Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Telekomunikacja
Projektant Sieci Teleinformatycznych

Lista stanowisk - Projektant Sieci Teleinformatycznych

Polecane oferty - Telekomunikacja

  • Starszy Specjalista ds. Sieci Radiowej LTE

    PGE Systemy S.A.   Warszawa, ul. Sienna 39    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie: Opracowanie wymagań technicznych dla sprzętu i funkcjonalności sieci radiowej (RAN) LTE450; Definiowanie standardów konfiguracyjnych i implementacyjnych RAN; Testowanie i wdrażanie komponentów sieci radiowej LTE450; Parametryzacja...
  • Starszy Specjalista ds. Systemów OSS

    PGE Systemy S.A.   Warszawa, ul. Sienna 39    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    8 dni
    Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie: Opracowanie wymagań technicznych dla systemów zarządzania siecią telekomunikacyjną LTE450; Nadzór wdrożeń w obszarze systemów OSS Operatora LTE450; Integracja środowiska OSS z elementami sieci mobilnej LTE; Utrzymywanie...

Projektant Sieci Teleinformatycznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Projektant sieci teleinformatycznych to osoba, której praca polega na: projektowaniu i wdrażania kompleksowych rozwiązań w zakresie sieci i systemów teleinformatycznych, a w szczególności konfigurowaniu, eksploatacji oraz zabezpieczaniu ruterów i urządzeń przełączających, zarządzaniu sieciami teleinformatycznymi (inżynieria ruchu, systemy zarządzania sieciami rozległymi), wdrażaniu oraz integrowaniu sieci i systemów teleinformatycznych, projektowaniu systemów teleinformatycznych na wszystkich poziomach procesu wytwórczego, programowaniu aplikacji internetowych (także multimedialnych), w językach wysokiego poziomu (C++, Java) oraz z wykorzystaniem nowoczesnych środowisk programistycznych (J2EE, J2ME, .NET), w szczególności aplikacji zorientowanych na usługi (SOA), projektowaniu i budowie systemów bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna posiadać wykształcenie wyższe informatyczne. Może pracować samodzielnie lub w zespole. Ponadto istotna jest doskonała znajomość branży z zakresu sieci i systemów teleinformatycznych, znajomość języka angielskiego, umiejętność pracy zespołowej, samodzielność i kreatywność.


WARUNKI PRACY

Projektant sieci teleinformatycznych zwykle pracuje w pomieszczeniach biurowych. W swojej pracy mają do czynienia z następującymi zagrożeniami: prąd elektryczny o napięciu do 1 kV, pole elektromagnetyczne o niewielkim natężeniu, podwyższony hałas, gdy używanych jest dużo wentylatorów lub system klimatyzacyjny, większa liczba drukarek, zmienna temperatura – serwerownie z urządzeniami klimatyzacyjnymi, promieniowanie jonizujące wytwarzane przez monitory. Praca projektanta może odbywać się w różnych godzinach. Zależnie od firmy mogą to być stałe godziny pracy np. od 7 do 15 w dni robocze lub zmianowe także w niedzielę i dni świąteczne. W sytuacjach awaryjnych może pracować także „po godzinach”.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Projektant sieci teleinformatycznych może szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach  korzystających z informacji w formie elektronicznej, w firmach świadczących usługi teleinformatyczne w zakresie telekomunikacji oraz budowy i eksploatacji systemów teleinformatycznych, w organach administracji publicznej oraz w przedsiębiorstwach eksploatujących systemy teleinformatyczne.


ZAROBKI

Zapotrzebowanie na dobrych fachowców wciąż jest duże, a prognozy dotyczące zwiększania roli komputerów w naszym życiu pozwalają przypuszczać, że nadal będzie rosło.  Zarobki są uzależnione od doświadczenia oraz miejsca zatrudnienia. Dobry specjalista mogą liczyć na pensję w granicach 8 000 zł – 10 000 zł.

Praca Projektant Sieci Teleinformatycznych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?