Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Internet / e-commerce
Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

Lista stanowisk - Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw tworzenia dokumentacji technicznej jest osobą odpowiedzialną za realizowanie zadań zawartych już w samej nazwie stanowiska - osoba na nim obsadzona opracowuje szereg planów, schematów, wykazów, etc. określających cechy i budowę produktów, konstrukcji i temu podobnych. Jako osoba posiadająca wykształcenie techniczne i dogłębną wiedzę na temat realizowanych na terenie firmy projektów, specjalista ds. tworzenia dokumentacji technicznej analizuje dane techniczne opisywanych produktów w poszukiwaniu ewentualnych usterek, błędów, ubytków funkcjonalności, potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa użytkowników, etc. Ze swojej pracy składa szczegółowe raporty, jednocześnie ściśle współpracując z twórcami i projektantami produktu.


WYMAGANIA

Zestaw szczegółowych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze specjalisty ds. tworzenia dokumentacji technicznych jest ściśle uzależniony od miejsca ich zatrudnienia oraz charakteru pełnionych obowiązków. Z pewnością jednak w każdym niemal przypadku wymagane będzie wykształcenie techniczne - średnie lub wyższe, z odpowiednią specjalizacją. Zdolności umożliwiające efektywną pracę w zespole, oraz obsługa komputera wraz z adekwatnym oprogramowaniem na poziomie zaawansowanym także okaże się koniecznością.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty ds. tworzenia dokumentacji technicznej odbywa się głównie w przestrzeni biurowej i za pośrednictwem komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają przede wszystkim przedsiębiorstwa produkcyjne, należące do różnorodnych branży.


ZAROBKI

Zarobki osób obsadzanych na tym stanowisku są ściśle zależne od miejsca ich zatrudnienia i charakteru pełnionych obowiązków.

Praca Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia w pracy – jak się ubrać?

Wigilia w pracy – jak się ubrać?

Krótkie spotkanie podczas lunchu, półoficjalne wyjście po pracy, wystawna kolacja wigilijna w restauracji... Niezależnie od tego, jak w Twojej firmie obchodzi się święta, pewne jest, że w czasie spotkania obowiązuje pewien dress code. – Wigilia firmowa to nie czas na eksperymenty – zaznacza stylistka Klaudia Budzyńska. Podpowiadamy, jak się ubrać, by uniknąć modowej wpadki.

Osoba z zespołem Aspergera – jakie ma szanse na rynku pracy w Polsce?

Osoba z zespołem Aspergera – jakie ma szanse na rynku pracy w Polsce?

Albert Einstein, Tim Burton, Michael Phelps... lista znanych i odnoszących niesamowite sukcesy osób z zespołem Aspergera jest bardzo długa. Zespół ten często nazywany jest autyzmem wysokofunkcjonującym, choć takie określenie nie oddaje pełni różnorodności jego objawów. Kiedy ujawnia się zespół Aspergera i w jakich zawodach najlepiej sprawdzają się osoby, które go posiadają?

Opiekun osób starszych – wymagania, obowiązki i zarobki

Opiekun osób starszych – wymagania, obowiązki i zarobki

Organizacja Narodów Zjednoczonych prognozuje, że jednym ze skutków czekającej nas zmiany demograficznej będzie rosnąca potrzeba świadczenia wysokiej jakości opieki nad seniorami. Tymczasem już teraz opiekun osób starszych jest w Polsce zawodem deficytowym, a chętni mogą przebierać w ofertach pracy. Wyjaśniamy, jak zostać opiekunem seniorów oraz jakie są zarobki w tym zawodzie.

Mikołajki w pracy. 5 pomysłów co kupić współpracownikom

Mikołajki w pracy. 5 pomysłów co kupić współpracownikom

Mikołajki tuż tuż. Zwyczaj wręczania drobnych upominków jest w Polsce równie popularny w gronie najbliższych, co w środowisku pracy. W wielu firmach odbywają się zabawy związane z losowaniem prezentów. Co kupić koleżance z działu, a z czego zadowolony będzie szef? I najtrudniejsze, na co się zdecydować, gdy musimy kupić uniwersalny prezent? Oto sprawdzone pomysły na upominki w pracy.

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Czy to, co wydaje się okazją, rzeczywiście nią jest? Zanim rzucisz się w wir zakupów, dowiedz się, czym rzeczywiście jest rabat, jak się go oblicza oraz jakie są popularne sposoby manipulacji cenowych z wykorzystaniem hasła o obniżce cen. Mądrze korzystaj z promocji, sprawdzaj, czy zakup faktycznie Ci się opłaca i nie daj się złapać na fałszywy rabat!

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

1 grudnia wypada Światowy Dzień AIDS. To ważna data, gdyż świadomość tego, czym jest AIDS i jak można zarazić się HIV wciąż jest niska, a osoby z AIDS/HIV nadal doświadczają ostracyzmu, także na rynku pracy. W związku z tym wyjaśniamy, czy osoba z wirusem może wykonywać każdą pracę, czy stanowi zagrożenie dla współpracowników, a także czy chory musi poinformować pracodawcę o AIDS.