Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Internet / e-commerce
Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

Lista stanowisk - Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw tworzenia dokumentacji technicznej jest osobą odpowiedzialną za realizowanie zadań zawartych już w samej nazwie stanowiska - osoba na nim obsadzona opracowuje szereg planów, schematów, wykazów, etc. określających cechy i budowę produktów, konstrukcji i temu podobnych. Jako osoba posiadająca wykształcenie techniczne i dogłębną wiedzę na temat realizowanych na terenie firmy projektów, specjalista ds. tworzenia dokumentacji technicznej analizuje dane techniczne opisywanych produktów w poszukiwaniu ewentualnych usterek, błędów, ubytków funkcjonalności, potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa użytkowników, etc. Ze swojej pracy składa szczegółowe raporty, jednocześnie ściśle współpracując z twórcami i projektantami produktu.


WYMAGANIA

Zestaw szczegółowych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze specjalisty ds. tworzenia dokumentacji technicznych jest ściśle uzależniony od miejsca ich zatrudnienia oraz charakteru pełnionych obowiązków. Z pewnością jednak w każdym niemal przypadku wymagane będzie wykształcenie techniczne - średnie lub wyższe, z odpowiednią specjalizacją. Zdolności umożliwiające efektywną pracę w zespole, oraz obsługa komputera wraz z adekwatnym oprogramowaniem na poziomie zaawansowanym także okaże się koniecznością.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. tworzenia dokumentacji technicznej odbywa się głównie w przestrzeni biurowej i za pośrednictwem komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają przede wszystkim przedsiębiorstwa produkcyjne, należące do różnorodnych branży.


ZAROBKI

Zarobki osób obsadzanych na tym stanowisku są ściśle zależne od miejsca ich zatrudnienia i charakteru pełnionych obowiązków.

Praca Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura – dla kogo? Kiedy? Wysokość

Trzynasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem pieniężnym wypłacanym raz w roku emerytom i rencistom. Od kilku lat stanowi ważny element wsparcia finansowego dla seniorów. Co istotne, nie wymaga składania żadnych wniosków, a jest przyznawana automatycznie. Wyjaśniamy, kto ma prawo do świadczenia, na jakich zasadach jest wypłacana trzynasta emerytura oraz ile wynosi w 2025 roku.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!