Lista stanowisk - Technolog Odzieży

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • FAINA LIFESTYLE Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Twój zakres obowiązków: Uzgadnianie technologii produkcji; Koordynacja i kontrola wzorów oraz materiałów użytych do produkcji; Komunikacja z dostawcami od fazy początkowej do gotowego produktu; Nadzór produkcji w zakresie kontroli jakości oraz terminów dostaw; Kontrola końcowa produkcji;...
  • Technolog / Technolożka Odzieży

    VRG S.A.   Kraków    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Do głównych zadań zatrudnionej osoby należeć będzie: współpraca z projektantem w zakresie technologii oraz konstrukcji odzieży, przygotowywanie dokumentacji poszczególnych modeli odzieży, opracowywanie tabeli rozmiarowych wraz ze stopniowaniem, komentowanie i monitorowanie poprawności...

Technolog Odzieży

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Ogólnie rzecz ujmując, Technolog Odzieży projektuje odzież oraz nadzoruje proces jej produkcji - może zajmować się m.in. wytwarzaniem odzieży miarowej w zakładzie usługowym. Zawód Technologa Odzieży zdobyć można w szkołach zawodowych. Do podstawowych zadań zawodowych osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy należy: organizowanie pracy własnej oraz zespołu pracowników zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii; projektowanie wyrobów odzieżowych na różnego typu figury; opracowywanie podstawowej dokumentacji techniczno-technologicznej wyrobów odzieżowych; wykonywanie form i szablonów elementów wyrobów odzieżowych; dobieranie materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich do wyrobu odzieżowego; obsługiwanie podstawowych maszyn i urządzeń przy wytwarzaniu wyrobów odzieżowych, zgodnie z wymaganiami technologicznymi; organizowanie i nadzorowanie procesów wytwarzania odzieży; stosowanie zasad normowania materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich; wyznaczanie rentowności wyrobu odzieżowego przy jednoczesnej analizie jego funkcji użytkowych oraz stosowanie zasad rachunku ekonomicznego w działalności gospodarczej.


WYMAGANIA


Od kandydatów na stanowisko Technologa Odzieży pracodawcy wymagają wykształcenia kierunkowego (potwierdzonego dyplomem zawodowym), doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, praktycznej znajomości zasad konstrukcji odzieży i stopniowania, dobrej znajomości zasad kroju i szycia, znajomości programu graficznego i znajomości obsługi komputera oraz komunikatywnej znajomości języka angielskiego.


WARUNKI PRACY


Praca w zawodzie Technologa Odzieży jest pracą umysłową, choć nie brak w niej elementów pracy fizycznej. Pracownik swoje obowiązki wykonuje w zakładzie produkcyjnym zatrudniającej go firmy. Pracuje w biurze, na samodzielnym stanowisku, często oddzielonym od innych w celu zapewnienia jak najlepszych warunków do pracy. W trakcie produkcji zaprojektowanych przez niego części odzieży jego praca przenosi się do hali krawieckiej, gdzie czuwa nad krojem i jakością powstających ubrań. Przeciętnie pracuje 8 godzin dziennie, choć czasem zdarzyć się może konieczność zostania po godzinach. Nie jest to zawód wiążący się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, a sytuacje stresujące związane są zazwyczaj z procesem produkcji odzieży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla technologa odzieży generują zakłady krawieckie i firmy produkujące odzież. Technolog Odzieży może również sam założyć firmę i realizować projekty przydzielone przez zleceniodawców.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie technologa odzieży są niewysokie i utrzymują się na poziomie 1,5 – 2,5 tysięcy złotych netto miesięcznie. Rzadko kiedy pracownicy otrzymują dodatkowe benefity czy uposażenie w postaci telefonów komórkowych.

Praca Technolog Odzieży
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Przemysł / Produkcja

  • Technolog

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / pracownik fizyczny  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za: poprawną konstrukcję oraz wymiary produkowanej odzieży; przygotowywanie tabel rozmiarowych; stopniowanie odzieży; tworzenie układów kroju;
  • Praca.pl   za 2 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    14 dni
    Zakres obowiązków: Dostosowywanie technik produkcyjnych, Zarządzanie i sprawdzanie wzorców oraz surowców, Kontakt z dostawcami od początku do końca produkcji, Nadzór nad jakością i terminowością produkcji, Ostatnia kontrola gotowego produktu, Wsparcie przy zakupach i nadzór nad tym...
  • Projektant odzieży

    MONNARI TRADE S.A.   Łódź, ul. Rzgowska    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    14 dni
    Zakres obowiązków tworzenie projektów odzieży damskiej, zgodnych z koncepcją marki; zaangażowanie na każdym etapie cyklu życia produktu począwszy od koncepcji projektu, poprzez m.in. dobór materiałów i dodatków, udział w targach branżowych, wypełnianie dokumentacji...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.