Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Maszynista Maszyn Transportowo-Dźwigowych

Lista stanowisk - Maszynista Maszyn Transportowo-Dźwigowych

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Operator żurawia

    KRONOSPAN OSB Sp. z o.o   Strzelce Opolskie    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Obowiązki: Załadunek surowca do maszyny przeróbczej Rozładunek samochodów z surowcem drzewnym Obsługa żurawia Dbałość o stan techniczny maszyny Pomoc przy obsłudze rębaków Udział przy pracach remontowych i konserwacyjnych rębaków Dbałość o stan techniczny obiektu rębaków...
  • Operator żurawia

    Silva Sp. z o.o.   Szczecin, Alfa Terminal, ul. Nad Odrą 10    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Zadania na stanowisku: Obsługa dźwigu - żurawia samojezdnego Rozładunek surowca drzewnego z samochodów ciężarowych Dozowanie surowca drzewnego do rębaka

Maszynista Maszyn Transportowo-Dźwigowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Maszynista maszyn transportowo-dźwigowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się bieżącą obsługą maszyn i urządzeń, wykorzystywanych w przemyśle ciężkim, branży budowlanej, transporcie i temu podobnych. Do obsługiwanych przez maszynistę urządzeń mogą należeć żurawie samochodowe, kolejowe, lub samojezdne, wywrotnice kolejowe, wyciągi szybowe, suwnice, przepompownie, przenośniki taśmowe, wózki jezdne, dźwigi towarowe i osobowe, etc. Niezwykle często praca maszynisty jest pracą odbywającą się na wysokości, w jednoosobowej kabinie dźwigu lub żurawia, w obsłudze których osoba obsadzona na tym stanowisku sugeruje się poleceniami otrzymywanymi od pracowników, zajmujących się odbieraniem i zawieszaniem przenoszonych towarów, lub elementów konstrukcyjnych. Obsługa poszczególnych urządzeń wymaga od maszynisty obszernej wiedzy technicznej i wiąże się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo pozostałych pracowników, przebywających w obrębie ich działania.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze maszynisty maszyn transportowo-dźwigowych nie stawia się zazwyczaj sztywnych, oficjalnych wymogów kwalifikacyjnych związanych z posiadanym przez nich wykształceniem – w tym przypadku wystarczającym okazuje się wykształcenie podstawowe. Maszynista musi jednak posiadać uprawnienia do obsługiwania poszczególnych urządzeń, które pozyskuje się w ramach odpowiednich kursów specjalistycznych – na przykład maszynisty maszyn wyciągowych. Przeważnie kandydaci na stanowisko specjalizują się w obsłudze konkretnej maszyny lub urządzenia transportowo-dźwigowego i wedle posiadanych uprawnień poszukują zatrudnienia w konkretnej gałęzi przemysłu. Cechy personalne pozwalające na efektywną pracę w zespole oraz odpowiedzialność w realizowaniu powierzonych obowiązków będzie z pewnością doceniona.


WARUNKI PRACY

Praca maszynisty maszyn transportowo-dźwigowych wiąże się przeważnie, jak wcześniej wspomniano, z przebywaniem na wysokości. Zawód ten związany jest także z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo innych osób, przebywających na placu budowy, lub innym miejscu, w którym wykorzystywane są dane urządzenia i maszyny.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie dla osób wyspecjalizowanych w obsłudze danych maszyn oferują firmy i przedsiębiorstwa, należące do różnych gałęzi przemysłu.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 2000 złotych brutto miesięcznie i są ściśle uzależnione od miejsca zatrudnienia i rodzaju obsługiwanych maszyn.

Praca Maszynista Maszyn Transportowo-Dźwigowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Przemysł / Produkcja

  • Mosty Łódź S.A.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska: obsługa dźwigu - żurawia na terenie budowy, codzienna obsługa i kontrola stanu technicznego użytkowanego sprzętu, przestrzeganie przepisów związanych z prawem pracy i BHP, możliwość pracy w delegacji.
  • Operator żurawia

    Silva Sp. z o.o.   Strzelce Opolskie    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Zadania na stanowisku: Obsługa dźwigu - żurawia samojezdnego; Rozładunek surowca drzewnego z samochodów ciężarowych; Dozowanie surowca drzewnego do rębaka;

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.