– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?
Lista stanowisk - Project Manager
Polecane oferty - Marketing / Reklama / PR
-
Marketing manager
Asian Automotive Distribution Center Warszawa praca stacjonarnamenedżer kontrakt B2B aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Project Management Junior / Specialist
Joinco Polska Sp. z o.o. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Project Manager
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Project Manager to specjalista zarządzający określonymi projektami w firmie. Obecnie stanowisko to zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, którzy chcą osiągnąć jak najlepsze cele operacyjne i strategiczne. Ogólnie rzecz ujmując, ”menedżer projektu” odpowiedzialny jest za planowanie i realizację projektu - zwykle odnoszących się do budownictwa, sieci komputerowych, sieci telekomunikacyjnych, rozwoju oprogramowania, a także produkcji i sektora usług, np. finansowego. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: zarządzanie zespołem osób bezpośrednio podległych i koordynacja działań osób współpracujących w ramach danego przedsięwzięcia, planowanie oraz wprowadzanie strategii działań w ramach danego projektu, sporządzanie biznesplanów, analiza jakościowa i ilościowa rynku oraz dostępnych zasobów (kapitału ludzkiego, zasobów finansowych). Poza tym pracownik ten: nadzoruje zapewnienie zgodności procedur i innych wymaganych przez przepisy działań, usprawniania procesy (np. budżetowanie, raportowanie), przygotowuje sprawozdania i raporty okresowe i końcowe, aktywnie współpracuje z innymi pracownikami firmy, a także promuje innowacyjność i zmiany, negocjuje i współpracuje z firmami kooperującymi i poddostawcami, współpracuje z zarządem oraz prowadzi prezentacje i szkolenia na temat projektu.
WYMAGANIA
Project Manager powinien mieć wykształcenie wyższe kierunkowe dla danej branży, mile widziane są też studia podyplomowe z zarządzanie projektami lub MBA oraz dobra znajomość j. angielskiego. W zawodzie tym niezmiernie ważna jest wiedza oraz doświadczenie w prowadzeniu projektów, tj.: z zakresu integracji zadań (całościowe spojrzenia na projekt oraz uwzględnienie wszystkich możliwych czynności z nim związanych), z zakresu: zarządzania czasem, zaopatrzeniem, zasobami ludzkimi, komunikacji międzyludzkiej, kontroli jakości wykonania zadań projektowych (tzw. quality management) oraz zarządzania kosztami projektu (umiejętności controllingowo-księgowe) i oceny ryzyka towarzyszącego realizacji projektu. Pracownik ten powinien też cechować się, m.in.: zdolnościami przywódczymi, analitycznymi, komunikatywnością, bardzo dobrymi umiejętnościami negocjacyjnymi, samodzielnością i odpowiedzialnością w realizowaniu projektów (prowadzenia ich od początku do końca), kreatywnością i otwartością na zmiany i wyzwania, a także systematycznością, rzetelnością, dyspozycyjnością, wysoką kulturą osobistą, doskonałą organizacją pracy, możliwością częstych wyjazdów, odpornością na stres.
WARUNKI PRACY
Miejscem pracy jest biuro firmy oraz praca w terenie, np. spotkania z kontrahentami/klientami. Stanowisko samodzielne, pod nadzorem i wymaga zaangażowania od pracownika. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Większość osób zajmujących to stanowisko jest w przedziale wiekowym 27- 40 lat. Praca project managera wiąże się z dyspozycyjnością - elastycznymi godzinami pracy i tzw. zadaniowością - pracownik rozliczany jest z terminowości i efektywności. Warto zaznaczyć, iż pracownik ten nie musi być zatrudniony na zasadzie umowy o pracę w firmie. Istnieje możliwość rozwoju zawodowego, np. szkolenia, kursy oraz awansu, np. na dyrektora oddziału, dyrektora ds. operacyjnych, dyrektora zarządzającego, prezes/CEO).
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Project Manager może pracować we wszystkich firmach, które korzystają z systemu organizacji projektowej, np.: firmy z branży informatycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, inwestycyjnej - budownictwo.
ZAROBKI
Wynagrodzenie projekt managera zależy od firmy oraz rodzaju projektu, średnio jest to 4-16 tys. zł. Zdarzają się też projekty, gdzie wynagrodzenie wynosi 20 - 30 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia, samochód.
Najnowsze oferty - Marketing / Reklama / PR
-
Procurement Project Specialist
Joinco Polska Sp. z o.o. Warszawa praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Menedżer ds. Marketingu
Asian Automotive Distribution Center Warszawa praca stacjonarnamenedżer kontrakt B2B aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Koordynator Marketingu internetowego
specjalista junior / mid / senior / kierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat
Najnowsze artykuły

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady
Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?