18 maja Polacy ruszą do urn, żeby wziąć udział w pierwszej turze wyborów i wybrać głowę państwa na kolejne pięć lat. Nad przebiegiem głosowania w każdym lokalu wyborczym będą czuwać członkowie OKW. Kim są pracownicy obsługujący wyborców i liczący głosy, w jaki sposób zostali wybrani do pełnienia tej funkcji oraz ile zarobią przy wyborach prezydenckich 2025?
Lista stanowisk - Architekt Internetu Rzeczy
Architekt Internetu Rzeczy
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Internet Rzeczy jest to technologia, która umożliwia wyposażanie przedmiotów i urządzeń (np. artykułów gospodarstwa domowego) w dodatkowe funkcje. Mogą zbierać, analizować, przetwarzać i przekazywać dane za pomocą sieci komputerowej. Mogą też poruszać się dzięki zdalnie wydawanym przez aplikacje poleceniom. Staje się coraz bardziej popularne, bowiem świat jest w coraz większym stopniu oparty na elektronice.
Inżynier Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things Engineer) projektuje, buduje i testuje (w rozumieniu informatycznym i programistycznym), takie rozwiązania, zanim trafią one do komercyjnego użytku. Łączy w sobie elementy programisty, inżyniera i elektronika.
Ze względu na szybki rozwój tej dziedziny, musi się na bieżąco rozwijać i poznawać nowe rozwiązania, które potem będzie wykorzystywał w codziennej pracy.
WYMAGANIA
Do pracy jako architekt IoT potrzebne jest wykształcenie wyższe o profilu technicznym np. inżynieria, elektronika czy informatyka.
Na samodzielnym stanowisku wymagane jest także doświadczenie zawodowe w zakresie tworzenia architektury IT i praktyczna znajomość technologii, takich jak: MQTT, RabbitMQ, CoAP, IoT gateways, AllJoyn, OpenHAB, Thread. Liczy się także doświadczenie w pracy z frameworkami dotyczącymi bezpieczeństwa IT oraz sterowanymi zdalnie urządzeniami.
Z kompetencji miękkich pracodawcy wymagają przede wszystkimi kreatywności, umiejętności dostosowania rozwiązań do potrzeb rynkowych, dokładności, rzetelności, dobrej organizacji pracy oraz zorientowania na cel. Ze względu na międzynarodowe środowisko pracy, konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego.
WARUNKI PRACY
Swoje obowiązki wykonuje przed komputerem, przy użyciu specjalistycznych programów i technologii. Niezbędne narzędzia zapewnia mu pracodawca. Praca wymaga niekiedy dużej cierpliwości, bowiem wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi przed komputerem. Częściowo pracuje też laboratorium, gdzie testuje nowe rozwiązania przed wprowadzeniem ich na rynek.
W swojej pracy wykonuje zadania zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Jej częścią są spotkania projektowe, które służą wypracowaniu koncepcji nowych urządzeń i ich funkcjonalności
MOŻLIWOŚC ZATRUDNIENIA
Pracy można szukać w firmach produkujących urządzenia wyposażone w automatyczne funkcjonalności oraz w specjalistycznych agencjach, które świadczą takie usługi na rzecz klientów zewnętrznych. W niektórych przypadkach w grę wchodzi także praca na własny rachunek.
Praca Architekt Internetu RzeczyNajnowsze artykuły

Praca w obwodowej komisji wyborczej – na czym polega, jak zasiąść, wynagrodzenie

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady
Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?