista ds. Outsourcingu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. outsourcingu osoba zajmująca się poszukiwaniem firm i partnerów zewnętrznych, których zadaniem będzie wykonywanie dla przedsiębiorstwa określonych zleconych procesów. Później odpowiada także za dalszą współpracę i koordynację projektów outsourcingowych. Zapewnia tym samym swojej firmie najwyższą jakość otrzymywanych usług i odciąża ją, umożliwiając koncentrację na podstawowych celach swojej działalności.

WYMAGANIA

Specjalista ds. outsourcingu posada zazwyczaj wykształcenie wyższe o profilu menadżerskim. Atutem, ale nie warunkiem koniecznym, jest wiedza dziedziny, w której poszukiwane są usługi. Może to być m.in. informatyka, finanse, księgowość czy zarządzanie zasobami ludzkimi.  Środowisko pracy może być międzynarodowe, dlatego niezbędna jest znajomość języka angielskiego.

Dużą rolę odgrywają kompetencje „miękkie” – umiejętność pracy z ludźmi, wysoka kultura osobista, zdolności negocjacyjne, odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi. Przydaje się także umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji przy wyborze dostawców konkretnych usług.

WARUNKI PRACY

Praca wykonywana zazwyczaj w biurze, ale jej stałym elementem jest kontakt z firmami, które wykonują zlecone usługi. Obejmuje to zarówno negocjacje poprzedzające podpisanie umowy, współpracę w trakcie ich świadczenia oraz wprowadzanie ewentualnych modyfikacji. Analizuje także efekty pracy podmiotów zewnętrznych i uzyskane przez firmę korzyści. Następnie przedstawia te wyniki swoim przełożonym.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie specjalistom w tym zakresie dają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które ze względu na szeroki zakres działalności, decydują się na zlecenie zadań w pewnych obszarach (IT, księgowość, HR) wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym.

ZAROBKI

Zarobki zależą od specyfiki wykonywanych obowiązków, rodzaju firmy i jej lokalizacji. Mediana wynagrodzeń specjalistów zajmujących się selekcją usług zewnętrznych wynosi 4,3 tys. zł brutto. Na stanowiskach kierowniczych wynosi zaś 7-8,5 tys. zł brutto.

Praca Specjalista ds. Outsourcingu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?