Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.
Lista stanowisk - Specjalista ds. Rekrutacji IT
Specjalista ds. Rekrutacji IT
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Specjalista ds. rekrutacji IT jest osobą odpowiedzialną za prowadzenie działań rekrutacyjnych w obszarze IT firmy lub instytucji. W obrębie tych działań pracownik obsadzony na tym stanowisku może być odpowiedzialny na przykład za redagowanie ogłoszeń rekrutacyjnych i umieszczanie ich w portalach branżowych, ustalanie terminów rozmów kwalifikacyjnych i prowadzenie ich w imieniu firmy lub instytucji. Specjalista ds. rekrutacji IT podejmuje działania mające na celu maksymalizację wydajności procesów rekrutacyjnych w obrębie firmy lub instytucji, organizuje wszelkie formalności z nimi związane, etc.
WYMAGANIA
Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym zwykle przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze specjalisty do spraw rekrutacji IT jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia technicznego, pozyskanego w ramach studiów informatycznych lub podobnych. Często wybierani są także kandydaci posiadający dyplom ukończenia jednego z kierunków o profilu ekonomicznym. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku o zbliżonym zakresie pełnionych obowiązków. Wymagana jest ponadprzeciętna komunikatywność, zdolności analityczne i zdolność obsługi komputera i urządzeń biurowych.
WARUNKI PRACY
Praca specjalisty ds. rekrutacji IT skupia się wokół prowadzenia i organizowania rozmów kwalifikacyjnych, realizowania szeregu formalności związanych z procesami rekrutacyjnymi w firmie lub instytucji.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne firmy z branży IT oraz firmy i instytucje posiadające wyodrębnione działy IT.
ZAROBKI
Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 2000 złotych brutto miesięcznie i rosną w zależności od doświadczenia pracownika i miejsca jego zatrudnienia.
Najnowsze artykuły

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Chillout room – chwila wytchnienia w pracy
Przeciętny pracownik spędza w firmie 8 godzin dziennie, a więc 40 godzin tygodniowo. Przyjmuje się, że łącznie jest to około 10 lat życia, co oznacza, że warunki pracy mają ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Dlatego coraz więcej firm decydują się przeznaczyć część przestrzeni biurowej na tzw. chillout roomy. Co się w nich znajduje i kto może z nich korzystać?

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Badania okresowe pracowników – podstawowe informacje
Badania okresowe są obowiązkowe dla wszystkich pracowników, różni się tylko częstotliwość ich wykonywania oraz rodzaj zlecanych badań. Przykładowo, jeśli pracownik wykonuje pracę na wysokości, zostanie wysłany m.in. na badanie neurologiczne, nauczyciele mogą spodziewać się badań laryngologicznych, a osoby na kierowniczych stanowiskach – EKG serca i pomiaru poziomu cholesterolu we krwi.

Gaslighting w miejscu pracy – czym jest? Jak się przed nim chronić?
„To wcale nie miało miejsca!", „To był przecież niewinny żart, źle to odebrałeś", „Znowu przesadzasz..." Jeśli bardzo często słyszysz tego typu komunikaty kwestionujące Twój zdrowy rozsądek albo podważające Twoje emocje, być może ktoś stara się Tobą manipulować. Gaslighting to bardzo wyrafinowana forma przemocy emocjonalnej. Jakie są oznaki, że gaslighter zastawia na Ciebie pułapkę?
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?